Jump to content

Podjela bračne stečevine


Allride

Preporučene objave

Poštovani.

Supruga i ja smo se sporazumno razveli nakon 10 godina braka u kome je rođeno 1 dijete. Isto tako prije točno 10 godina, supruga je podigla kredit za kupovinu stana u iznosu od 40000€ i uknjižena je kao 1/1 vlasnik. Moj račun je u vrijeme kupovine stana bio blokiran sve do nedavno pa nisam mogao niti podići kredit niti biti sudužnik u kreditu. Majka bivše supruge je sudužnik. Cijelo vrijeme trajanja bračne zajednice sam bivšoj supruzi davao na ruke (zbog blokiranog računa) iznos od 2400kn (10 god - oko 39000€) za pola kredita i troškove života, dodatno sam plaćao održavanje vozila, izlete, dodatne troškove za dijete, godišnje odmore. Njezini roditelji, bake i djedovi su u potpunosti opremili stan namještajem i uređajima. Bivša supruga je preuzela na sebe otplatu ostatka duga (oko 180000kn). Alimentaciju plaćam redovito. Imam li smisla tražiti prodaju stana (budući da su uplate prema njoj bile na ruke i ne mogu ih dokazati) namiriti preostali dug prema banci, a ostatak u omjeru 1/3 meni, 2/3 njoj (zbog djeteta koje živi s njom) podijeliti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija