Jump to content

Stipendije ucenicima i studentima


taipan

Preporučene objave

Eryka, na stranicama MOBSa imate brojeve telefona za pomoć, a između ostaloga i pravne službe koja bi Vam mogla dati odgovore. Ukoliko ne nađete, ja imam neke pa probajte na njima:

Otvoreni tel. ( od 09,00 do16,00 ) 01 36 33 910

01 36 33 911

 

Glasnogovornik 01 36 57 906

 

Tajništvo ministarstva 01 36 57 803

 

Uprava za branitelje i čl. obitelji 01 36 57 904

 

Odjel za skrb 01 36 57 845

 

Puno sreće i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

MOBMS: odobreno 10.255 stipendija

 

ZAGREB, 10. veljače 2009. (Hina) - Fond za stipendiranje hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djece hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata odobrio je za ovu školsku godinu 10.255 stipendija hrvatskim braniteljima i djeci poginulih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja, priopćeno je danas iz Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.

 

Odluka o odabiru kandidata za dodjelu stipendija donešena je na sjednici Fonda održanoj pod predsjedanjem potpredsjednice Vlade i ministrice obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti Jadranke Kosor.

 

Donesena je Odluka o odabiru kandidata za dodjelu stipendija tijekom redovitoga srednjoškolskog obrazovanja, redovitoga sveučilišnog i stručnog studija, te za dodjelu naknada dijela troškova školarine poslijediplomskih studija na visokim učilištima hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, djeci smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djeci zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata i djeci HRVI-a iz Domovinskog rata, dragovoljcima i djeci dragovoljaca iz Domovinskog rata za akademsku, odnosno školsku godinu 2008/2009.

 

Odlučeno je da mjesečni iznos stipendije tijekom redovitoga srednjoškolskog obrazovanja za učenike iznosi 400 kuna, za studente tisuću kuna, a naknade dijela troškova školarine poslijediplomskih studija odobrene su u iznosu od sedam tisuća kuna, navodi se u priopćenju.

 

Ukupno je odobreno 10.255 stipendija, a rezultati natječaja bit će objavljeni 12. veljače u Ministarstvu obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti.

 

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kosor uručila stipendije djeci hrvatskih branitelja

 

ZAGREB, 12. veljače 2009. (Hina) - Djeci hrvatskih branitelja simbolično su danas uručene stipendije iz Fonda za stipendiranje hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djece hrvatskih branitelja.

 

Stipendije je danas dobilo 40-ak srednjoškolaca i studenata za školsku godinu 2008./2009., a uručila im ih je potpredsjednica Vlade, ministrica i predsjednica Upravnog odbora Fonda Jadranka Kosor.

 

Po 400 kuna stipendije na mjesec dobit će srednjoškolci i po 1000 kuna studenti, a 17 poslijediplomaca će dobiti naknadu od 7000 kuna za dio školarine poslijediplomskih studija.

 

Ukupno je iz Fonda za stipendije izdvojeno 62 milijuna kuna, a za ovu školsku godinu odobreno je 10.255 stipendija.

 

Kriteriji za dodjelu stipendija bili su prosjek ocjena od 3,5 i više, redovito pohađanje škole ili fakulteta, imovinski cenzus oko 2000 kuna po članu obitelji te status hrvatskoga branitelja jednog od roditelja.

 

Uručivši danas stipendije, Jadranka Kosor je podsjetila da su u sklopu tog projekta godine 2006./2007. učenicima i studentima koji ispunjavaju uvjete odobrene 2972 stipendije, godinu poslije 7045 stipendija, a ove školske godine 10.255 stipendija.

 

Istaknula je da je ove godine za stipendije bilo oko 17 tisuća zahtjeva.

 

Ostali stipendisti rješenja o stipendijama dobit će poštom.

 

 

 

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravila, odnosno kriterij za dodjelu stipendija je poznat, broj učenika kojem je odobrena stipendija je poznat pa me sad čudi zašto taj popis ne objavljuju kako su obećali. Ne vjerujem da im je server pao nego kao da namjerno ne žele objaviti taj popis. Od samog početka sve je nekako tajanstveno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni je tu nešto čudno, baratam sa Internet stranicama i održavam ih par i znam koliko bi veliki broj trebao odjednom upasti u stranicu da server pane, ali to je ministarstvo pa oni imaju siguran sam stabilan server koji ne pada tako lako. Mišljenja sam da nešto tu ne štima, možda je netko upao unutra i namjerno srušio stranicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čudno mi je sve to što se događa oko tih stipendija.danas su neki ljudi bili u mobms-u da vide listu,a ovi su ih otprašili i rekli da je lista na netu.čini mi se da padom servera i vijestima da je jaca podijelila stipendije samo pokušavaju dobiti na vremenu.jer ili nisu napravili listu ili su je napravili ali nema love.ja samo znam da je meni muka od njihovih laži

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovjavljen je spisak za djecu koja imaju pravo na stipendije na stranicama MOBMS-a u PDF-u.

 

Evo linkovi za download:

 

1. http://www.mobms.hr/dokumenti/1dobrene%20stipendije%20srednje%20skole.pdf

 

 

2. http://www.mobms.hr/dokumenti/2dobrene%20stipendije%20fakulteti.pdf

 

 

3. http://www.mobms.hr/dokumenti/3dobrene%20stipendije%20poslijediplomski.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pini je napisao:

čudno mi je sve to što se događa oko tih stipendija.danas su neki ljudi bili u mobms-u da vide listu,a ovi su ih otprašili i rekli da je lista na netu.čini mi se da padom servera i vijestima da je jaca podijelila stipendije samo pokušavaju dobiti na vremenu.jer ili nisu napravili listu ili su je napravili ali nema love.ja samo znam da je meni muka od njihovih laži

Neka me netko ispravi ako grijesim,zar nije Ministrica u proslu subotu na htv-u1 rekla da ce svi do 24.02.dobit stipendije (ili rijesenja?) na kucnu adresu..samo da podsjetim ,danas je 26.02

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovori već stižu-mom ditetu stiga je u prošli četvrtak,ovjerio ga je u javnog bilj.i vratio gori preporučeno.Jučer sam zvao na tkz.broj fonda radi isplate,no tu je uključen fax ili je obično ...zauzeto.. Tako san jučer nekin čudon dobio drugi broj na koji se javio službenik koji kao ne može dati informaciju o isplati ali kao tribalo bi kroz 3.misec...Bojin se da su to samo prazne priće,ipak se sve ovo posve odužilo.Koga interesira broj inf.012308853.Zovite,možda ih uspijemo pokrenit da nam daju naše!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se malo uključim u raspravu..

Stipendije idu iz sredstava fonda branitelja, šta će se desiti kada branitelji rasprodaje udjele, fond se kao takav ugasi, tko onda isplaćuje stipendije, masa mojih poznanika je rasprodalo udjele ali su bili prvi u podnošenju zahtjeva za stipendiju, to je pomalo licemjerno, sjeku granu na kojoj žele sjiditi ...

Ja nisam prodao udjele i nemam djece za stipendiju, ok to je fond solidarnosti ali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima na forumu! Znam da će ovo pitanje izgledat kao da sam pao s Neptuna, ali - baš danas sam saznao da djeca branitelja imaju pravo na nekih 400 kn stipendije mjesečno u srednjoj školi, ako imaju minimalni prosjek ocjena 3.5 na kraju godine?! Može li mi netko ovo potvrditi, te ako je točno, na koji način se to ostvaruje? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

za kuzmu.Pokušat ću ti što jednostavnije odgovoriti na pitanje.Jedan klinac mi studira,a drugi je srednjoškolac,pa nešto znam.Nema nikakvog prenosa ni slanja nikakve potvrde ni dokumenata.Školska godina npr.2008, iziđe natječaj, ti podneseš zahtjev,priložiš potrebitu dokumentaciju,prođeš natječaj,dobiješ stipendiju i stvar za 2008.god.je gotova.Za 2009.isto tako kao za 2008.(natječaj ,dokumenti,prolaz ili pad),i tako redom dok ne završiš studij.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

To su rezultati natječaja Zaklade za djecu, Kaj ne vidite ćoravi da ih je samo 1500 ,1000 studenata i 500 učenika.....treba još mjesec koji sačekat da oni tih 10 225 imaena prekucaju na svoje zastarijele kompjutere i onda još koji mjesec dok se ne sjeti netko sa filozofskog doći to UPLOADATI...NEEE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da biti če rijšeno,ali jasno je da mi koji smo sačuvali udjele u fondu nismo dobili ništa sve ove godine malo je raslo,a više padalo,a sada se vidi da smo nigdje i da su nas samo lagali da ne prodajemo udjele kako bi oni mogli ubirati kamate,a nama šipak,da smo odamah prodali udjele kao mnogi i stavili novce na banku imali bi sigurno više,a novac bi bi bio na našem eračunu,ovako su od nas napravili budale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo ,evo jedna informacija jel i ja čekam za svoje dijete tu stipendiju.Informacija je svježa od prije 2 minute,pa Vi sad vidite i rastumačite si ovu rečenicu kako hoćete.

 

Ovo je citat:"Da gospodine,rekli su nam prema zadnjim informacijama da će biti krajem veljače,ali moramo samo vidjeti s koliko novca raspolažemo pa da znamo koliko stipendija da odobrimo".

 

Znači na početku natječaja ima ,asada kako kaže jedan član na forumu nema.Meni tu nešto smrdi,sa tim držanjem novca i uzimanjem kamata na Vama gospodo koji ste dali sve za ovu Domovinu.

 

Vi štedite ,ja uzimam kamatu,zar to nije taj slučaj.Znači svi koji imaju pravo nisu sigurni da će nešto dobiti po zakonu.

 

Gospodo nije ovo upis na fakultet ili srednju školu pa da neko bude ispod crte,ako ima pravo dajte mu,a ne netko će dobitipo babu i stričevima i koji je bliži političkoj stranci ,a netko tko ima prava i koji je politički neopredijeljen,za njega nažalostu proračunu Fonda nema novaca.

 

Demantirajte me.

 

Volio bih da me netko iz Ministarstva demantira i d počne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-ja tu nebi mješao politiku

-godinama dobivam stipendiju (srednja pa sada faks) i nikad nije bilo problema ako sva dokumentacija štima

-sve kasnije objavljuju liste vjerojatno zbog svake godine sve više zahtjeva

-a ove godine možda bude problem i novac jer se sve više prodaju udjeli u fondu tako da je dividende svake godine sve manje

-ja spadam u one koji svoje udjele nije prodao jedan od razloga je baš i to stipendiranje, ako ugasimo fond ugasili smo i ovako masovno stipendiranje pa treba razmisliti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast kolega na informaciji,ali objasnite ljudima malo jasnije da bolje razumiju.

 

Ako ste pročitali cijeli Statut braniteljskog Fonda onda ste mogli razlučiti da se sredstva u fondu dijele na 3 dijela.

 

1. dio su udjeli koji pripadaju svakom branitelju,2.dio su udjeli koji su usmjereni za pomoć baraniteljima i koji se nalaze u Zakladi za pomoć hrvatskim braniteljima i 3. dio su udjeli u Fondu za stipendiranje hrvatskih branitelja i njihove djece.

 

Ako ste ikad pratili na TV-u emisije o braniteljima koje su išle prije donošenja Zakona o fondu hrv. branitelja onda ste mogli čuti da će udjeli za branitelje ići u 3 pravca ,što bi značilo da je recimo 90 kn svakog branitelja podijeljeno na 3 dijela.

 

Složili se branitelji s tom odlukom ili ne ,odluku je donijela sadašnja premijerka sa ostalom gospodom koja se nalaze u Upravi fonda.

 

 

Znači i kad prodate svoje udjele Vi ste još udjelničari,jer država još nije raspodijelila sve dionice državnih tvrtki kako je najavila.Vi ste u stvari vlasnici udjela HT-a i INE(MOL-a) i ovisite o kretanju tih dionica na tržištu.

 

Znači, logično ako ste imali 1/3 sredstava i to ste prodali ,a prodali ste Fondu koji to može prodati kome hoće,a vi ne možete onda se postavlja pitanje gdje je 2/3 sredstava koje država okreće i ubire kamatu.

 

Dajte meni ta sredstva pa ću Vam objasniti kako to u praksi fino funkcionira i kako sam svakim danom sve bogatiji.

 

I zašto baš Erste fond kad se toliko kunemo u patriotizam.

 

Zar bi Austrijanci recimo dopustili da njihove udjele drži Fond HPB-a .

 

Ako pitate odgovorne u Fondu oni će Vam reći da je vaš prodani udjel manje sredstava za ostale 2 točke ulaganja,za Zakladu i Fond za stipendije.

 

 

Raspitajte se malo pa provjerite gdje odlaze novci koji su branitelji zaradili i na kojima netko ubire kamatu i političke poene.

 

 

Demantirajte me.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado:

Ako ste ikad pratili na TV-u emisije o braniteljima koje su išle prije donošenja Zakona o fondu hrv. branitelja onda ste mogli čuti da će udjeli za branitelje ići u 3 pravca ,što bi značilo da je recimo 90 kn svakog branitelja podijeljeno na 3 dijela.

 

-točno na tri djela 30 kn meni (tebi) 30kn za stipendije 30kn za zakladu za pomoć

-e vidiš mojih 90kn je u fondu i mogu se djeliti, to je dividenda što su je ostvarile dionice a dividende od onih koji su prodali u pravilu nema jer su udjeli prodani, e sad dali je udjele kupio sam fond ili ne to je upitno, da bi nešto kupio moraš imati novaca, a koliko se ja sjećam INA je prodana i od nje nema dividende, koliko sam ih ja razumio od te love kupovani su udjeli od branitelja znači ne nove dionice već s gotovinom kupuješ sam sebe koliko ja kužim...

 

valado:

Složili se branitelji s tom odlukom ili ne ,odluku je donijela sadašnja premijerka sa ostalom gospodom koja se nalaze u Upravi fonda.

 

-točno odluka je donešenja bez naših glasova tj. nitko nas ništa nije pitao, to naj više pogađa one branitelje koji su dobro stituirani pa im ne treba pomoć zaklade a i djeca su im velika pa im ne trebaje stipendije (ili su mirovine toliko velike da prelaze prag) njima bi odgovaralo da dobije svih 90kn a ne da se djeli na tri djela to je solidarnost...

 

valado:

Znači i kad prodate svoje udjele Vi ste još udjelničari,jer država još nije raspodijelila sve dionice državnih tvrtki kako je najavila.Vi ste u stvari vlasnici udjela HT-a i INE(MOL-a) i ovisite o kretanju tih dionica na tržištu.

 

-točno da si u fondu po prodaji udjela ali tvoje vrjednosti nema tj. ne može se uzeti dividenda jer udjela nema (INA prodana a upitno je koliko je i HT-a prdano da bi se isplatili branitelji) ako se prodaju dionice firmi koje isplaćuju dividendu znači da će se smanjiti i onih 90 kn za podjelu

-oni koji su prodali udjele ponovo će parcipirati u fondu sa onoliko udjela koliko su i imali ali samo s vrjednošću novo pristiglih dionica kada država odluči da prebaci iste ( elektroprivreda, željeznica i što ja znam koje još ...)

 

valado:

Znači, logično ako ste imali 1/3 sredstava i to ste prodali ,a prodali ste Fondu koji to može prodati kome hoće,a vi ne možete onda se postavlja pitanje gdje je 2/3 sredstava koje država okreće i ubire kamatu.

 

-ovo mi nije jasno (1/3 sredstava i to ste prodali) nisi ti prodao 1/3 već 1/3 dobivaš u isplati kao dividendu a 2/3 ide u zakladu i stipendije ti kad prodaješ udjele prodaješ 100% i dobivaš kune na ruke po tadašnjoj vrjednošću

 

valado:

I zašto baš Erste fond kad se toliko kunemo u patriotizam.

 

-kažu da su ponudili najbolje uvjete za vođenje istoga, a što je trebalo dati nekom barišiću da vodi pa bi tek onda vidi kako bi prošli, nek nas stranac pouči štednji kad ne znamo sami...

 

valado:

Ako pitate odgovorne u Fondu oni će Vam reći da je vaš prodani udjel manje sredstava za ostale 2 točke ulaganja,za Zakladu i Fond za stipendije.

 

-točno jer nestaje onih 90 kn dividende (grubo rečeno)

 

 

valado:

Raspitajte se malo pa provjerite gdje odlaze novci koji su branitelji zaradili i na kojima netko ubire kamatu i političke poene.

 

 

-ovo mi nije jasno definitivno "gdje odlaze novci koji su branitelji zaradili..." misliš li na udjele ili općenito...

 

-ne znam dali sam te demantirao ali ovo je moje razmišljanje vezano za fond ( ne samo moje ima još ljudi koji sl. razmišljaju)

 

-pozdrav braniteljima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolegi što me je tako opširno demantirao ali nažalost moram i ja Vas kolega demantirati.

 

Vidim da se poprilično razumijete u tematiku o kojoj sam govorio,ali nažalost malo ima nejasnoća u Vašem izlaganju.

 

Prvo kolega ne radi se o onih 90 kuna kao dividendi nego kao udjelu.

 

Dividenda je rezultat uspješnog poslovanja neke firme tj.njen profit koji se zavisno od firme i fonda dijeli svim članovima Fonda ili dioničarima neke firme.

 

Taj iznos dobija svaki član fonda dok ne proda svoje udjele.

 

Rekli ste da je i upitno da li je Fond kupio te udjele od branitelja.

 

Fond ili Vlada dragi kolega to nam je stvarno svejedno ,ali oni ako nisu prodali te udjele nekim trećim osobama i dalje mogu ostvarivati dividendu i svih 3/3 ulagatiu Zakladu i Fond za stipendiranje.

 

Znači nisam više ja vlasnik nego Fond i procedura je ista.

 

Taj udjel je opet tu sa svojom svrhom.

 

Ako mislite da na našim udjelima nitko ne zarađuje onda objasnite ljudima zašto Fond drži naše udjele 60 dana do isplate.

 

Dajte Vi meni 10000 kuna na 60 dana da ja malo lihvarim pa ću vam vratiti Vaš novac.

 

Ne znam da li ste čitali Statut Fonda hrvatskih branitelja.

 

Tamo je lijepo rečeno za udjele koji stignu poslije travnja 2008.godine .

 

Izvolite originalni citat:

 

 

"Iskupom svojih udjela vlasnik ne prestaje biti članom Fonda. Svakim novim prijenosom imovine od strane Vlade Republike Hrvatske, Društvo za upravljanje Fondom

dužno je napraviti novi obračun koji će biti važeći za postojeće članove Fonda kao i za one članove Fonda koji su već iskupili svoje udjele iz Fonda.

Za svu imovinu prenesenu od strane Vlade Republike Hrvatske u portfelj Fonda nakon 12. travnja 2008. godine primjenjivat će se zabrana raspolaganja novonastalim udjelima od minimalno dvije godine. Zbog specifičnosti situacije, Upravni odbor Fonda uz suglasnost Vlade Republike Hrvatske na dan prenošenja imovine na račun Fonda,može donijeti odluku o produžavanju razdoblja zabrane raspolaganja novim udjelima na rok ne duži od pet godina. Šezdeset dana prije i poslije dana prijenosa imovine Društvo privremeno obustavlja otkup udjela radi zaštite članova Fonda."

 

Znači draga gospodo 60 dana prije i 60 dana poslije a u međuvremenu i na rok od 2-5 godina netko u Fondu sigurno ne drži vaše udjele uz kamatu 0%.

 

Samo mi nije jasno kako biste vi reagirali da ja vama kažem da ćete dobiti za 2 godine i 4 mjeseca od mene primjerice Vaših 10000 kuna koje ću vama ja sačuvati.

Da li biste mi dali taj iznos da vam čuvam.

 

 

I nemojte mi samo pričati o dividendi.

 

Ne brkajte pojmove dividenda i udjel.

 

Znači svi koji su otkupili svoje udjele nisu učinili nikome štetu,jer Fond(a možda i Vlada) uvijek mogu odlučiti da li će te udjele zadržati ili prodati.

 

Žalosno je samo da nešto što je Vaše i što vam po Zakonu pripada koriste pojedinci za svoju korist.

 

Za sada toliko i demantirajte me sada.

 

Pozdrav svim braniteljima,ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

valado:

Prvo kolega ne radi se o onih 90 kuna kao dividendi nego kao udjelu.

 

Ako ste pročitali cijeli Statut braniteljskog Fonda onda ste mogli razlučiti da se sredstva u fondu dijele na 3 dijela

 

-kolko sam ja skužio sredstva koja se djele na tri djela su sredstva dobivena od dividende znači dobiti a ne udjeli, udjeli imaju svoju vrjednost i oni vrjede npr.10000kn i ako ti prodaš svojih 10 udjela koji vrjede 100kn fond ti mora isplatiti kune, a da bi došao do gotovine prodao inu (npr. za 1000kn), znači ti dobivaš keš, udjeli ostaju u fondu ako ih on kupio ali je siromašniji za 100kn koje je dao tebi i sad nema 1000kn u gotovini već 900kn i nađe se još 10 branitelja koji prodaju udjele i gotovine više nema, a da je za tu gotovinu kupljena nova dionica HTa tvojih (i mojih ) 10 udjela ne bi vrjedilo 100 kn već 120kn (+rast ili pad dionica)

znači kupovao je sam sebe udjeli ostali u fondu ali ukupna vrjednost se smanjila za vrjednost prodanih udjela, znači smanjuje se mogućnost ostvarivanja dividende od zdravih firmi,

manje novca za sve tri opcije

-valjda ćeš skužiti što sam htio reći

 

valado:

Fond ili Vlada dragi kolega to nam je stvarno svejedno ,ali oni ako nisu prodali te udjele nekim trećim osobama i dalje mogu ostvarivati dividendu i svih 3/3 ulagatiu Zakladu i Fond za stipendiranje.

Znači nisam više ja vlasnik nego Fond i procedura je ista.

 

-fond je vjerojatno kupovao sam sebe dok još uvjek postoji

-"nisi više vlasnik ali je procedura ista" pa nije baš tako

isplatom tebi smanji se temeljni kapital fonda

 

valado:

Ako mislite da na našim udjelima nitko ne zarađuje onda objasnite ljudima zašto Fond drži naše udjele 60 dana do isplate.

Dajte Vi meni 10000 kuna na 60 dana da ja malo lihvarim pa ću vam vratiti Vaš novac.

 

 

-ovih 60 dana je bezobrazno dugo za isplatu ali netko može i dobro proći na razlici u vrjednosti

-to je uvedeno na početku da nas demoralizira u prodaji, a i nije odmah bilo gotovine

-ako je pravne države sav novac koji je na žiro računu fonda morao bi donositi dobit fondu a ne pojedincu

 

valado:

Za svu imovinu prenesenu od strane Vlade Republike Hrvatske u portfelj Fonda nakon 12. travnja 2008. godine primjenjivat će se zabrana raspolaganja novonastalim udjelima od minimalno dvije godine. Zbog specifičnosti situacije, Upravni odbor Fonda uz suglasnost Vlade Republike Hrvatske na dan prenošenja imovine na račun Fonda,

 

-pa ja neznam dali je išta više prenošeno u fond od strane vlade jer da je svi koji su prodali (davno) morali bi dobiti dividendu na novu vrjednost udjela ali ja nisam čuo da onaj koji je prodao udjele išta dobio tj. znači novih dionica u fondu nema, a mehanizam od dvije godine s mogućnjošću produljenja je ugrađen vjerojatno zbog straha od brze prodaje i raspada fonda, a vlada voli da ima s čime da nam maže oči, našim novcem (iz dionica koji su nam dodjelili) kupuju nas kroz stipendije i razne pomoći...

 

valado:

Samo mi nije jasno kako biste vi reagirali da ja vama kažem da ćete dobiti za 2 godine i 4 mjeseca od mene primjerice Vaših 10000 kuna koje ću vama ja sačuvati.

Da li biste mi dali taj iznos da vam čuvam.

 

-znači dobivaš nešto što nisi ni imao, a u te dvije godine i 4 mjeseca od tvojih 10000kn fond je napravio još npr. 3000kn i ti dobiješ 1000kn, stipendije 1000kn i zaklada 1000kn , prodaš i imaš svojih 10000kn+1000kn , ali si bio malo solidaran pa si one dvije podjelio u stip. i zakl.

:-D

 

 

valado:

Ne brkajte pojmove dividenda i udjel.

 

-gdje sam brkao pojmove

 

valado:

Znači svi koji su otkupili svoje udjele nisu učinili nikome štetu,jer Fond(a možda i Vlada) uvijek mogu odlučiti da li će te udjele zadržati ili prodati.

 

-prevedi štoti znači ovaj pojam ? tko je otkupio svoje udjele !

-jedno je valjda jasno ako imaš 100 dukata (i oni ti godišnje donose prihod u vrjednosti 50 dukata npr.)a ti moraš prodati 50 e onda ti oni nagodinu nemogu donijeti novih 50 već samo 25

 

pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolega,moram Vas opet demantirati ali sada po stavkama kao i Vi mene.

 

grabik:

to je uvedeno na početku da nas demoralizira u prodaji, a i nije odmah bilo gotovine

-ako je pravne države sav novac koji je na žiro računu fonda morao bi donositi dobit fondu a ne pojedincu

 

Točno na početku je Fond imao vrijednosnice,ne keš.

Na tim vrijednosnicama je Fond (Vlada) uzimao dividendu koju Vi niste mogli dobiti.Dobili ste dividendu tada kad ste imali pravo raspolaganja ,nakon 3 godine.

Novac na računu Fonda je ostvarivao dobit ,ali za Vladu ne za Vas.

 

grabik:

znači dobivaš nešto što nisi ni imao, a u te dvije godine i 4 mjeseca od tvojih 10000kn fond je napravio još npr. 3000kn i ti dobiješ 1000kn, stipendije 1000kn i zaklada 1000kn , prodaš i imaš svojih 10000kn+1000kn , ali si bio malo solidaran pa si one dvije podjelio u stip. i zakl.

 

Ok Fond(Vlada) je napravio dobit koju mi nismo dobili u te 2g. i 4 mjeseca,a nije ušao ni u Zakladu ni u Fond za stipendije.Vlada je zaradila.

 

 

 

grabik:

-prevedi štoti znači ovaj pojam ? tko je otkupio svoje udjele !

 

Pa kolega ovako .

 

Fond(Vlada) je otkupio od branitelja udjel(dionice) i sada su oni vlasnici tih udjela i mogli su raspolagati s njima kako hoće.

Pošto je Vlada ušla u škripac i nije mogla servisirati svoje obveze prema socijali i umirovljenicima onda je ona odlučila malo sačekati i prodati dionice INE kako ona kaže strateškom partneru i tako je Fond ostao bez tih udjela.

 

Ali mi nije jasno kako su svi branitelji ostali bez tih udjela,kad svi nisu prodali svoje udjele.

 

Novac koji je Fondu trebao za isplatu braniteljima se mogao uzeti od dividende,onih 2/3,fond je i dalje mogao zadržati te udjele ,ostvarivati dividendu i na korist ostalih branitelja koji nisu prodali svoje udjele raspoalgati sa 2/3 dobiti u korisne svrhe.

 

Ali problem je što je to Vlada morala napraviti bez znanj i privole branitelja.

 

Da li je to u redu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo,mislio sam pri pisanju zadnjeg posta da će me netko sklon Vladi demantirati po pitanju upravljanja našim braniteljskim novcem.

 

Kao što je već poznato tzv.govorni automat kako bih ga ja nazvao iz MOBMS-a svaki dan nam priča istu priču.Stipendije će biti krajem veljače samo moramo vidjeti s koliko novca raspolažemo da odredimo broj onih koji će dobiti.

 

Pa da li nas opet varaju gospodo.

Rekli su prije neki dan da će se isplačivati dividenda za 2009.i 2010. godinu.

 

Pa gospodo odakle im takav bezobrazluk i drskost da nečije novce u obliku dividendi drže više od 2 godine,kad je praksa da se isplaćuje za godinu unatrag.

 

 

Vidim da me nitko od Vas nije demantirao kada sam u zadnjem postu rekao da Vlada vješto manipulira nama braniteljima i da se na neki način skriva iza braniteljskog fonda koji bi joj bio paravan za nečasne radnje koje obavlja sa našim novcem.

 

A mi kao poslušnici samo naivno vjerujemo da će nama i našoj djeci ovaj Fond malo pomoći prebroditi novonastalu krizu.

 

U početku skidam kapu i sve je lijepo koncipirano i zamišljeno,čak je i Fond počeo dobro poslovati.ali sada su maske pale i nadam se da ste uvidjeli da je sam Fond samo paravan da bi se dobili glasovi na izborima i da bi se provela nepoštena privatizacija nečega što je bilo državno blago i za čega su mnogi branitelji dali svoj život.

 

Ni u snu nisam mogao zamisliti da će s našim novcem država krpiti proračun,da će bez našeg znanja prodati INI-ne udjele i zato nam ne isplatiti dividendu .

 

 

Sva ova kriza u Fondu nije ništa nego pljačka našeg novca gospodo,novca kojeg je Sabor izglasao 7% da bude dano braniteljima i njihovim obiteljima da kao zahvalu za ono što su dali u obrani domovine izgrade neku svijetliju budućnost za sebe i svoju obitelj.

 

Mislim da je to bila bit stvaranja Fonda,a ne ovo gospodo,bezobzirna pljačka i hvatanje za slamku spasa,kad se ne može stvoriti novca otvaranjem radnih mjesta i poticanjem potrošnje i stranih ulaganja.

 

 

Recite mi ako griješim ,ili me demantirajte,ali kad bi mi rekli da želimo našom dividendom da osnujemo svoju Braniteljsku banku bez politike onda bi se sigurno vrla politička elita pobunila.

 

 

Azašto i mi ne bismo imali svoju privatnu Braniteljsku banku ali bez politike,koja bi nama braniteljima donosila koristi i u kojoj bi mi podizali kredite uz minimalnu kamatu ,a ne da nas ovi stranci der uzblagoslov države.

 

 

Pozdravi javite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-prvo da ti pojasnim da nisam provladin čovik, za znase sam glasao samo na prvim višestranačkim izborima i više nikada, u pravilu sam žestoka opozicija i moj glas nisu kupili ni 2000te ni 2003, ni sada ali ne volim kad iznosiš retoričke stavove "rekla kazala" npr. :

 

" paravan za nečasne radnje koje obavlja sa našim novcem."

 

-optužuješ za nešto za što nemaš apsolutno nikakvih dokaza, mi možemo misliti da ima nečasnih radnji ali dokaza nemamo, optužuješ za nešto što nemaš dokaza "rekla kazala"

 

"da ste uvidjeli da je sam Fond samo paravan da bi se dobili glasovi na izborima i da bi se provela nepoštena privatizacija nečega što je bilo državno blago i za čega su mnogi branitelji dali svoj život"

 

-moj glas neće dobiti

-ako imaš dokaze da je bilo nepošteno hitaj bajići pa nek provjeri dokaze

-ja kao branitelj nisam razmišljo o ini ili tcomu već o državi u cjelini i ljudima (mojoj familiji) u njoj

 

"Ni u snu nisam mogao zamisliti da će s našim novcem država krpiti proračun,da će bez našeg znanja prodati INI-ne udjele i zato nam ne isplatiti dividendu ."

 

 

-opet pretpostavke nemoguće dokazati znači svodi se na "rekla kazala"

 

"Sva ova kriza u Fondu nije ništa nego pljačka našeg novca gospodo,"

 

-prazne rječi po meni to je sve razgovor dvije bakice na pijacu, "ja sam čula da nas vlada krade" moš mislit veliki riječi

 

"Recite mi ako griješim ,ili me demantirajte,ali kad bi mi rekli da želimo našom dividendom da osnujemo svoju Braniteljsku banku bez politike onda bi se sigurno vrla politička elita pobunila."

 

-banka !!!! pa da podjeli kredite braniteljima koji ih prestanu vraćati iz razno raznih razloga i evo problema

-idemo onda napraviti seljačku, radničku, brodogradilišnu itd. banku, po meni ne ide to tako....

 

 

-nemoj da se ljutiš, ali sigurno nisi više ljut od mene na ovu situaciju ali sve treba realno sagledati a ne donositi odluke na prvu, nije ovo prva crta napada (obrane ) ovo je politika i biznis.............

 

poz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolega Grabik!!!

 

Nisam mislio da ćemo se samo ja i ti upuštati u dijalog o ovoj temi ali kad nitko drugi nema hrabrosti nešto reći i samo čita ove forume onda im moramo razjasniti neke stvari a gospoda čitatelji neka sami prosude čije je izlaganje istinito ,a čije ne.

 

 

Prvo da ti kažem da si pošteno napisao da je ovo sve politika i biznis.

 

Time si dao do znanja cijeloj braniteljskoj populaciji da ovo što se događa sa kašnjnjem stipendija i isplatom dividende za 2009.godinu nije ništa drugo nego politika i biznis.

 

 

Ali na čiju štetu.Sigurno ne na Vladinu nego na štetu poštenih branitelja.

 

Kažete da niste za vrijeme rata razmišljali ni o INI ni o T-com-u,nego o državi i obitelji.

 

E pa država se možda bavila sobom i Vašom obitelji dok smo ratovali,ali se poslije rata pozabavila kako da iskoristi braniteljsku populaciju za glasačko tijelo davši nam kao nekakvu nagradu 7% dionica i osnivajući Fond branitelja u kojem u Upravnom odboru sjede ljudi koji su raspoređeni u nekoliko Nadzornih odbora i za to dobijaju lijepe iznose.

Ne samo što imaju velike mirovine ,nego odlučuju u moje i Vaše ime kako da se rasporedi novac u Fondu .

 

Ali neka ,to je njima njihova borbadala.

 

Ali dragi kolega,branitelji su ogorčeni jer nešto kasni i jer ih se stalno zavlači za neki novac koji im je prijeko potreban.

 

Sigurno mislite zašto branitelji nisu poduzetni i zašto nisu u politici pa bi im bilo lakše .Ne bi ovisili o novcu koji im pripada jer su članovi Fonda.

 

Nisu svi htjeli u politiku i nisu svi za biznis.

 

Jer su nešto pogriješili što se ne bave politikom i što su htjeli da poslije rata rade,a ne da uzimaju mirovine koje su im nametane da bi se Vladajući riješili njih i da im više ne smetaju.

 

Jedna saborska zastupnica,povratnica iz Kanade je to lijepo u jednoj emisiji na lokalnoj TV objasnila.

 

Rekla je da je Amerika svoje borce iz Vijetnama nagradila,tako što su ih sve poslali da sjede u nekim Nadzornim odborima državnih i velikih multinacionalnih kompanija.

 

A naša država (ona kaže)je prema braniteljima kao maćeha,samo im daje nešto (mirovina) da bi bili njeno glasačko tijelo i da bi nas skinula sa vrata.

 

Tko je u ovih 20 godina osmislio ikada od dvije velike stranke sistem zapošljavanja razvojačenih branitelja ili ljudi u gardijskim brigadama koji su otišli u 6a mirovinu.

 

Bivša ministrica obrane iz redova SDP-a je rekla da se vojnici nakon ove trebaju spremiti na drugu karijeru.

 

Na koju gospodo?

 

Tko je još iz famoznog programa"Spektra" dobio posao,kome je netko kao bivšem DVO ,kao osobi koja je uredna ,pedantna i disciplinirana ponudio neki posao u državnoj službi.

 

Čak su nas i nagradili sa "visokim otpremninama" koje moramo vratiti ukoliko se zapošljavamo u državnoj službi.

Zamislite 5 godina ne smijemo se zaposliti u državnoj službi,bez obzira i ako prođemo na nekom natječaju.

 

Tko je ikada bivšem radniku INE ili HT-a koji su dobili visoke otpremnine zabranio da se zaposli u državnoj firmi uz ultimatum da mora vratiti otpremninu.

 

Jesmo li mi branitelji koji smo poneki i 20 godina proveli u HV-u zaista građani drugog reda.

 

Hvala bogu zdravlje me služi i radim privatno,jer mi to mirovina 6a dozvoljava.Ali zbog ovog glupog zakona još ne pomišljam na državnu službu.

 

 

Samo jedno na kraju ,poručio bih još jednom svim braniteljima da se učlane u stranku na vlasti ili za onu za koju smatraju da će pobijediti na izborima.

 

Jedino tako će nažalost uspijeti da riješ esvoje probleme i ostvare svoj status u društvu i biti priznati,jer dok su god apolitični neko drugi se poigrava s njihovom sudbinom.

 

Na žalost kolega griješite kad kažete da da branitelji ne bi mogli imati svoju banku.

 

Nisu hvala bogu svi takvi da ne vraćaju kredite,a smim tim što bi bili vlasnici svoje banke mislim da bi se i odgovornije odnosili prema svojoj imovini.

 

Samim time što ste rekli da pojedinci ne bi vraćali kredite dali ste do znanja da smo mi branitelji samo puka socijala koja nešto hoće đabe bez vraćanja duga.

 

A tko smo mi da sudimo ljudima koji su podizali kredite.

 

Razlog njihovog dizanja u većini je slučajeva socijalne prirode,a ne potrošačke i rasipničke kako vi mislite.

 

Nemojte da Vam sad objašnjavamkako su neki ostali bez posla,kako neki nisu dobili plaću po 4-5 mjeseci,kako neki imaju bolesno dijete,kako neki nemaju ni za sahranu itd.

 

Gospodine dragi nitko te ljude ne pita odakle im ,samo znaju da moraju platiti režije,nahraniti djecu,obući se,a ako ostaneš bez primanja sve je to dosta teško.

 

Nadam se da niste bili u toj situaciji,jer ako jeste onda vam je jasno zašto neki ljudi dižu kredite ili pozajmiceili se obraćaju Zakladi za pomoć.

 

Pozdrav svim braniteljima i razmislite o osnivanju naše banke bez uplitanja politike i gospode koja sjedi u više Nadzornih odbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da će UO FHBizDR ubrzo objaviti spisak učenika kojima je odobrena stipendija budući da su srestva osigurana iz dobiti Fonda "Fond za stipendiranje hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i djece hrvatskih branitelja u 2011. godini osigurano ukupno 64.755.194,24 kuna zahvaljujući čemu će se u školskoj/akademskoj godini 2010/2011. isplatiti ukupno 10527 stipendija i to: 6750 srednjoškolskih, 3762 studentskih i 15 postdiplomskih stipendija. Zakladi hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji dodijeljeno je 7.195.021,16 kuna što će omogućiti daljnji uspješan rad Zaklade, zaključio je ministar Ivić." -Preneseno sa stranice MOBMS-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege,mislim da je već i gospodi iz Fonda za stipendiranje puna kapa poziva i objašnjavanja.

 

Mislim da nešto nije u redu ,ali bih volio da nas netko iz Fonda branitelja demantira i kaže pravu istinu o objavi rezultata i da li Fond za stipendiranje funkcionira.

 

Ovo što se sada dešava je ili birokratska predstava ili nemogućnost da se kaže prava istina.

 

Ako mi nemamo pravo na istinu koji smo vlasnici tog Fonda tko onda ima.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo nije nimalo u redu!!! cijelu godinu se mučimo za taj prosjek da bismo na kraju ispušili jer je prosjek povišen?!! pa dobro, ljudi moji, neki žive od te stipendije!!!! nagodinu će još prosjek biti 4.0!!!!kao da se dovoljno ne napatimo kroz godinu da bismo ovako prošli!! to su novci naših očeva!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-nema mi školaraca na listi a zašto ! prelazim cenzus za par kuna i to zato što sam otišao u mirovinu s 19.04.2008. i primao akontaciju od 1400 kn da bi rješenje i zaostatke dobio u 2009. te mi zaostatci povećali prosjek taman toliko da pređem cenzus, znači zbog 50kn više po članu x12 mj izađe 600kn a ja gubim kroz stipendije i knjige do 20 000 kn (učenik i student), sadašnji moj prosjek je 1600 kn po osobi ali đabe zbog zaostataka koji nisu bili moja greška već sporost države djeca s odličnim prosjecima ocjena gube stipendiju

- E PA GOSPODO sutra i ja podnosim zahtjev za isplatu udjela inače imam ih 38 pa pošto budu neka budu ali odustajem od financiranja :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drago40 je napisao:

Ni moje dijete nije na listi,nerazumijem odlikas ispod cenzusa smo u cem je problem....

Postoji li br telefona ili kome bi se zalili barem da dobijemo suvisli odgovor zasto...

Ima li to veze s tim sto sam prodao svoje udjele....

help

 

 

 

 

Pretpostavljam da ste možda nešto krivo poslali ili zaboravili od papira poslati, svakako nazovite MOBMS te se s njima konzultirajte.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Evo pogledao sam listu stipendija za fakultete i na sreću moje dijete ja na listi . Žao mi je onih koji nisu uspijeli .Pošto je ovo prvi puta da je odobrena stipendija mom djetetu ( imam ih dvoje na fakultetu ) kakva je daljnja procedura .

 

Hvala !

 

 

Dobit ćete na kućnu adresu 2 ugovora koja morate ovjeriti kod javnog bilježnika te poslati njima nazad. Nakon nekog vremena, dobit ćete karticu i pin te nazad te ugovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokica je napisao:

pop84 je napisao:

Evo pogledao sam listu stipendija za fakultete i na sreću moje dijete ja na listi . Žao mi je onih koji nisu uspijeli .Pošto je ovo prvi puta da je odobrena stipendija mom djetetu ( imam ih dvoje na fakultetu ) kakva je daljnja procedura .

 

Hvala !

 

 

Dobit ćete na kućnu adresu 2 ugovora koja morate ovjeriti kod javnog bilježnika te poslati njima nazad. Nakon nekog vremena, dobit ćete karticu i pin te nazad te ugovore.

 

Hvala na odgovoru . Još me nešto zanima .Da li novac od stipendije ide na tu novu karticu , koju ste naveli ili na račun na kojem primam invalidninu . I da li će biti isplaćeni zaostatci , jer akademska godina je počela u listopadu 2010 . I na kraju tko je potpisnik ja ili kći ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokica je napisao:

drago40 je napisao:

Ni moje dijete nije na listi,nerazumijem odlikas ispod cenzusa smo u cem je problem....

Postoji li br telefona ili kome bi se zalili barem da dobijemo suvisli odgovor zasto...

Ima li to veze s tim sto sam prodao svoje udjele....

help

 

 

 

 

Pretpostavljam da ste možda nešto krivo poslali ili zaboravili od papira poslati, svakako nazovite MOBMS te se s njima konzultirajte.

Pozdrav.

 

Ma sve smo slozili kako treba stvarno mi nije jasno. Kolike su sanse da ako se pokaze da je sve uredu da mu se i odobri stipendija sa zakasnjenjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

pokica je napisao:

pop84 je napisao:

Evo pogledao sam listu stipendija za fakultete i na sreću moje dijete ja na listi . Žao mi je onih koji nisu uspijeli .Pošto je ovo prvi puta da je odobrena stipendija mom djetetu ( imam ih dvoje na fakultetu ) kakva je daljnja procedura .

 

Hvala !

 

 

Dobit ćete na kućnu adresu 2 ugovora koja morate ovjeriti kod javnog bilježnika te poslati njima nazad. Nakon nekog vremena, dobit ćete karticu i pin te nazad te ugovore.

 

Hvala na odgovoru . Još me nešto zanima .Da li novac od stipendije ide na tu novu karticu , koju ste naveli ili na račun na kojem primam invalidninu . I da li će biti isplaćeni zaostatci , jer akademska godina je počela u listopadu 2010 . I na kraju tko je potpisnik ja ili kći ?

 

 

Novac će sjesti na tu novu karticu (HPB) i zaostaci će biti svi odjednom,a ostali novci svaki mjesec, po jedna rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drago40 je napisao:

pokica je napisao:

drago40 je napisao:

Ni moje dijete nije na listi,nerazumijem odlikas ispod cenzusa smo u cem je problem....

Postoji li br telefona ili kome bi se zalili barem da dobijemo suvisli odgovor zasto...

Ima li to veze s tim sto sam prodao svoje udjele....

help

 

 

 

 

Pretpostavljam da ste možda nešto krivo poslali ili zaboravili od papira poslati, svakako nazovite MOBMS te se s njima konzultirajte.

Pozdrav.

 

Ma sve smo slozili kako treba stvarno mi nije jasno. Kolike su sanse da ako se pokaze da je sve uredu da mu se i odobri stipendija sa zakasnjenjem

 

 

Moj savjet Vam je odmah da nazovete ujutro i da budete uporni pri zvanju, ako sam u pravu, i ako Vam nije bio u redu nekakav papir, odmah pošaljite preporučeno i trebali bih Vam odobriti. Tako je meni bilo jedne godine. sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ste možda nešto krivo poslali ili zaboravili od papira poslati, svakako nazovite MOBMS te se s njima konzultirajte.

Pozdrav.

 

Ma sve smo slozili kako treba stvarno mi nije jasno. Kolike su sanse da ako se pokaze da je sve uredu da mu se i odobri stipendija sa zakasnjenjem

 

 

Moj savjet Vam je odmah da nazovete ujutro i da budete uporni pri zvanju, ako sam u pravu, i ako Vam nije bio u redu nekakav papir, odmah pošaljite preporučeno i trebali bih Vam odobriti. Tako je meni bilo jedne godine. sretno!

 

Hvala Vam puno na odgovoru bas smo ostali sokirani.

Ujutro odmah zovemo javim sto smo rijesili.Jer nije mi jasno ostvarili su pravo na sufinanciranje za udzbenike a sin sa visokim prosjekom i upisanom opcom gimnaziom nema pravo na stipediju. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege branitelji!!!

 

 

Znam da će sada u nekim kućama biti cike i veselja,a u nekim muk,nepovjerenje i žalost.

 

Čestitam onima koji su dobili stipendije za svoju djecu,a drugima poručujem da se ne žaloste previše jer Vlada je sada napokon pokazala kakvu igru igra .

 

Nažalost ni moje dijete nije dobilo stipendiju iako je imalo 3,53 koliki je prag.

 

Ako su me odbili zato što sam prodao udjele u redu,ali ako je zbog prosjeka e to već nije u redu.

 

Ali bez obzira na sve neću se zamarati s njihovom politikom koja znamo kud vodi.

 

Žao mi je samo što još jednom dolazi do izražaja da jedno kažu ,a drugo rade.

 

Mislim da razumijete da se radi o prosjeku koji je bio 3,50 a povećan je na 3,53, a i zbog ovih izjava koje citiram.

 

Citat:

 

" Budući da je ove školske odnosno akademske godine došlo do nerazmjera broja kandidata koji ispunjavaju osnovne uvjete za stipendiju i raspoloživih sredstava Fonda

 

 

Potvrda uspješnom radu Fonda HB u 2010. je i podatak da je Fond HB u 2009. godini ostvario dobit od 247.589.061,12 kuna, a 2010. dobit od 215.850.647 kuna. "

 

Još Vas molim da odete na stranice Fonda HB i pročitate cijelo Polugodišnje izvješće 2010. u pdf formatu.

 

Otkrit ćete dosta nejasnoća u odnosu na ono što nam prezentiraju na stranicama MOBMS-a.

Pitajte nekog bankara ili brokera točno značenje tih novčanih tokova jer je malo komplicirano.

Samo sam htio reći da se ove cifre što oni spominju nigdje ne vide u tom iznosu.

 

 

Cijela poanta ovih citata bila bi gospodo jednostavna.

 

Kako raspoloživa sredstva za ovu godinu nisu dovoljna za isplatu Stipendija kad je dividenda dobivena za 2009. i 2010.,a ostalih godina kad je bio manji prinos i dividenda za jednu godinu novacaje bilo.

 

I kao šlag na tu muljažu podizanje praga ocjena.

 

Dobro da nije cenzus smanjen na 1500,00 kn gospodo.

 

Zar stvarno misle da su branitelji glupi i ovce za šišanje.

 

Jer Vam sad jasno zašto bi trebali imati svoju stranku.

 

Da se izborimo za pošteniji i pravedniji odnos prema braniteljima i njihovim obiteljima.

 

Sve dok dižete ruku za lijeve i desne,i ostale stranke uvijek će oni na vlasti vješto manipulirati s vama i mazati vam oči.

 

Osvijestite se i shvatite da samo složni branitelji u jednoj stranci imaju šanse za svoje zastupnike u Saboru,a ne pijuni u ostalima.

 

 

Pozdrav branteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija