Jump to content

Prava djeteta nakon smrti majke


Roxette

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Moja sestrična je izvanbračno dijete koju je njen biološki otac priznao. Njena majka se udala nakon njene punoljetnosti za čovjeka s kojim je bila u braku do svoje nedavne smrti. Svoje imovine nije imala, a kuća i ostale nekretnine su bile u njegovom vlasništvu.

Sestrična je ulagala u tu kuću kako bi imala uredan prostor u kojem može boraviti kada je u posjeti, no nisu skupa živjeli. S tim čovjekom je u dobrim odnosima, iako nije bitno za temu.

Kako joj je majka iznenada umrla, zanima je koja su njena prava nakon majčine smrti.

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam potpuno zapletena u ostavinske "naknadno pronađene imovine" i 'bizarne' nasljednike, pa bih nešto pitala:

da li je ona (sestrična iz ovog slučaja) nasljednica preko majke, tj. majka je nasljednica, a ona je majčina nasljednica, pa time nasljeđuje majčin dio? ili to ne funkcionira tako zato što je majka umrla prije supruga (ostavitelja)?

 

uređeno: od akacija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija