Jump to content

Razvrgnuće suvlasničke zajednice


dodo6994

Preporučene objave

Poštovani, trebam pomoć. 

Naime, vlasnik sam 1.5/6 stana u kuci, 0.5/6 je vlasnica preminula zena i nije bilo ostavinske rasprave a 4/6 je vlasnik jedan gospodin. Ovih 2/6 koje smo vlasnici ja i preminula zena je stan koji je zaseban a ovih 4/6 je drugi stan, drugi ulaz. 

Vlasnik 4/6 je trazio razvrgnuće suvlasničke zajednice a meni je rekao da želi samo utvrditi što je čije. Da li to zbilja to znaci ili on želi da se neki vlasnici "izbace" i isplate nekom svotom? Nisam siguran što toliko želi time i što da radim. 

Pitanje: može li on ikako preko suda ili nekako izbaciti mene van i isplatiti me nekim sitnim novcem, a to mi je jedina nekretnina i unutra živim ili mi ne može ništa? 

Malo mi je bezveze da sam veseo što imam svoju nekretninu, dio nekretnine a netko me može tako razvrgnuti. Mislim da nismo etažirani ali ne znam gdje to mogu provjeriti. 

Unaprijed velika hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 14. 04. 2021. at 11:35, dodo6994 je napisao:

može li on ikako preko suda ili nekako izbaciti mene van i isplatiti me nekim sitnim novcem

Mišljenja sam da citirani način razvrgnuća nije osnovan, to stoga što prema opisanom stanju nekretnina u suvlasništvu predstavlja dvije samostalne uporabne cjeline. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija