Jump to content

Kupnja jednog od zemljišta u ZK ulošku


KixFurKix

Preporučene objave

Poštovani,

Ovako zainteresiran sam za kupnju jednog zemljišta. Problem je što je ta parcela u vlasničkom listu stavljena skupa sa 6 ostalih (riječ je o 6 zemljišta iste površine koja se nalaze jedno pokraj drugih koja su nastala cijepanjem jedne veće parcele) pa me zanima hoće li gruntovnica kada predam papire za uknjižbu napraviti novi uložak sa samo tom parcelom koju ću kupiti i mojim imenom ili ću sam to morati napraviti?

Parcela nema upisanu površinu u m2 nego u čhv pa me zanima ide li u ugovor o kupoprodaji 100 čhv ili 360 m2 i može li se to srediti da pišu m2 u vlasničkom listu i kako to napraviti? Dodatno broj parcele u katastru i gruntovnici nije isti pa kako da i to sredim kad se već bavim time? U kupoprodajni ugovor ide broj parcele iz gruntovnice? 

Samo još jedno pitanje za kraj, u teretovnici je upisano pravo plodouživanja žene koja je umrla, mogu li izvaditi smrtni list na temelju tog kupoprodajnog ugovora i predati u gruntovnicu da se izbriše taj teret?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, KixFurKix je napisao:

pa me zanima hoće li gruntovnica kada predam papire za uknjižbu napraviti novi uložak sa samo tom parcelom koju ću kupiti i mojim imenom ili ću sam to morati napraviti?

O sličnom se pisalo u ovoj temi

 

Prije 17 minuta, KixFurKix je napisao:

Parcela nema upisanu površinu u m2 nego u čhv pa me zanima ide li u ugovor o kupoprodaji 100 čhv ili 360 m2

U ugovor stavljate sve kako piše u zemljišnoj knjizi

 

Prije 18 minuta, KixFurKix je napisao:

može li se to srediti da pišu m2 u vlasničkom listu i kako to napraviti

To vidite sa katastrom, rješivo je. 

 

Prije 21 minuta, KixFurKix je napisao:

Dodatno broj parcele u katastru i gruntovnici nije isti pa kako da i to sredim kad se već bavim time

Ni prvi ni zadnji slučaj jer je sasvim izvjesno da se nekretnina nalazi na području gdje postoje razlike u brojevima katastarskih čestica u katastru i zemljišnoj knjizi, odnosno na području katastarske općine za koju nije izvršena obnova zemljišne knjige, no to vam zasad i nije problem.

 

Prije 27 minuta, KixFurKix je napisao:

Samo još jedno pitanje za kraj, u teretovnici je upisano pravo plodouživanja žene koja je umrla, mogu li izvaditi smrtni list na temelju tog kupoprodajnog ugovora i predati u gruntovnicu da se izbriše taj teret

Da, vi ili prodavatelj nekretnine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija