Jump to content

Stipendije ucenicima i studentima


taipan

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Kakvi su to debosi lijeni, em moram čekat te pare ko muha govno, sad još moram i natječaj čekat da izađe. ista stvar za subvencijom za privatne podstanare, natječaj će bit objavljen kad ministarstvo obrazovanja donese odluku, ono ful im je teško promjeniti datum u natječaju jer je to jedina izmjena iz godine u godinu.

 

@Lila: možeš. šta oni znaju jesi ponavljala ili nisi, samo im dostavis informaciju o tome koja si godina i koji ti je prosjek + svu ostalu papirologiju i bok. samo da već izađe taj natječaj da se imam čemu nadat -.-

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prosle god.natječaj je izašao oko 15.11.i trajao je do 10.prosinca....a kako će ove god.nezna nitko ukljućujući i MB-a

 

ma prekrasno...svaka ima čast na brzini.......

a ovo nije normalno...kad trebaju uzet tu su i prebrzi....čekaj....čekaj pa za izludit.............a možda se smiluju o objave ga konačno..............:)

 

Ažurirano

 

prosle god.natječaj je izašao oko 15.11.i trajao je do 10.prosinca....a kako će ove god.nezna nitko ukljućujući i MB-a

 

ma prekrasno...svaka ima čast na brzini.......

a ovo nije normalno...kad trebaju uzet tu su i prebrzi....čekaj....čekaj pa za izludit.............a možda se smiluju o objave ga konačno..............:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..jučer sam zvao 08000008 na taj broj možete ponedeljkom od 10-11 sati razgovarati s ministrom normalno ako dobijete vezu,rekao je da se može očekivati svaki dan objava...

 

natječaj izašao,prijave se zaprimaju do 28.12.2012.sve upute ,kao i obrasci, nalaze se na stranici mb-a.pozdrav svima samo ne njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...LP,zanima me u svezi predaje zahtjeva za stipendije dvaju srednjoškolaca,jedan je malodoban a drugi punoljetan.

Da li moramo ovjeriti dvije izjave o kućanstvu kod JB-a pošto za malodobnog sina ja potpisujem izjavu,a da li punoljetna kći daje i potpisuje sama izjavu o zajedničkom kućanstvu ili je dovoljna moja izjava i potpis,pošto se nista ne mjenja?!

 

Još me zanima da li mogu dizati jednu papirologiju ili sve duplo? Tj.dal mogu oba predmeta slati u jednoj kuverti ili u dvije?

Ako u dvije onda moram sve duplo dizati,a ako šaljem u jednoj kuverti oba predmeta,da li je dovoljno sve u jedan primjerak?

 

Nadam se da ste shvatili pitanje?!

Unaprijed zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ti preporučio da ne riskiraš dobivanje stipendije zbog 60-70 kuna više koje moraš dati javnom bilježniku iliti u prijevodu 3-4 kutije cigareta (vidiš i sam da nepotpunu dokumentaciju neće niti razmatrati).

 

Za svako dijete najbolje sastaviti posebnu izjavu o članovima kućanstva, svaku izjavu ovjeriti posebno kod javnog bilježnika (dosta ti je svaka izjava po jedan primjerak za svako dijete), i isto tako sve podvrde za svaku prijavu za natječaj odvojiti posebno u svaku kovertu (dohodak za sve članove kućanstva, potvrde o mirovini, porezne uprave........i što već ide u dokumentaciju) jer to su dva različita predmeta.

 

Ako je kćerka punoljetna onda ona izjavu od sastavu kućanstva popunjava kao za sebe jer dobiva stipendiju na osnovi tvog statusa HRVI ili dragovoljca.....) i ona se dolje potpisuje.

 

Ovi u javnobilježničkom uredu to već znaju, a i možeš ih i tamo pitati kod popunjavanja izjave o zajedničkom kućanstvu.

 

Svu dokmentaciju staviš u dvije posebne koverte (svaka za svako dijete) i pošalješ poštom obavezno sa povratnicom za svaku.

 

I pažljivo popunite svu dokumentaciju.

 

Nema potrebe riskirati za nekoliko desetaka kuna pa poslije razmišljati da li si sve učinio kako treba jer ionako kad ishoduješ dokumentaciju za jedno dijete, istovremeno moraš i za drugo, a to je razlika nekoliko sekundi u isprintavanju papira u institucijama u kojima moraš ishodovati traženu dokumentaciju.

 

Sigurno je "sigurno."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima i korisnicima foruma. Nakon dugo očekivanog vremena je izašao natječaj za stipendije branitelja. Da skratim zanima me obrazac zajedničkog kućanstva kojeg treba ovjeriti kod bilježnika,prije je to bilo na stranicama starog mobs-a za skinut, a sada nema tj.ne mogu ga naći . Da li kupiti u knjižari? , ja imam neki obrazac 3. skinut s stranica Ureda državne uprave od koji je bio za besplatne udžbenike .Sada kad sve gledaju i uzmeš nešto krivo može ti izvisit stipendija . Moj preporuka čitati sve detaljno o dokumentaciji i bolje pitati na forumu nego nešto krivo odraditi .Hvala vam što pomažete korisnicima foruma .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima i korisnicima foruma. Nakon dugo očekivanog vremena je izašao natječaj za stipendije branitelja. Da skratim zanima me obrazac zajedničkog kućanstva kojeg treba ovjeriti kod bilježnika,prije je to bilo na stranicama starog mobs-a za skinut, a sada nema tj.ne mogu ga naći . Da li kupiti u knjižari? , ja imam neki obrazac 3. skinut s stranica Ureda državne uprave od koji je bio za besplatne udžbenike .Sada kad sve gledaju i uzmeš nešto krivo može ti izvisit stipendija . Moj preporuka čitati sve detaljno o dokumentaciji i bolje pitati na forumu nego nešto krivo odraditi .Hvala vam što pomažete korisnicima foruma .

 

Pozdrav,ovo zanima i mene,a i još nešto.Pošto prvi put ću sada predati zahtjev za stipendiju,a nisam našao koji bank.račun dati,zanima me dali dajem svoj ili djetetov?

Hvala na odgovoru unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,ovo zanima i mene,a i još nešto.Pošto prvi put ću sada predati zahtjev za stipendiju,a nisam našao koji bank.račun dati,zanima me dali dajem svoj ili djetetov?

Hvala na odgovoru unaprijed.

 

Evo budem ja malo pomogao dok ne stignu drugi . Ja sam prošle godine predao za studenta 1.godine ali nisam prošao digli su prosjek ocjena jer je bilo previše zahtjeva a nedovoljno novca .Nikad ne računaj na to dok ne objave rezultate . Za kćer mi je bio uvjet ocjena za studenta 1.godine 3.5 pa su digli na 3.7 , a ona je imala 3.69 takoooo blizuu . Prvo treba svakako pročitati natječaj koji je izašao jučer na stranicama minist, branitelja , naći se u tome kojoj kategorij pripadate i onda slijedi prikupljanje dokumentacije koju traže u natječaju . Tko je prvi put u tome mora dobro sve pratiti jer za srednju školu jedni obrasci a za studente drugi . Glavna stvar kao prvo je cenzus po članu kućanstva od 1.995, 60 kn i da se stpendija dodjeljuje ...hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, djeci smrtno stradalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, djeci zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, hrvatskim ratnim vojnim invalidima iz Domovinskog rata i djeci HRVI iz Domovinskog rata, dragovoljcima i djeci dragovoljaca iz Domovinskog rata iz natječaja kopirano ..onda po potvrde u poreznu , škole ,mirovinski ,... javnom bilježniku po ovjeru , uh zaboravio vaše pitanje . Tek kad rezultati izađu i budete na spisku onda vam oni doma šalju potrebnu dokumentaciju na potpis i da li treba otvoriti drugi račun ili se na vaš mogu novci prebaciti to je manja briga bitno je da se pojavite na spisku za odobrene stipendije .Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

STIPENDIJE - Dokumentacija - Izjava o članovima kućanstva - Molim odgovor da li tko zna u izjavi kupljenoj u knjižari nema rubrike s datumom rođenja člana već ime i prezime , srodstvo , oib i vrsta prihoda .Koji obrazac koristiti kad u natječaju traže : Izjava o sastavu kućanstva mora sadržavati ime i prezime, te obavezno datum rođenja člana zajedničkog kućanstva i srodstvo (odnos) sa kandidatom. MOLIM ODGOVOR TKO ZNA HITNO . Vrijeme nam curi dani prolaze .Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

STIPENDIJE - Dokumentacija - Izjava o članovima kućanstva - Molim odgovor da li tko zna u izjavi kupljenoj u knjižari nema rubrike s datumom rođenja člana već ime i prezime , srodstvo , oib i vrsta prihoda .Koji obrazac koristiti kad u natječaju traže : Izjava o sastavu kućanstva mora sadržavati ime i prezime, te obavezno datum rođenja člana zajedničkog kućanstva i srodstvo (odnos) sa kandidatom. MOLIM ODGOVOR TKO ZNA HITNO . Vrijeme nam curi dani prolaze .Pozdrav .

 

 

Možete i sami napisati na papir izjavu sa svim traženim podacima.

Ne zaboravite datume rođenja svih članova kućanstva jer je to bitno kako bi se utvrdilo tko je mladji od 15 godina, i za njega ne treba potvrda o dohotku.

Prošle godine su se odbijali zahtjevi koji nisu sadržavali datume rođenja na izjavam o sastavu kućanstva, što je i sasvim opravdano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete i sami napisati na papir izjavu sa svim traženim podacima.

Ne zaboravite datume rođenja svih članova kućanstva jer je to bitno kako bi se utvrdilo tko je mladji od 15 godina, i za njega ne treba potvrda o dohotku.

Prošle godine su se odbijali zahtjevi koji nisu sadržavali datume rođenja na izjavam o sastavu kućanstva, što je i sasvim opravdano.

 

Puno hvala na odgovoru . Vidjet ću šta ima kod bilježnika kakvih on ima izjava. Ako ima tko kakav primjerak naka se javi .Hvala .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru . Vidjet ću šta ima kod bilježnika kakvih on ima izjava. Ako ima tko kakav primjerak naka se javi .Hvala .

 

Dakle, uzmi prazan papir i piši : IZJAVA kojom ja x y. rođen tad i tad iz mjesta tog i tog, pod materijalnom i kaznenom odgovornošću izjavljujem da su članovi mojeg kućanstva: x x , rođ. 12.12.1990. itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala Mrljavac . Još i još pitanja imam . Da li se u rubrike pod članove upisuje i sam podnositelj zahtjeva u mom slučaju imam punoljetnog studenta . i drugo supruga je 2011.g. imala naknadu s zavoda za zapošljavanje da li to ulazi u prihod ?? A ako da da upišem pod vrsta prihoda " naknada zbog nezaposlenosti" Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala Mrljavac . Još i još pitanja imam . Da li se u rubrike pod članove upisuje i sam podnositelj zahtjeva u mom slučaju imam punoljetnog studenta . i drugo supruga je 2011.g. imala naknadu s zavoda za zapošljavanje da li to ulazi u prihod ?? A ako da da upišem pod vrsta prihoda " naknada zbog nezaposlenosti" Pozdrav .

 

Punoljetni student sam potpisuje izjavu o kućanstvu, ali navesti i njega i pored njega staviti-PODNOSITELJ ZAHTJEVA.

Navedite i prihod naknadu zbog nezaposlenosti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete i sami napisati na papir izjavu sa svim traženim podacima.

Ne zaboravite datume rođenja svih članova kućanstva jer je to bitno kako bi se utvrdilo tko je mladji od 15 godina, i za njega ne treba potvrda o dohotku.

Prošle godine su se odbijali zahtjevi koji nisu sadržavali datume rođenja na izjavam o sastavu kućanstva, što je i sasvim opravdano.

 

Što mogu napraviti ukoliko sam zaboravila datume rođenja napisati uz imena članova kućanstva na izjavi o zajedničkom kućanstvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mogu napraviti ukoliko sam zaboravila datume rođenja napisati uz imena članova kućanstva na izjavi o zajedničkom kućanstvu?

 

Napišite dopis u kojem navodite pogrešku i priložite novu izjavu o sastavu kućanstva sa svim traženim podacima, naravno, ovjerenu kod javnog bilježnika. Napišite u dopisu sve svoje podatke i navedite da ste svu dokumentaciju poslali ali da ste pogrešno sastavili izjavu i priložite novu izjavu i to je to. ne bi trebalo biti nikakvih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio ja danas na ovjeri kod bilježnika s izjavom od Mrljavca koja sadrži sve potrebno . Kažu mi da ljudi ovjeravaju izjave o sastavu kućanstva iz knjižara i da je to njima dobro a na njima je samo oib nemaš rubriku za datum rođenja. Bit će tu opet svega.Neki ga nadopisuju ne znam gdje iznad oib-a ... Baš smo jadni , puno hvala svima na forumu svako ti pomogne koliko zna , a zajedno smo jači . Stvarno da nisu mogli u Ministarstvu branitelja napraviti još i taj famozni obrazac izjave o sastavu kućanstva i da ljudi nemaju problema skinu si sve potrebno. Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lijep pozdrav, odlučila sam i ja pokušati sa tom stipendijom.. da li mi itko moze reci sto sve mora poslati?? koju dokumentaciju? kome se salje?? znam da su pitanja malo jadna, ali ne zelim uciniti nesto pogrešno

 

http://www.branitelji.hr/pregled/objavljen-natjecaj-fonda-za-stipendiranje-hrvatskih-branitelja-iz-domovinskog-rata-i-djece-hrvatskih-branitelja-iz-domovinskog-rata-za-akademsku-godinu-2012-2013

 

Ne kužim što je tu nejasno?

 

Otvorite tekst natječaja koji je u PDF formatu i sve jasno piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio ja danas na ovjeri kod bilježnika s izjavom od Mrljavca koja sadrži sve potrebno . Kažu mi da ljudi ovjeravaju izjave o sastavu kućanstva iz knjižara i da je to njima dobro a na njima je samo oib nemaš rubriku za datum rođenja. Bit će tu opet svega.Neki ga nadopisuju ne znam gdje iznad oib-a ... Baš smo jadni , puno hvala svima na forumu svako ti pomogne koliko zna , a zajedno smo jači . Stvarno da nisu mogli u Ministarstvu branitelja napraviti još i taj famozni obrazac izjave o sastavu kućanstva i da ljudi nemaju problema skinu si sve potrebno. Pozdrav .

 

evo skenirana "izjava o članovima zajedničkog kućanstva" u privitku, dobio je u uredu za obranu, od pravnice, pa na temelju ove možete u "wordu" napraviti istu, i isprintat si.

IZJAVA O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se ne patite, dao sam si par minuta vremena i napravio "IZJAVU O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA" istu onakvu kakvu sam je ja dobio u uredu za obranu, ako netko ima problem sa otvaranjem, nek preuzme onaj drugi privitak (word 97...2003.)

IZJAVA O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA.docx

IZJAVA O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se ne patite, dao sam si par minuta vremena i napravio "IZJAVU O ČLANOVIMA ZAJEDNIČKOG KUĆANSTVA" istu onakvu kakvu sam je ja dobio u uredu za obranu, ako netko ima problem sa otvaranjem, nek preuzme onaj drugi privitak (word 97...2003.)

 

hvala za izjavu

molim vas ako može netko da napiše potpunu adresu za slanje dokumentacije

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne piše tko triba ovjerit javni bilježnik ili škola ja ovjerio kod javnog bilježnika valjda je to u redu jer mi je sad ta škola predaleko i nebi stigao s tom ovjerom s obzirom da ide Božić (od našeg slavnog ministarstva se nitko ne javlja na telefone tko sve tamo dela????)

 

Ma naravno da je valjana i ovjera javnog bilježnika.

Ništa se ne brinite.

 

Ali, ne zaboravite potvrdu o prosjeku ocjena, tu potvrdu vam svakako mora izdati i ovjeriti Osnovna škola!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nonamee je našvrljao:

 

 

I preslik svjedožbe o završenoj osnovnoj školi može da ovjerava osnovna škola (tajništvo) i to besplatno.

 

I što je tu glupost ?

 

ajde ti pročitaj prvo sve, pa onda komentiraj.

napisala je da svjedodžbu ovjerava ISKLJUČIVO škola, što je gospodina i zbunilo jer je on ovjerio kod javnog bilježnika i na temelju tog njenog posta je mislio da je napravio nešto krivo.

i da, ponovit cu : totalna je glupost napisati da svjedodzbu ovjerava ISKLJUČIVO škola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li sam ja napisao da se svjedodžba ne može ovjeriti kod javnog bilježnika i da je glupost ovjeriti svjedodžbu u školi?

Nisam. To si TI napisao.

 

Napisao sam da se može besplatno ovjeriti u školi i, zašto bi plaćali javnog bilježnika za ovjeru, ako se svjedodžba može ovjeriti besplatno u tajništvu škole.

_________________________________________________________________

 

Baba putom, djeda drumom.

 

Bit će da se nismo razumjeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li sam ja napisao da se svjedodžba ne može ovjeriti kod javnog bilježnika?

Nisam.

 

Napisao sam da se može besplatno ovjeriti u školi i, zašto bi plaćali javnog bilježnika ako se svjedodžba može ovjeriti besplatno u tajništvu škole.

_________________________________________________________________

 

Baba putom, djeda drumom.

 

Bit će da se nismo razumjeli.

 

Gospodin je napisao da je ovjerio svjedodzbu kod javnog bilježnika, nakon čega mu je pojanka rekla da svjedodžbu ovjerava isključivo osnovna škola, nakon čeka sam ja napisao da je to glupost i da je u redu ovjereno i od javnog bilježnika.

Jesam li ja rekao da se ne može ovjeriti u školi?

Nisam.

Rekao sam samo da je glupost da se svjedodžba ovjerava ISKLJUČIVO u osnovnoj školi.

 

Ergo, mrljavac, malo si pogriješio.

Hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi, ja imam hitno pitanje! 2.sam godina fakulteta, podigla sam uredno potvrde koje je trebalo, da sam redovan student a drugu prijepis ocjena s prve godine. sve sam položila, te imam dovoljno bodova. stvar je što sam totalno zaboravila da faks mora i popunit onaj drugi dio Obrasca. fakultet sada ne radi, do nove godine..tako da ne znam što da radim? :((

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi, ja imam hitno pitanje! 2.sam godina fakulteta, podigla sam uredno potvrde koje je trebalo, da sam redovan student a drugu prijepis ocjena s prve godine. sve sam položila, te imam dovoljno bodova. stvar je što sam totalno zaboravila da faks mora i popunit onaj drugi dio Obrasca. fakultet sada ne radi, do nove godine..tako da ne znam što da radim? :((

 

Nažalost, ništa, nema naknadnog slanja dokumenata nakon isteka roka za natječaj.

Nagodinu malo mislit!

Eventualno da vidite s fakultetom, možda ipak rade, pa bi do 28. trebalo sve poslati, s tim da možete i 28.12. kao zadnji dan uputiti dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, ništa, nema naknadnog slanja dokumenata nakon isteka roka za natječaj.

Nagodinu malo mislit!

Eventualno da vidite s fakultetom, možda ipak rade, pa bi do 28. trebalo sve poslati, s tim da možete i 28.12. kao zadnji dan uputiti dokumentaciju.

 

ma ne radi fakultet, raspitala sam se. ali glupo je uopće to što treba popuniti fakultet, jer već na jednom potvrdi piše koliko sam skupila bodova, a na drugoj da sam redovan student. a to isto pita u obrascu.. a dobro, ništa onda, hvala :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima forumašima.Imao bi pitanje za mrljavca,pa bi molio da mi odgovori dali ima logike i koliko, da svi branitelji dobivaju stipendije za djecu mada su neki prodali svoje udjele,a zna se da se stipendije dodjeljuju iz dobiti braniteljskog fonda.Mislim dali je pošteno da naspram onih koji nisu prodali udjele,a djeca imaju prosjek 3,50 da njihova djeca ne dobiju stipendiju zbog prosjeka ocjena,a istodobno oni branitelji čija djeca imaju bolji prosjek dobiju stipendiju iako je njihov roditelj prodao udjele.

 

Smatram da bi prvi uvjet bio dali si još uvijek član braniteljskog fonda,potom prosjek ocjena koji nesmije biti ispod 3.50.

Moj primjer osobni je da nisam htio prodati udjele,nego sam podigao jedan manji kredit iz razloga tog da je fond jači i da se stipendije i ostale vrste pomoći mogu financirati.

Molim komentar mrljavca i ostalih sudionika da vidim dali ispravno mislim ili trebam mijenjati mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim braniteljima forumašima.Imao bi pitanje za mrljavca,pa bi molio da mi odgovori dali ima logike i koliko, da svi branitelji dobivaju stipendije za djecu mada su neki prodali svoje udjele,a zna se da se stipendije dodjeljuju iz dobiti braniteljskog fonda.Mislim dali je pošteno da naspram onih koji nisu prodali udjele,a djeca imaju prosjek 3,50 da njihova djeca ne dobiju stipendiju zbog prosjeka ocjena,a istodobno oni branitelji čija djeca imaju bolji prosjek dobiju stipendiju iako je njihov roditelj prodao udjele.

 

Smatram da bi prvi uvjet bio dali si još uvijek član braniteljskog fonda,potom prosjek ocjena koji nesmije biti ispod 3.50.

Moj primjer osobni je da nisam htio prodati udjele,nego sam podigao jedan manji kredit iz razloga tog da je fond jači i da se stipendije i ostale vrste pomoći mogu financirati.

Molim komentar mrljavca i ostalih sudionika da vidim dali ispravno mislim ili trebam mijenjati mišljenje.

 

...moje mišljenje je da trebaju prvo djeca dragovoljca borbenog sektora dobiti stipendije,problem je u tome što sve škole nisu podjednake nije isto iči u gimnaziju ili za frizerku tako da djeca nemaju iste uvjete,ovu povlasticu smo mi dobili da školujemo djecu a to što su se prodale dionice sigurno nije bez razloga ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ako prolaze sa trojkom to ne znači da neuče...

 

Ako su djeca ambiciozna, nadarena i uče te se obrazuju i ne prave probleme u školi i obitelji te imaju odličan ili vrlo dobar prosjek ocjena u školi, ne vidim razlog da ta djeca (mislim na djecu hrvatskih branitelja vezano za natječaj, a koja imaju pravo na stipendiju po Zakonu o pravima HB) ne ostvare pravo na stipendiju, pogotovo ako njihovi roditelji zadovoljavaju uvjete koji su raspisani u natječaju, kao i djeca koja imaju traženi prosjek ocjena.

 

Nigdje nije uvjetovano da roditelj - branitelj koji je prodao udjele, nema pravo na ostvarivanje stipendije za školovanje svog djeteta, odnosno student koji je dijete branitelja, a (branitelja) koji je prodao dionice

 

Kupusar, netko ima udjele-dionice, netko ih je prodao, netko je imao vrlo malo dionica koje nije prodao jer mu se ne bi niti isplatilo da ih proda, a netko "gunđa" jer je njegovo dijete završilo razred ispod prosjeka koji se u netječaju traži, a roditelj ima dionice - nešto sitno, odnosno, uvjet je određena granica, a u ovom natječaju, 3,50 (a vjerujem da to neće biti dovoljno, iako je raspisan natječaj sa uvjetom da je ocjena minimalno 3,50).

 

Uostalom, nemoj misliti da novac kojim se financiraju stipendije "curi" samo iz fonda tj. udjela.

 

A svako dijete hrvatskog branitelja kao i hrvatski branitelj koji se školuje ima pravo na stipendiju iz tog fonda.

 

I, na kraju, zašto bi stipendirali djecu (malo ružno zvuči) koja skupljaju jedinice i nemaju ambicije i prave probleme u školi, zlostavljaju nastavnike i profesore, sakupljaju neopravdane sate i sl., pa i da su djeca hrvatskih branitelja.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...malo smo različiti u razmišljanju ti šorom a ja drumom,prvo i jedino treba ustanoviti pojam branitelj reču ti osobni primjer, u 08 mjesecu 91 sam dragovoljno pristupio do 01.05,92 imao sam 19 godina oko 270 dana u registru piše, a šogor od sestre muž bio pozvan na mobilizaciju i nije se odazvao ,tek 07 mjesec 92 su ga čapili i moro je biti u lugu (skladište oružija u čepinu) tamo je oslužio šta je morao eee sada mu se piše borbeni sektor ima više dana nego ja i sva prava o zakonu o braniteljima ...hoču ti reči ako ima 500000 branitelja dali su zaslužili svi isto....stipendija se daje braniteljima za pomoč u školovanju djece ali pojam branitelj koji su oni definirali mi se nesviđa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje svim sudionicima rasprave,sad bi ja na osnov vaših komentara rekao da se jednim dijelom slažem s vama i mislim da je moja pravda50%kupusar a ostalih 50% mrljovac,smatram da prosjek 3,50 možemo uzeti kao relevantan,ali ako se on mijenja tj. podiže na više mislim da tada treba mijenjati još neke stvari kao što reče kolega kupusar.

Mislim da se tu ne radi o nikakvom gunđanju već jednostavno ne razmišljamo isto.,a ja konkretno imam ne baš zanemariv broj udjela isto kao i moje dijete koje nije nikakav problem i redoviti je đak osim što je zadnju godinu popustila(3,50) pa me strah da nedobijem stipendiju.Popustila je zbog ponosa Hrvatskog jer većina profesora simpatizira ex yu,pe je bilo trzavica koji su doveli do sveg ovog.Bog i Hrvati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje svim sudionicima rasprave,sad bi ja na osnov vaših komentara rekao da se jednim dijelom slažem s vama i mislim da je moja pravda50%kupusar a ostalih 50% mrljovac,smatram da prosjek 3,50 možemo uzeti kao relevantan,ali ako se on mijenja tj. podiže na više mislim da tada treba mijenjati još neke stvari kao što reče kolega kupusar.

Mislim da se tu ne radi o nikakvom gunđanju već jednostavno ne razmišljamo isto.,a ja konkretno imam ne baš zanemariv broj udjela isto kao i moje dijete koje nije nikakav problem i redoviti je đak osim što je zadnju godinu popustila(3,50) pa me strah da nedobijem stipendiju.Popustila je zbog ponosa Hrvatskog jer većina profesora simpatizira ex yu,pe je bilo trzavica koji su doveli do sveg ovog.Bog i Hrvati!

 

__________________________________________________

 

Sve najbolje svima

Moramo se zapitati da li oni koji su prodali udjele iz fonda bili u nuždi pa su morali dignuti novce.Ima jedna stara poslovica"Sit gladnom ne vjeruje". Mislim da ste me shvatili.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Valjda oce rezultati, jer ako im 3 mj za obradu nije dovoljno onda sta reci...

A pitanje, prvi put sam se prijavio za stipendiju i zanima me cca ako ima neke "konstante", kada stizu prve uplate i kako to funkcionira, jer realno, godina na faksu ne pocinje u 3, 4 mjesecu..!?

P.S. I kolika je uopce stipendija, jedno pise a drugo se govori, cak i na vijestima je nesto bilo, sad ko tu koga..:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Tommy1991 : svake je godine frka oko isplate ali bude u svibnju početak lipnja :( ... studenti 700 kn po mjesecu ( 10mj ) srednjoškolci 400kn ... evo ti i link objava ti je od 29.11. 2012g : http://www.branitelji.hr/

 

Srednjoškolci 300 kn.

 

http://www.stipendije.info/hr/natjecaji/stipendije_fonda_za_stipendiranje_hrvatskih_branitelja_i_djece_hrvatskih_branitelja_iz_domovinskog_rata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za očekivat je da će kriteriji za stipendiju biti još "žešći" tj. rigorozniji.

 

Natječaj je raspisan, ali one brojke, tj. uvjeti će se mijenjati (kao i do sada).

 

Zaboravite na one brojke 3,50 iliti 3.. za djecu koja idu na fax.

 

Sve će se promijeniti, ovisno o tome koliko ima novaca (salate) u fondu, odnosno prijava na natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija