Jump to content

Labud1


Labud1

Preporučene objave

Postovani savjetnici  Mirovina prolazni faktor 1,50 ili 1,85

imam status Dragovoljca 100 dana i vise  status Branitelja

HRVI 60 % 

logora manjaca

100 posto opca nesposobnost uzrokovano u domovinskom ratu

Pripadnik MUP za posebne namjene pricuvni sastav RH

Cin Visi Policijski Narednik = Stozerni Narednik 

Slucajno citam o vezi moje Mirovine 2005 godine i vidim da sam dobio po Faktoru 1,50 a svi mi govore da imam pravo 1,85 prolazni faktor

MOLIM VASE SAVJETE

HVALA 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bi da neko od vas  okvirno izracuna novu mirovinu sa faktorom 1,85 

gore navedeno sve podatke 30,05 1967

60% hrvi 

100% opca nesposobnost za rad , posljedica  sudjelovanja u domovinskom ratu

cin  visi policijski narednik ili Stozerni narednik

40  godina staza

Dragovoljac

Hvala na razumijevanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Labud1 je napisao:

Molio bi da neko od vas  okvirno izracuna novu mirovinu sa faktorom 1,85 

gore navedeno sve podatke 30,05 1967

60% hrvi 

100% opca nesposobnost za rad , posljedica  sudjelovanja u domovinskom ratu

cin  visi policijski narednik ili Stozerni narednik

40  godina staza

Dragovoljac

Hvala na razumijevanju

Poštovani kolega još mi treba vaš prosječni vrijednosni bod koji imate na rješenju od mirovine, koji omjer rat mir, broj dana u borbenom sektoru i vaš pravi staž jer je to potrebno za novi izračun.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sto pise 

Prema clanku 17, ZOPHBDR-A, Polazni faktor za izracun Invalidske mirovine H.B.iz Domovinskog rata iznosi 1.50. Prema clanku 18.ZOPHBDR-A,osobni bod dobiva se tako da se prosjecan vrijednosto bod pomnozi sa polaznim faktorom i mirovinskim stazem od 40 godina i iznosi 73,7820.

Ovako dobiveni osobni bodovi povecavaju se za 45%, prema clanku 18.stavka 2 ZOPHBDR-a i iznosi 106,9839

Od navedene osnovice utvrduje se vrijednosti bod u postupku prevodenja, prema cinu-ustrojbenu mjestu na temelju kojeg se isplacivala mirovina do stupanja na snagu ovog. zakona , tako da se osnovica utvrdena za 2004 god.podijeli s prosjecnom godisnjem bruto placom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za 2004.  godinu (71,820,00 kn   te iznosi 1,2297

Da je uzrok invalidnosti u cijelosti 100% /  60% ranjavanje 40% bolesti PTSP, Sluh po Fowleru 80% oba Uha, Logor 

Opca nesposobnost za rad 

Borbeni sektor 103 dana , a ostalo bolovanje, Lijecenje do mirovine 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sto pise 2007 godine

Prema clanku 17, ZOPHBDR-A, Polazni faktor za izracun Invalidske mirovine H.B.iz Domovinskog rata iznosi 1.50. Prema clanku 18.ZOPHBDR-A,osobni bod dobiva se tako da se prosjecan vrijednosto bod pomnozi sa polaznim faktorom i mirovinskim stazem od 40 godina i iznosi 73,7820.

Ovako dobiveni osobni bodovi povecavaju se za 45%, prema clanku 18.stavka 2 ZOPHBDR-a i iznosi 106,9839

Od navedene osnovice utvrduje se vrijednosti bod u postupku prevodenja, prema cinu-ustrojbenu mjestu na temelju kojeg se isplacivala mirovina do stupanja na snagu ovog. zakona , tako da se osnovica utvrdena za 2004 god.podijeli s prosjecnom godisnjem bruto placom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za 2004.  godinu (71,820,00 kn   te iznosi 1,2297

Da je uzrok invalidnosti u cijelosti 100% /  60% ranjavanje 40% bolesti PTSP, Sluh po Fowleru 80% oba Uha, Logor 

Opca nesposobnost za rad 

Borbeni sektor 103 dana , a ostalo bolovanje, Lijecenje do mirovine 

 

evo sto pise 2017 godine

navedena jedinstvena svota mirovine izrazena u osobnim bodovima iznosi 106,8680 i osnova je za daljnje redovito uskladivanje mirovine prema clanku 88 ZOMO

 

zelim reci da imam lijepu mirovinu ,mene samo zanima da li je 1,50 ili 1,85

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče 1.50 ili 1.85 prema članku 17 ide ovako :

Članak 17.

 Polazni faktor 1,10 je kod izračuna:

 – invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez statusa HRVI.

 

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 – invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez statusa HRVI, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata.

 

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 – invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI.

 

Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

 – invalidske mirovine hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata sa statusom HRVI, pripadnika gardijske postrojbe i specijalne policije u vrijeme Domovinskog rata.

 

Polazni faktor 1,50 je kod izračuna:

 – invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata bez statusa HRVI.

 

Polazni faktor 1,85 je kod izračuna:

 – invalidske mirovine dragovoljca iz Domovinskog rata sa statusom HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Labud1 je napisao:

Hvala kolega,pravac Zagreb Mihanovica da mi se ispravi  

Mislim da ti to nema veze sa ZOSI u Mihanovićevoj već sa mirovinskim koji ti je pisao rješenje o mirovini. Znači oni su prikupljali sve činjenice i onda napisali rješenje. Da li su oni dobili neke krive podatke od ministarstva branitelja, odnosno MUP, ZOSI ili postoji neki drugi problem oko toga bilo bi bolje da prvo vidiš u mirovinskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija