Jump to content

Stipendije ucenicima i studentima


taipan

Preporučene objave

Poštovani forumaši,došli su ugovori za dijete,sve pet,ali...to je kod mene uvijek.Predao sam zahtjev,prvi put,odobreno je djetetu,ali u ugovoru su napisali-učenica 4.razreda srednje škole,umijesto učenica 1.razreda,što je i što smo predali.Sada me zanima,ako mi netko može dati savjet što da radim,da ugovor ovjerim i pošaljem ga takvog,pa da riskiram ili......Pošto sam imao dosta neugodnih iskustava sa MB,ne bi mi bilo drago da zbog njihove greške dijete bude uskračeno za stipendiju.S obzirom da sam nezaposlen i nemam prihoda nikakvih osim dječjeg dodatka,te 3000 su mi do neba visoke.Nigdje na ugovoru ne piše broj telefona gdje se može nazvati.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
Čudi me da pod ovom temom nije nitko ništa objavio punih devet dana. Nitko ne javlja da su mu novci sjeli, a također se nitko ne oglašava zabrinutošću da novaca još nema.Ja sam ovjerene ugovore (s povratnicom) poslao 9.7. i još ništa!
Ja poslao 11.07 i također ništa,čekam kao što čekam i od 95,samo više ni sam ne znam što čekam.Vjerovatno da Boga vidim.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja poslao 11.07 i također ništa,čekam kao što čekam i od 95,samo više ni sam ne znam što čekam.Vjerovatno da Boga vidim.

 

 

 

 

da nema objave vjerojatno nema ni novaca ??

a nemojte zaboravit predat za povrat novaca za kupnju udženika školarcima...

mi smo već predali i rješenje stiglo teta je rekla novci oko 20.8..kad sjednu javim

pozz svima i sretno ljudi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da nema objave vjerojatno nema ni novaca ??

a nemojte zaboravit predat za povrat novaca za kupnju udženika školarcima...

mi smo već predali i rješenje stiglo teta je rekla novci oko 20.8..kad sjednu javim

pozz svima i sretno ljudi

Kako ću predati za povrat novca za udžbenike kad mi se kćer i sin tek 30.8. upisuju u drugi, odnosno treči razred srednje. A te potvrde od škole treba priložiti u Uredu za branitelje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ću predati za povrat novca za udžbenike kad mi se kćer i sin tek 30.8. upisuju u drugi, odnosno treči razred srednje. A te potvrde od škole treba priložiti u Uredu za branitelje?

poštovani gospodine i moj sin tek krajem osmog mj,,upisuje 3 srednje al su nam u tajništvu uredno dali potvdu jer djete je prošlo 2 srednje nema popravnog ništa..bez problema su nam dali potvru i lani isto tako pokušajte i vi tražit u svojoj školi sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legla lovica, maloprije zavirio na bankomat onako čisto reda radi,kad ono opla ...lova sjedi i gleda u mene hehe, inače u pitanju je srednja škola, ugovori poslani 15.07. pa eto prijatelji koji očekujete provjerite bankomate,meni je sjelo vjerovatno još juče ali nisam gledao ,pozz

 

Hehe, hvala kasper. Ni ja nisam gledao do sad; računam vikend, ali još 2.8. sjelo 3000 kunića, hehe!

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Bilo bi (možda) pametno ako se uopće raspiše natječaj za stpendije za 2013/2014, školsku godinu, ishoditi svu dokumentaciju nakon raspisanog natječaja, a ne ranije.

 

Najbolje je sačekati vrijeme kad budu (ako) raspisali natječaj, nakon objave natjčaja sakupiti-ishoditi svu dokumentaciju.

 

Za sada i do sada nema ništa, ali kad se raspiše natječaj, požurite i obratite pozornost na datum, tj. vrijeme do kad morate poslati dokumentaciju.

 

Ove godine izgleda da su malo zakasnili, a o isplatama novčanog iznosa (?), o-tom-po-tom.

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Molim nekoga da mi objasni, pročitala sam natječaj i nije mi jasno. Ako imam studenta prva godina, trebam li i obrazac A i obrazac B? Obrazac A moram ispuniti u srednjoj u kojoj je završio, a nigdje ne piše da trebam potvrdu o upisu na fakultet. Taj isti problem imam i s učenikom koji je prvi srednje, mora li se ispunjavati i u osnovnoj i u srednjoj? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć!

Ovako, trenutno sam 3. razred srednje škole, čitam što je sve potrebno dostaviti kako bi se priključili natječaju i piše ''da ima prosjek ocjena za prethodni razred srednje škole, odnosno osmi (8.) razred osnovne škole najmanje 3,75'' i sad me zanima jel ja moram njima dostaviti svoju svjedodžbu za 8 razred ili prethodni razred tj. 2. razred srednje škole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć!

Ovako, trenutno sam 3. razred srednje škole, čitam što je sve potrebno dostaviti kako bi se priključili natječaju i piše ''da ima prosjek ocjena za prethodni razred srednje škole, odnosno osmi (8.) razred osnovne škole najmanje 3,75'' i sad me zanima jel ja moram njima dostaviti svoju svjedodžbu za 8 razred ili prethodni razred tj. 2. razred srednje škole

 

pozz vama je potrebna kopija svjedožbe o završenom 2 raz,srednje skole , moj sin je 3 srednje pa smo od osmog razreda kopirali kad smo trazili stipendiju za 1,razmsrednje...i naravno ostalu dokumentaciju koja se trazi sretnooo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kristina9!

 

Ako si 3.razred srednje škole , trebaš priložiti ovjerenu presliku svjedodžbe iz prethodnog razreda ss,(znači od 2.r.).....podižes u ss.

Onaj/ona tko ide sad u 1. razred ss, tada treba priložiti ovjerenu presliku 8.razreda OŠ,a koju ovjerava u OŠ.koju je pohađao/la....

 

Jasnije?! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kristina9!

 

Ako si 3.razred srednje škole , trebaš priložiti ovjerenu presliku svjedodžbe iz prethodnog razreda ss,(znači od 2.r.).....podižes u ss.

Onaj/ona tko ide sad u 1. razred ss, tada treba priložiti ovjerenu presliku 8.razreda OŠ,a koju ovjerava u OŠ.koju je pohađao/la....

 

Jasnije?! :)

upravo tako :) a ugovore i novce ćemo se načekat ove godine..kao i svih prošlih godina al opet važno da dođu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim nekoga da mi objasni, pročitala sam natječaj i nije mi jasno. Ako imam studenta prva godina, trebam li i obrazac A i obrazac B? Obrazac A moram ispuniti u srednjoj u kojoj je završio, a nigdje ne piše da trebam potvrdu o upisu na fakultet. Taj isti problem imam i s učenikom koji je prvi srednje, mora li se ispunjavati i u osnovnoj i u srednjoj? :misli:

 

Ispunjavate i ovjeravate ga na faxu OBRAZAC B....za drugi dio pitanja vrijedi kao i za Kristinu9.

Jasnije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!evo me nakon dugo vremena.pitanje glasi prvi put se prijavljujemo za stipendiju srednja škola I raz.Da li se obrazac A mora odnijeti u školu (sadašnju) na popunjavanje ili je dovoljna potvrda o upisu???I još jedan problem nisam dragovoljac (fali nekih 10-ak dana) a drugostupanjsko isteklo 30.09.2013. i novo još nije stiglo.Što da se radi???unaprijed hvala! I još nešto da li za suprugu treba sa biroa da je nezaposlena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g.cherry. Vi ispunjavate OBRAZAC D jer vam supruga nezaposlena (treba i potvrda iz biroa-vidi na obrascu d što treba od dokumentacije...po tom pitanju)

 

Potvrdu za dragovoljca nemojte ni dizati jer očito niste kad Vam fali par dana,a za ovjerenu presliku 2.st.HRVI rješenja obratite se državnom uredu pododsjeku za HB prema mjestu stanovanja,te im predočite problem,mislim da će Vam dati potvrdu da je postupak u tijeku za novo 2.st.rješenje ili sl. Ovo je moje iskustvo od prije par godina,ali rješilo se,detalje se ne sječam.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.b. Pravo na stipendiju tijekom redovitog srednjoškolskog obrazovanja može ostvariti i kandidat čiji

je prosjek ocjena niži od propisanog (obrazac D), ako udovoljava svim ostalim uvjetima iz točke 1.a.

te pripada kategoriji socijalno najugroženijih obitelji sukladno kriterijima iz članka 2.a.

...............................

Kandidati iz točke 1.b, odnosno njihovi zakonski zastupnici, dužni su uz prijavu D dostaviti SVE

dokaze kao kandidati iz točke 1.a, uključujući i:

a. potvrde Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o nezaposlenosti roditelja, ukoliko se isti vode u

njegovoj evidenciji;

b. potvrde nadležnih obrazovnih ustanova o redovitom školovanju za sve članove kućanstva koji

se školuju;

c. potvrdu Centra za socijalnu skrb ili rješenje nadležnog Suda o skrbništvu nad malodobnim

djetetom, ukoliko se radi o samohranom roditelju malodobnog djeteta.

 

meni ovo oko prosjeka manji od 3,75 nije jasno......po ovome bi skoro svi imali.......nevidim nikakav dodatni uvjet......osim nezaposlenosti,jednog ili oba roditelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih Mrljavca da stavi na forum novi Pravilnik o stipendiranju i njegovo obrazloženje ja ću kopirat jedan dio ""Dalje, na posljednjoj sjednici Upravnog odbora Fonda, Upravni odbor je donio Odluku da se već u ovoj školskoj odnosno akademskoj 2013/2014 godini 5% od ukupnog iznosa s kojim će Fond za stipendiranje raspolagati predvidi za stipendiranje kandidata kojima prosjek ocjena neće biti uvjet za ostvarivanje prava na stipendiju, već teška socijalna situacija obitelji iz kojih potječu.""" zato što ima novina (novi obrazaci ) i objasni nove obrasce tko ih koristi jer koji smo već to radili ponovo se gubimo u svemu tome . Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Glede prihoda za prošlu godinu,citiram:

"da mu redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze 60% proračunske osnovice

predviđene zakonom koji regulira izvršavanje Državnog proračuna Republike Hrvatske; "

 

-zanima me kolika je to 60% proračunske osnovice po članu kućanstva? Hvala.

 

 

------evo odgovaram sam sebi,našao u natječaju,pa da vidite i ostali,citiram:

"Sukladno Zakonu o izvršavanju državnog proračuna Republike Hrvatske za 2013. godinu (Narodne

novine, broj: 139/12, 53/13 i 145/13) 60% proračunske osnovice iznosi 1.995,60 kuna."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova, evo ti kako to izgleda za dječji doplatak i mislim da će ti biti jasno.

 

Citiram iz HZMO:

__________________________________________________________

Dohodovni cenzus i svote doplatka za djecu za 2013. (od 1. 3. 2013.)

 

 

Proračunska osnovica za 2013. godinu iznosi 3.326,00 kn (tj. ista je kao i u prethodnoj godini)

 

Dohodovni cenzus (50% od proračunske osnovice) iznosi 1.663,00 kn.

__________________________________________________________

 

E, sada odbiješ 40% od 3.326,00 kuna i dobiješ 60% proračunske osnovice, odnosno svotu od 1995 kuna.

 

;-)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!dobio sam krive upute obrazac D je za učenike sa prosjekom nižim od 3,75 meni treba znači obrazac A jer je kod mog djeteta prosjek 5,0.sada moram sve ponovno.opet u školu na popunjavanje drugog obrasca bez obzira što je supruga nezaposlena iz potvrde o mirovinskim i poreznim primanjima je vidljivo da je nezaposlena,a još sam bolje pročitao natječaj pa sam vidio da u izjavi o zajedničkom kućanstvu ne treba OIB kako na njoj piše nego trebaju datumi rođenja.ima li još ko kakvu uputu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam komentara,jedino da kažem da sam ja cijeli natječaj pročitao 3x i sve mi je bilo jasno!Izjavu o zajedničkom kućanstvu,sam sam sastavio,ali ako neznate kako to Vam sastavi i javni bilježnik....

 

...ako želite pošaljite mi email i ja vam pošaljem "štrancu"kako sam ja sastavio izjavu o sastavu kućanstva,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sve je jasno napisano u natječaju, a evo ti izjave o zajedničkom kućanstvu u prilogu (Word) koju treba ispuniti i ovjeriti kod javnog bilježnika.

mali ispravak

u tvom primjeru je srodstvo sa podnositeljem......pod točkom a,piše srodstvo sa kandidatom

a. izjava kandidata/zakonskog zastupnika o sastavu kućanstva ovjerena kod javnog bilježnika, koja mora sadržavati imena i prezimena, te datume

rođenja svih članova zajedničkog kućanstva i njihovo srodstvo (odnos) sa kandidatom;

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se radi o maloljetnom djetetu koje ostvaruje pravo na stipendiju onda u pravilu roditelj preko kojeg dijete ostvaruje pravo na stipendiju podnosi izjavu (kao podnositelj zahtjeva jer nije roditelj "kandidat" već podnositelj zahtjeva) a svoje dijete koje ostvaruje pravo na stipendiju upisuje u tablicu sa rednim brojevima, srodstvo i datum rođenja, zajedno kao i ostalim članovima kućanstva i roditelj potpisuje izjavu i ovjerava je kod JB.

 

Gore lijevo roditelj može upisati uz svoje ime prezime i adresu i svoj datum rođenja.

 

U slučaju da je dijete punoljetno, onda dijete ispunjava izjavu i ovjerava je kod JB uz predočenje osobne iskaznice (isto gore lijevo uz svoje ime i prezime i adresu upisuje svoj datum rođenja, dok u tablicu sa rednim brojevima upisuje podatke o članovima kućanstva i isto tako i osobu preko koje ostvaruje pravo na stipendiju).

Naravno, u tom slučaju se punoljetno dijete oitpisuje na izjavu

 

U ovom drugom slučaju je razumljivo da je punoljetno dijete kao podnositelj izjave kandidat ali ne vidim razlog da se to istakne na izjavi jer je razvidno tko je kandidat, a tko su članovi kućanstva (a vidi se i iz ostale dokumentacije). ;-)

 

Izjava se može sastaviti lako, a ovoj što sam je dostavio u prilogu ništa ne nedostaje.

 

Točno je ispuniti, ovjeriti i poslati sa ostalom dokumentacijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrljavac napisao sam da treba biti u onim rubrikama o članovima srodstvo sa kandidatom,

a ne podnositeljem (kao što je kod tebe u primjeru),.........ovo srodstvo sa podnositeljem može proći ako je podnositelj ujedno i kandidat (punoljetna djeca),međutim ako je dijete maloljetno tad se nepiše srodstvo sa podnositeljem kako ti sugeriraš nego sa kandidatom.....to proizlazi iz članka

a. izjava kandidata/zakonskog zastupnika ...........njihovo srodstvo (odnos) sa kandidatom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrljavac napisao sam da treba biti u onim rubrikama o članovima srodstvo sa kandidatom,

a ne podnositeljem (kao što je kod tebe u primjeru),.........ovo srodstvo sa podnositeljem može proći ako je podnositelj ujedno i kandidat (punoljetna djeca),međutim ako je dijete maloljetno tad se nepiše srodstvo sa podnositeljem kako ti sugeriraš nego sa kandidatom.....to proizlazi iz članka

a. izjava kandidata/zakonskog zastupnika ...........njihovo srodstvo (odnos) sa kandidatom

 

Pa dolje se samo upiše u tablicu ime i prezime djeteta i datum rođenja.......

 

Ja sam Pero Prekoplotović i ovjeravam ovu izjavu o članovima zajedničkog kućanstva.

 

Gore lijevo moje ime, prezime i datum rođenja te adresa.

Dolje pod rednim brojevima upisujem članove zajedničkog kućanstva i njihove podatke (ne naglašavam posebno koje je dijete kandidat iako unosim i njegove podatke).

 

To je samo jednostavna izjava o članovima kućanstva, a ti ga zakomplicira..............

 

Ako ako podnosiš zahtjev za svoje malodobno dijete, normalno da moraš upisati u tablicu pored njegovog datuma rođenja da ti je to dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taj formular je zakompliciralo min.branitelja točkom a..........ja sam samo sugerirao da treba biti srodstvo s kandidatom,.....ali ti napisa litanije o tome.......evo ti primjer razlike...

izjave o članovima mogu biti i ovakve i onakve,i nije me ni briga,ali min.branitelja je tako napisalo i samo sam to sugerirao......a vi pišite kako hoćete........

Izjava o clanovima zajednickog kucanstva (1).doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...evo kolega Izvoli .....kad je djete malodobno,lp ;)

e vidiš tu je problem,oni traže srodstvo sa kandidatom,a ti si sad napisao srodstvo sa roditeljem/skrbnikom.............

ja ne kažem da ta izjava nije normalna,.....međutim min.branitelja traži iz njima poznatih razloga srodstvo sa kandidatom........

meni isto zvući tvoja ,kao i od mrljavca (da nemisli da ja kontriram nešto) bolje i normalnije,....ali naši stručnjaci iz ministarstva traže srodstvo sa kandidatom.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!da vas obavijestim stiglo II stupanjsko i to napokon za stalno.izgleda da je četvrta sreća.i da se nadovežem kako sam rekao javni bilježnik mi dao izjavu o zajedničkom kućanstvu kad sam rekao za što mi treba ,jer čovjek izgleda ima više obrazaca za različite slučajeve.sada sam to popunio i moram otići to ovjeriti.Hvala svima na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi tko pojasniti slijedeće?

Sin pohađa treći razred srednje i sad predajem zahtjev za stipendiranje (IIr.-4,00),no kad završi srednju školu odnosno treći razred (recimo isto 4,00), kako ćemo onda tržiti stipendiju. Isplaćuje se retroaktivno, ok, ali zar nije apsurdno da netko tko je završio srednju školu podnosi zahtjev za stipendiranje iduće godine u siječnju!?

 

više od pola godine nakon završenog školovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi tko pojasniti slijedeće?

Sin pohađa treći razred srednje i sad predajem zahtjev za stipendiranje (IIr.-4,00),no kad završi srednju školu odnosno treći razred (recimo isto 4,00), kako ćemo onda tržiti stipendiju. Isplaćuje se retroaktivno, ok, ali zar nije apsurdno da netko tko je završio srednju školu podnosi zahtjev za stipendiranje iduće godine u siječnju!?

 

više od pola godine nakon završenog školovanja

 

 

pozdrav,

kad sin završi treći, odnosno srednju školu (ako ide trogodišnju), podnosi zahtjev za stipendiju za fakultet (ako se upiše na faks) i donosi potvrdu o prosjeku ocjena za treći odnosno prethodni razred srednje škole. Stipendija se odnosi, koliko ja znam, na godinu školovanja (u trećem razredu ali prosjek ocjena od drugog, na prvoj godini faksa ali prosjek ocjena od trećeg ili četvrtog srednje)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što ako iduće ljeto (nakon upisanog fakulteta) dobije stipendiju, a zatim na jesen ili zimu napusti fakultet. Da li ima takvih slučajeva i vraćaju li novce u tom slučaju?

 

U ugovoru koji dobiješ na potpis u svibnju ili lipnju piše da im treba poslati primjerak ovjerene svjedoždbe na kraju završenog razreda tj. do 30. lipnja (upravo iz tog razloga da se vidi da li je učenik završio razred za koji mu je stipendija isplaćena).

 

Sve ostalo je na tvoju odgovornost jer oni pošalju novac za cijelu proteklu školsku godinu. Pronađi stari primjerak ugovora i pročitaj.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru koji dobiješ na potpis u svibnju ili lipnju piše da im treba poslati primjerak ovjerene svjedoždbe na kraju završenog razreda tj. do 30. lipnja (upravo iz tog razloga da se vidi da li je učenik završio razred za koji mu je stipendija isplaćena).

 

Sve ostalo je na tvoju odgovornost jer oni pošalju novac za cijelu proteklu školsku godinu. Pronađi stari primjerak ugovora i pročitaj.

 

;-)

slažem se sa tobom ,treba poslati svjedodžbu o završenoj godini, mi to radimo četiri godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru koji dobiješ na potpis u svibnju ili lipnju piše da im treba poslati primjerak ovjerene svjedoždbe na kraju završenog razreda tj. do 30. lipnja (upravo iz tog razloga da se vidi da li je učenik završio razred za koji mu je stipendija isplaćena).

 

Sve ostalo je na tvoju odgovornost jer oni pošalju novac za cijelu proteklu školsku godinu. Pronađi stari primjerak ugovora i pročitaj.

 

;-)

 

slažem se s tobom da piše,......al' nije obaveza poslati.....ja nisam (a i one koje znam nisu) nikad poslao..........čak sam prvi put zatražio čini mi se mailom dal treba slati......i odgovor je bio ne...........a zašto tako piše,a ne treba to ne znam.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s tobom da piše,......al' nije obaveza poslati.....ja nisam (a i one koje znam nisu) nikad poslao..........čak sam prvi put zatražio čini mi se mailom dal treba slati......i odgovor je bio ne...........a zašto tako piše,a ne treba to ne znam.......

to je super onda, ako padne godinu ili odustane ne vraćaš novac, a kakve sam ja sreće ja bi morala vratiti(i to kad ih potrošimo)haha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je super onda, ako padne godinu ili odustane ne vraćaš novac, a kakve sam ja sreće ja bi morala vratiti(i to kad ih potrošimo)haha.

ne možeš ih potrošiti prije jer kako su ovi brzi dijete obično završi ili nezavrši razred prije nego budu novci........

iako je malo glupo i od njih da napišu da dijete treba završiti razred,a obično (bar je bilo tako prije) dobije se rješenje i novac,a dijete tek nakon toga završi godinu i onda bi po tome naknadno trebalo njima poslati svjedodžbu.........međutim ,to rijetki šalju,a niti to itko ikad zatraži.....

jedino ,ako dijete padne ,pa kasnije opet ima pravo zbog ocjena,onda ne bi imala pravo jer bi se vidjelo da je dijete ponavljalo godinu,a primilo stipendiju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možeš ih potrošiti prije jer kako su ovi brzi dijete obično završi ili nezavrši razred prije nego budu novci........

iako je malo glupo i od njih da napišu da dijete treba završiti razred,a obično (bar je bilo tako prije) dobije se rješenje i novac,a dijete tek nakon toga završi godinu i onda bi po tome naknadno trebalo njima poslati svjedodžbu.........međutim ,to rijetki šalju,a niti to itko ikad zatraži.....

jedino ,ako dijete padne ,pa kasnije opet ima pravo zbog ocjena,onda ne bi imala pravo jer bi se vidjelo da je dijete ponavljalo godinu,a primilo stipendiju...

da to je logično,mi dobili povratnice(VEĆ):)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
hvala mrljavac na informaciji koliko kužim cenzus ostaje isti jedino izgleda od love ništa,nego se plate knjige.........al' bolje i to nego što sam mislio da ćemo proći kao i ovi sa opskrbninama......

 

Meni je isto jel ja kupio knjige pa mi kasnije oni dali lovu na račun ili mi oni kupili knjige, meni je bitno da djeca imaju nove knjige za školu a da im ja direkt ne moram platiti , odnosno ako platim da mi to kasnije refundiraju kao i ove godine .

I onako u to ulaze samo knjige bez bilježnica, pernica, torba, papuča, prehrane, ulaznica za kina i kazališta i ostalog popratnog školskog pribora kao npr. za likovni tempere, vodene boje, glinemol, plastelin i slićno.

 

A za dječji mi fali 38 kn, odnosno imam 38 kn veći cenzus od propisanog.

 

Ali dobro, ako dobijem i samo knjige ili novac za iste za 2 školarca za moj kućni proračun kao samohranog roditelja to znači puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se kompa da je bolje ikako nego nikako,....samo neki pogotovo sa manjim primanjima su znali kupiti polovne knjige,pa im ostane i za bilježnice,tempere torbe itd......i takvima nije isto .....

 

ali s obzirom da mnogi ne dobiju nikakve,netreba cjepidlaćiti :)

 

Nemam ja živaca za traženje odrđenih polovnih knjiga i pogađati koja je , koja je za tu školu i razred. Jednostavno nema živaca uz svu okupaciju mojih malaca još i da tražim knjige , a oni su još mali za to da bi oni to sami radili jer idu u 1 i 2 razred OŠ.

 

Naručim knjige preko određene stranice preko neta ( neću je sada reklamirati ) , za tu i tu školu , za taj i taj razred i izaberem odmah i torbe i pernice i bilježnice....za par dana poštar donese na adresu ja platim i čao đaci, nema živciranja i mrcvarenja po sajmovima i knjižarama te čekanja i guranja s drugim ljudima u redovima.

 

Nemam jednostavno živaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti iznosiš svoj slučaj i to je ok......ja da je za ostale bolje novac jer ako hoće kupiti nove,kupit će nove,ako su sa manjim primanjima i treba im svaka kuna (a knjige za veće razrede i srednje su po 1500kn) iskoristit će to za ostale potrebe za školu.....

na taj način država pomaže siromašnijima da riješe i ostale potrebe,.na ovaj predloženi način pomaže nakladnicima da svake godine prodaju nove knjige..i to je to........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti iznosiš svoj slučaj i to je ok......ja da je za ostale bolje novac jer ako hoće kupiti nove,kupit će nove,ako su sa manjim primanjima i treba im svaka kuna (a knjige za veće razrede i srednje su po 1500kn) iskoristit će to za ostale potrebe za školu.....

na taj način država pomaže siromašnijima da riješe i ostale potrebe,.na ovaj predloženi način pomaže nakladnicima da svake godine prodaju nove knjige..i to je to........

 

Pa na kraju krajeva neka klinci sačuvaju knjige pa ih tko želi na kraju godine može prodati kao polovne i tako opet dobiti koju kunu za novu školsku godinu.

 

Kaj nije ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa na kraju krajeva neka klinci sačuvaju knjige pa ih tko želi na kraju godine može prodati kao polovne i tako opet dobiti koju kunu za novu školsku godinu.

 

Kaj nije ?

je tako je,....ti sad k'o milanović,...djeca gladna u školi,a on problem su debela,...izvini na usporedbu s njim :).....

gledaj tebi djeca tek krenula u školu (1,2 raz)oko 1200kn....meni velika ,za knjige 5000kn + sve ostalo za školu,....mala djeca,mali problemi...uvjerit' ćeš se k'o što sam se i ja uvjerio,a nisam vjerovao......

ali nije bitno.....ja sam osobno mislio da nećemo dobiti nikakako sad kad je prešlo u min.školstva,........iako još nije sigurno da ćemo i dobiti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je tako je,....ti sad k'o milanović,...djeca gladna u školi,a on problem su debela,...izvini na usporedbu s njim :).....

gledaj tebi djeca tek krenula u školu (1,2 raz)oko 1200kn....meni velika ,za knjige 5000kn + sve ostalo za školu,....mala djeca,mali problemi...uvjerit' ćeš se k'o što sam se i ja uvjerio,a nisam vjerovao......

ali nije bitno.....ja sam osobno mislio da nećemo dobiti nikakako sad kad je prešlo u min.školstva,........iako još nije sigurno da ćemo i dobiti :)

 

Želio sam skrenuti pozornost na to da iako kako ti kažeš se neće moći kupovati polovne knjige , moći će se prodavati kao takve a nakon završetka školske godine.

 

Ako nove knjige za 1. razred srednje koštaju više od onih za 1. razred OŠ, onda će ih klinci na kraju godine ili prije početka nove školske godoine isto tako po višoj cijeni kao polovne moći i prodati nekome tko će tražiti iste polovne knjige.

 

O tom ti ja pišem, ustvari si na istome kao i do sada , ako ne na početku školske godine onda na kraju , odnosno na početku za sljedeću školsku godinu. Dobiješ nove knjige koje nakon školske godine ako su očuvane možeš prodati kao polovne i opet imaš novaca kao da si na početku školske godine iste kupio kao polovne a nisi jer si dobio nove koje si na kraju školske godine prodao kao polovne i za koliko got da ih prodaš opet si u plusu jer iste nisi kupio. Jel sada razumiješ o čem pišem ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel sada razumiješ o čem pišem ?

kad već inzistiraš....

knjige za više razrede i srednje oko 1500kn.......polovne se ovdje prodaju za trećinu cijene ...račun za troje djece

1500knX3=4,500kn.....po tvom ne dobiješ,nego iduće godine dobiješ 500x3 =1500kn...ostaje 1500kn

po dosadašnjem tko je u lošem fin.stanju kupi polovne..........

500 X3 =1500kn,...ostaje 4500kn-1500kn=3000kn...ostaje 3000kn

razlika po dosadašnjem oko 1500kn,s tim da se još ne mora čekati iduća godina ,a uz to još morati ići i prodavati,.pa ako netko nema živaca :) šta onda....

za nekog je ta razlika bogatstvo i može kupiti ostale potrepštine za školu....

ja poštujem tvoje mišljenje da je tebi svejedno,......al' ima ih jako puno kojima nije,.....tako da nemaš potrebu uvjeriti me da ja ne znam šta je za mene bolje.........

i jedno i drugo je kako ti kažeš da je čovjek u plusu,pošto nismo kupili,..samo je razlika koliki je taj plus.......

i dal' je u životu plus onaj koji dobije knjige zbog cenzusa ili onaj koji ima veća primanja ,pa nema pravo za knjige,.....ja bi ipak bio radije na njegovom mjestu.........

P.s. sad već polako pretjerujem,pa s ovim završavam ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad već inzistiraš....

knjige za više razrede i srednje oko 1500kn.......polovne se ovdje prodaju za trećinu cijene ...račun za troje djece

1500knX3=4,500kn.....po tvom ne dobiješ,nego iduće godine dobiješ 500x3 =1500kn...ostaje 1500kn

po dosadašnjem tko je u lošem fin.stanju kupi polovne..........

500 X3 =1500kn,...ostaje 4500kn-1500kn=3000kn...ostaje 3000kn

razlika po dosadašnjem oko 1500kn,s tim da se još ne mora čekati iduća godina ,a uz to još morati ići i prodavati,.pa ako netko nema živaca :) šta onda....

za nekog je ta razlika bogatstvo i može kupiti ostale potrepštine za školu....

ja poštujem tvoje mišljenje da je tebi svejedno,......al' ima ih jako puno kojima nije,.....tako da nemaš potrebu uvjeriti me da ja ne znam šta je za mene bolje.........

i jedno i drugo je kako ti kažeš da je čovjek u plusu,pošto nismo kupili,..samo je razlika koliki je taj plus.......

i dal' je u životu plus onaj koji dobije knjige zbog cenzusa ili onaj koji ima veća primanja ,pa nema pravo za knjige,.....ja bi ipak bio radije na njegovom mjestu.........

P.s. sad već polako pretjerujem,pa s ovim završavam ;)

 

Računica ti je ok ali ipak se tu radi o knjigama a ne o novcima, a ako se tko i kako uspije snaći ( prodati ili kupiti ) još bolje.

 

A što se tiće cenzusa tu se ne bi složio jer meni da bi ostvario pravo na dječji doplatak prelazi cenzus za 38 kn po glavi u domaćinstvu. Po čem sam ja u boljoj tj. povoljnijoj financijskoj situaciji od onoga tko ima manja primanja od mene za tih 38 kn po glavi a imamo iste ili dosta slićne životne uvjete ? I onda dok on dobije dječji opet je on za razliku od mene u povoljnijoj financijskoj situaciji nego ja jer svaki mjesec dobiva najmanje 200 kn po djetetu više od mene, a ja od njega imam veća mjesećna primanja po cenzusu za 38 kn po glavi u domaćinstvu.

 

Jel kužiš , to oko tih cenzusa i nije neka računica, jer onaj koji ima manje mjesečno primanje može na kraju imati veća mjesečna primanja od onoga koji ustvari od njega ima veće mjesećna primanja .

 

Ja bi radije da su mi smanjili mirovinu za još 100 kn pa onda imao pravo na dječji doplatak, nego ovako jer bi za razliku od sada imao mjesečno više barem 300 kn ( ostvario bi pravo na dječji doplatak a koje pravo sada nemam ). 100 kn bi imao manju mirovinu ali bi zato imao najmanje 400 kn ( za 2 djece ) dječjega , a možda i koju kn više, pa kada oduzmeš 400 - 100 = 300 kn više mjesečno bi imao sa manjom mirovinom za 100 kn nego ovom sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija