Jump to content

Mirovina


Strpljivi2021

Preporučene objave

Molim za pomoć i savjet. 1990 nastradao, 1996 dobivam za trajno hrvi 70%, 1999 odlazim tj poslan sam u mirovinu profesijonalna invalidska. Nisu mi priznali ni hrvi, niti ozljedu kao na radu, nego vani rada. 2018 pokrećem novi postupak za opću mirovinu, ali traže status HB, 2020 dobivam  i to,malo čudno imaš hrvi, a nemaš HB status u to vrime. 2021 ponovo pokrećem postupak, dobivam 100% opću sa omjerom 70%rata i 30%mira. Sad mene zanima koju mirovinu tj visina, šta je sa onim šta mi nisu 1998 priznali ozljedu na radu ni hrvi, dali iman pravo na razliku tj zaostatke,. Kad sam išao u mirovinu imao sam 17god i 8 mj staža. Rođen1966. Pušku dobio 8 mj 1990,a nastradao u 12 mj. 

uređeno: od Strpljivi2021
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kako ste napisali da ste 1999 g. otišli u prof. invalidsku ako niste imali status HB mislim da je bila civilna, a sad ako ste dobili status HB i imate HRVI s omjerom 70 rat i 30 mir ide vam novi izračun mirovine prema zakonu o braniteljima. Možete ovdje napisati datum rođenja, koje ste zvanje imali, koliko staža, da li imate status dragovoljca i PVB koji već imate na starom rješenju od mirovine pa vam poštovani Prof može okvirno izračunati kolika bi vam bila nova mirovina. Što se tiče razlike koliko sam čuo toga nema više a poučen mnogim izračunima i jako malo staža svi koji su otišli u mirovinu prije 20 godina jako puno gube pridodanog staža, pa vama sad jedino ovaj dio iz prof. u opću invalidsku znači neko povećanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kako ste napisali da ste 1999 g. otišli u prof. invalidsku ako niste imali status HB mislim da je bila civilna, a sad ako ste dobili status HB i imate HRVI s omjerom 70 rat i 30 mir ide vam novi izračun mirovine prema zakonu o braniteljima. Možete ovdje napisati datum rođenja, koje ste zvanje imali, koliko staža, da li imate status dragovoljca i PVB koji već imate na starom rješenju od mirovine pa vam poštovani Prof može okvirno izračunati kolika bi vam bila nova mirovina. Što se tiče razlike koliko sam čuo toga nema više a poučen mnogim izračunima i jako malo staža svi koji su otišli u mirovinu prije 20 godina jako puno gube pridodanog staža, pa vama sad jedino ovaj dio iz prof. u opću invalidsku znači neko povećanje.

Da u pravu ste, civilna je bila , zna se dobro kako i kome se davalo oružja 90 tih, sve je to zbrkano kod mene, civilna invalidska profesionalna mirovina, nikog nije briga za moj HRVI, samo te šutnu kao kantu, još veći paradoks svega šta znam ime i prezime osobe koja me je uništila i koja sad živi u Kanadi, ali dođe u HR. Čitao sam u zakonu, da se ranjavanje i ozljede u obrani HR smatraju kao ozljede na radu. Puno se meni tog slomilo preko kičme. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Strpljivi2021 je napisao:

Da u pravu ste, civilna je bila , zna se dobro kako i kome se davalo oružja 90 tih, sve je to zbrkano kod mene, civilna invalidska profesionalna mirovina, nikog nije briga za moj HRVI, samo te šutnu kao kantu, još veći paradoks svega šta znam ime i prezime osobe koja me je uništila i koja sad živi u Kanadi, ali dođe u HR. Čitao sam u zakonu, da se ranjavanje i ozljede u obrani HR smatraju kao ozljede na radu. Puno se meni tog slomilo preko kičme. Lp

Prirodni staž 17 08 12

Mirovinski staž za izračun mirovine 33 06 22

Polazni faktor 1,0000

Osobni bodovi(1.x4.x5.)

mirovinski faktor 0,6667

Aktualna vrijednost mirovine 35,16

Obićan radnik,  rođ 19.10 1966 Koliko sam shvatio status dragovoljca nema, samo status Hrvatskog branitelja. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Strpljivi,

molim vas za informaciju koliko vamu u Rješenju o priznavanju prava na mirovinu iznosi pvb, prosječni vrijednosni bod i koliko dana borbenog sektora imate priznato ?

Oprostite što je ovo Koliko sam shvatio status dragovoljca nema, samo status Hrvatskog branitelja ?

Nemate priznatih 100 dana borbenog sektora ? 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, prof je napisao:

Poštovani Strpljivi,

molim vas za informaciju koliko vamu u Rješenju o priznavanju prava na mirovinu iznosi pvb, prosječni vrijednosni bod i koliko dana borbenog sektora imate priznato ?

Poštovani, na koje rješenje mislite, dala sam podatke od profesionalne invalidine, novo nisam još dobio, a kako da iman borbeni kad je to bila 1990 tj Narodna zaštita, 8 mj zadužio oružije, a 12 mj me pokosia u sašekuši. A 100 opće iman, sa 70% 30% rata _mira, to mi je rekla na mirovinskom da je tako stiglo sa revizije Ministarstva Branitelja, i sad se triba sve to povezati, samo se bojim da me nebi opet neki birokrata zavlačia i zeznuo, kao 1998_1999,kad su me poslali u mirovinu, koja je sad 2100Lp

uređeno: od Strpljivi2021
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, prof je napisao:

Poštovani Strpljivi,

molim vas za informaciju koliko vamu u Rješenju o priznavanju prava na mirovinu iznosi pvb, prosječni vrijednosni bod i koliko dana borbenog sektora imate priznato ?

Oprostite što je ovo Koliko sam shvatio status dragovoljca nema, samo status Hrvatskog branitelja ?

Nemate priznatih 100 dana borbenog sektora ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

baš u tom rješenju o profesionalnoj invalidskoj mirovini piše iznos pvb (prosječnog vrijednosnog boda) za ukupni radni staž.

Ako nema priznatih 100 dana borbenog sektora, moje tablice nisu za vas a to za vas onda nije dobro.

Molim vas u Ministarstvu branitelja provjerite broj dana borbenog sektora. 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, prof je napisao:

Poštovana,

baš u tom rješenju o profesionalnoj invalidskoj mirovini piše iznos pvb (prosječnog vrijednosnog boda) za ukupni radni staž.

Ako nema priznatih 100 dana borbenog sektora moje tablice nisu dobre a ni za vas to nije dobro.

Molim vas u Ministarstvu branitelja provjerite broj dana borbenog sektora. 

Jeli ovo tražite 

IMG_20210413_171950.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, prof je napisao:

Poštovana,

baš u tom rješenju o profesionalnoj invalidskoj mirovini piše iznos pvb (prosječnog vrijednosnog boda) za ukupni radni staž.

Ako nema priznatih 100 dana borbenog sektora, moje tablice nisu za vas a to za vas onda nije dobro.

Molim vas u Ministarstvu branitelja provjerite broj dana borbenog sektora. 

Pa zar je moguće, da će mirovina biti manja od ove ili ista, 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Strpljivi,

ovo je za vas bolja verzija. Privitak vam prikazuje sliku i formule za izračun iznosa vaše invalidske braniteljske mirovine - opća nesposobnost, ako vam priznaju 100 i više dana borbenog sektora.

Mora vam biti priznat i status dragovoljca.

2 Strpljivi Izračun mirovine.jpg

2 Strpljivi izračun invalidskih mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, prof je napisao:

Poštovani Strpljivi,

u privitku vam se nalazi slika i formule za goru verziju iznosa braniteljske mirovine.

Nemate priznatih 100 dana borbenog sektora.

1 Strpljivi Izračun mirovine.jpg

1 Strpljivi izračun invalidskih mirovina.makroenabled.xlsm 69 kB · 3 downloads

Šta sad znaći da neću ništa dobiti, jeli ovo moguće u državi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, prof je napisao:

Poštovani Strpljivi,

ovo je za vas bolja verzija. Privitak vam prikazuje sliku i formule za izračun iznosa vaše invalidske braniteljske mirovine - opća nesposobnost, ako vam priznaju 100 i više dana borbenog sektora.

Mora vam biti priznat i status dragovoljca.

2 Strpljivi Izračun mirovine.jpg

2 Strpljivi izračun invalidskih mirovina.makroenabled.xlsm 70 kB · 5 downloads

E ovo bi pravdu zadovoljilo, a sad pitanje, tko daje status dragovoljca, jer do sad su svi tražili samo status Hrvstskog Branitelja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, prof je napisao:

Isti oni koji su vam dali status branitelja, daju status dragovoljca kao i potvrdu jeste li bili najmanje 100 dana u borbenom sektoru.

Ok, hvala vam lipa na trudu i savjetu, čekam riješenje sa mirovinskog, samo znam da došlo sa revizije da je 100%opća sa 70%rata i 30%mira,javim kad ova odiseja završi. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija