Jump to content

Rodiljna naknada


Maxich

Preporučene objave

Poštovani,

slično sam pitala radi komplikacija u trudnoći, ali sada me zanima što je s izračunom rodiljne naknade za prvih 6 mj. djetetova života.

Naime, na Potvrdi o plaći su navedeni 6., 7., 8., 9., 10. i 11. mj. 2020. iako sam radila i cijeli 12. mj. 2020.g. pa sve do 18.siječnja 2021.g. nakon čega sam išla na čuvanje trudnoće.

Dakle, 12.mj. koji mi je inače isplaćen u siječnju 2021 g. uopće NIJE naveden na Potvrdi o plaći.

Plaća za lipanj 2020. koja se isplaćuje u srpnju 2020. je 300 kn manja od plaće u prosincu 2020. koja se isplaćuje u siječnju 2021.g.

Ako se prosjek isplaćenih plaća izračunava zbrojem 6 plaća i dijeljenjem na 6 mj. ispada da je razlika oko 70kn što bi za naknadu u prvih 6 mj. rodiljnog dopusta ukupno iznosilo preko 400 kn razlike!

Zvala sam računovodstvo, ali mi računovotkinja govori da mi iznos ispada manji ako predam novu listu na kojoj je vidljiva i isplata za 12.mj. jer sam u 12.mj. imala 2 bolovanja, ali i 2 prekovremena.

Kako je to moguće? Što se zapravo gleda u izračunu? Ja sam računala s neto isplatom.

Izračunavam li nešto progrešno ili računovotkinja ne zna svoj posao?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Bogdaj,

imam nekoliko pitanja vezano za temu rodiljne naknade. Snaha mi je zaposlena  preko agencije za zapošljavanje u jednoj državnoj firmi na određeno vrijeme pa joj ugovor istječe u 8 mjesecu OG. Rodit će u 11 mjesecu, Zaniamame :

Ukoliko ode na "čuvanje" trudnoće hoće li prestati njezin ugovor o radu istekom istog i kakve to ima posljedice na visinu rodiljne naknade?

Hvala.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 04. 2021. at 12:08, Maxich je napisao:

Poštovani,

slično sam pitala radi komplikacija u trudnoći, ali sada me zanima što je s izračunom rodiljne naknade za prvih 6 mj. djetetova života.

Naime, na Potvrdi o plaći su navedeni 6., 7., 8., 9., 10. i 11. mj. 2020. iako sam radila i cijeli 12. mj. 2020.g. pa sve do 18.siječnja 2021.g. nakon čega sam išla na čuvanje trudnoće.

Dakle, 12.mj. koji mi je inače isplaćen u siječnju 2021 g. uopće NIJE naveden na Potvrdi o plaći.

Plaća za lipanj 2020. koja se isplaćuje u srpnju 2020. je 300 kn manja od plaće u prosincu 2020. koja se isplaćuje u siječnju 2021.g.

Ako se prosjek isplaćenih plaća izračunava zbrojem 6 plaća i dijeljenjem na 6 mj. ispada da je razlika oko 70kn što bi za naknadu u prvih 6 mj. rodiljnog dopusta ukupno iznosilo preko 400 kn razlike!

Zvala sam računovodstvo, ali mi računovotkinja govori da mi iznos ispada manji ako predam novu listu na kojoj je vidljiva i isplata za 12.mj. jer sam u 12.mj. imala 2 bolovanja, ali i 2 prekovremena.

Kako je to moguće? Što se zapravo gleda u izračunu? Ja sam računala s neto isplatom.

Izračunavam li nešto progrešno ili računovotkinja ne zna svoj posao?

 

Hvala!

Po mom iskustvu, naknada će Vam biti "šarena" - nekad više, a nekad manje, jer oni niti tu plaću ne uzimaju uvijek istu, već dijele na sate u tom konkretnom mjesecu kada se isplaćuje rodiljna naknada, tako da je vrlo teško reći. S obzirom da ćete imati manje troškove dok budete doma, predlažem da sada ništa ne dirate.

 

prije 19 sati , hurus je napisao:

Poštovani Bogdaj,

imam nekoliko pitanja vezano za temu rodiljne naknade. Snaha mi je zaposlena  preko agencije za zapošljavanje u jednoj državnoj firmi na određeno vrijeme pa joj ugovor istječe u 8 mjesecu OG. Rodit će u 11 mjesecu, Zaniamame :

Ukoliko ode na "čuvanje" trudnoće hoće li prestati njezin ugovor o radu istekom istog i kakve to ima posljedice na visinu rodiljne naknade?

Hvala.

Lp

Ugovor će joj prestati istekom roka na koji je sklopljen, pa neće imati pravo na komplikacije u trudnoći, jer nije zaposlena, a rodiljnu i roditeljsku naknadu će primati kao nezaposlena osoba (oko 3.000,00 kn, ako se ne varam).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija