Jump to content

Nagrada od poslodavca


Stole123

Preporučene objave

Poslodavac  me želi nagraditi ali u dobrima - stvarima,(uredaj mobitela i prijenosno racunalo koje sam koristio pri obavljanju radnih zadataka) ali  po isteku roka sklopljenog Ugovora za obavljanje poslova rukovoditelja . Ugovor je istekao i ispunjen je uvjet da tvrtka u prethodnoj godini posluje s ostvarenom dobiti . Zanima me dali je moguce da spomenute uredaje prenesem u svoje vlasnistvo  te do kojeg iznosa  moze biti ta vrsta nagrade? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 14. 04. 2021. at 17:56, Miljko je napisao:

Naravno da je moguće, samo vam treba potvrda od firme da su vam darovali. Ne postoji ograničenje osim koliko se može darovati neoporezivo radniku

 Poslodavac je u Ugovor o radu naveo odredbu po kojoj se zaposlenik- rukovoditelj,  nakon isteka skopljenig Ugovora nagrađuje  mobitelom i prijenosnim  racunalom koje je koristio za rad. Shodno tome dali  zaposlenik nakon isteka spomenutog Ugovora , a koji ujedno ide u starosnu mirovinu može  zadržati  predmetne uredaje bez daljnjih odobrenja i potvrda ili Uprava  Drustva treba donijeti Odluku o tome? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 06. 05. 2021. at 8:07, Borbena7 je napisao:

Pitam, jer se ovdje ne bi radilo o isteku ugovora o radu. Vjerojatno će biti sporazumni raskid ugovora o radu. Trebalo bi pogledati interne akte poslodavca, da li oni detaljno reguliraju postupak odobrenje. 

Imam jos jedno pitanje. Dali poslodavac moze u Pravilniku o radu i Odlukom uprave odrediti da se brat i sestra smatraju članovima uže obitelji te da se u slučaju njihove smrti zaposleniku odbrava  tri plaćena dana za odlazak na pogreb te isplati jednokratna pomoć  do 3.000,00 kuna? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Stole123 je napisao:

Dali poslodavac moze u Pravilniku o radu i Odlukom uprave odrediti da se brat i sestra smatraju članovima uže obitelji te da se u slučaju njihove smrti zaposleniku odbrava  tri plaćena dana za odlazak na pogreb te isplati jednokratna pomoć  do 3.000,00 kuna? 

Da, može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 02. 08. 2021. at 17:35, Borbena7 je napisao:

Nema razloga da ovaj izbor bude drugačiji. 

Na javnom natječaju izabran sam za direktora Društva u tvtki  kojoj je vlasnik  Opcina . Po isteku tog  mandata od 4 godine zbog okolnosti sa CIVID -19 i sl. , Skupština drustva sa mnom  je skopila novi Ugovor bez objave natjecaja na rok od 6 mjeseci. Buduci da mi Skupstina predlaže nakon isteka roka od 6 mjeseci ponovno produženje Ugovora, zanima me na koji maksimalan rok to može biti i dali je to moguće bez natjecaja obzirom da mi je već jednom Ugovor produžen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Stole123 je napisao:

Buduci da mi Skupstina predlaže nakon isteka roka od 6 mjeseci ponovno produženje Ugovora, zanima me na koji maksimalan rok to može biti i dali je to moguće bez natjecaja obzirom da mi je već jednom Ugovor produžen?

To ćete njih morati pitati ili pogledati u prethodnom ugovoru kao je obrazložena osnova za produženje. U pitanju bi bili interni akti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 09. 08. 2021. at 13:00, Borbena7 je napisao:

To ćete njih morati pitati ili pogledati u prethodnom ugovoru kao je obrazložena osnova za produženje. U pitanju bi bili interni akti.

Pozdrav, imam pitanje.

Budući da moj Ugovor o obavljanju posla  direktora Društva istječe 26.10. 2021.g. nakon toga jer ispunjavam uvjete idem u starosnu mirovinu. Međutim , temeljem provedenog natječaja samo jedna osoba ispunjava uvjete, a   koja po mom mišljenju nema kompetenciju pa samim time neće dovoljno štititi interese Društvo. Shodno tome imam namjeru na Skupštini društva ukoliko je moguće osporiti Odluku da se dotična osoba imenuje za Direktora. Shodno tome zanima me , ukoliko osporim Odluku na zakazanoj  sjednici Skupštine 15. listopada dali u tom slučaju mogu nastaviti obavljati posao direktora Društva dok se okonča spor i to  bez obzira sto moj Ugovor istječe 26. listopada 2021.g. ?  U važećem Ugovoru imam klauzulu da sam obvezan obavljati posao direktor ukoliko ja raskinem Ugovor  do izbora i imenovanja novog Direktora. Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Stole123 je napisao:

ukoliko osporim Odluku na zakazanoj  sjednici Skupštine 15. listopada dali u tom slučaju mogu nastaviti obavljati posao direktora Društva dok se okonča spor i to  bez obzira sto moj Ugovor istječe 26. listopada 2021.g. ?

Ovdje bi trebali ići na to da se ne izabere kandidat po natječaju, a ne da se osporava odluka koja se donese tj. da se osporava izbor po natječaju.

Nastavljate raditi, ali samo do isteka ugovora.

prije 15 sati , Stole123 je napisao:

U važećem Ugovoru imam klauzulu da sam obvezan obavljati posao direktor ukoliko ja raskinem Ugovor  do izbora i imenovanja novog Direktora

To se ovdje ne bi primjenjivalo, jer Vi ništa ne raskidate. Ugovor jednostavno prestaje obvezivati protekom ugovornog roka.

Treba vidjeti u internim aktima koje su mogućnosti u slučaju da se kandidat ne izabere po natječaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 06. 10. 2021. at 9:06, Borbena7 je napisao:

Ovdje bi trebali ići na to da se ne izabere kandidat po natječaju, a ne da se osporava odluka koja se donese tj. da se osporava izbor po natječaju.

Nastavljate raditi, ali samo do isteka ugovora.

To se ovdje ne bi primjenjivalo, jer Vi ništa ne raskidate. Ugovor jednostavno prestaje obvezivati protekom ugovornog roka.

Treba vidjeti u internim aktima koje su mogućnosti u slučaju da se kandidat ne izabere po natječaju.

Imam jedno pitanje za mirovinu pa ako bi mi tko mogao pomoci jer ne mogu naci nista na internetu.

Uglavnom jucer su mi oca trazili izvadak rodene djece kod predaje zahtjeva za mirovinu i napomenuli da ne smije biti stariji od 6 mjeseci. Ima samo mene koji imam 27 godina. U kojem uredu se to moze nabiviti i koji je postupak jer nam je to sve nepoznato

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Stole123 je napisao:

Uglavnom jucer su mi oca trazili izvadak rodene djece kod predaje zahtjeva za mirovinu i napomenuli da ne smije biti stariji od 6 mjeseci. Ima samo mene koji imam 27 godina. U kojem uredu se to moze nabiviti i koji je postupak jer nam je to sve nepoznato

U nadležnom uredu državne uprave ili preko e-Građani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija