Jump to content

Stipendije ucenicima i studentima


taipan

Preporučene objave

 

Jel kužiš , to oko tih cenzusa i nije neka računica, jer onaj koji ima manje mjesečno primanje može na kraju imati veća mjesečna primanja od onoga koji ustvari od njega ima veće mjesećna primanja .

 

.

da,to su granični slučajevi koji uvijek budu,ali u principu i za većinu je bolje da ima primanja veća od cenzusa.....normalno ako je taj cenzus realan i pravedan,a ne da je malan,pa i siromašni prelaze cenzus.....

najgori su ti slučaji kad malo prelaziš,pa budeš na gubitku,ali to nije pravilo za zaključak da je zbog toga bolje biti ispod cenzusa......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najgori su ti slučaji kad malo prelaziš,pa budeš na gubitku,ali to nije pravilo za zaključak da je zbog toga bolje biti ispod cenzusa......

 

Je zavisi s koje strane nišana se nalaziš pa kako vidiš situaciju, sve je to relativno. Za mene bi bolje bilo da imam manju mirovinu 100 kn pa da imam pravo na dječji od 400 kn, tako bi s time bio u plusu s mjesečnim primanjima 300 kn.

 

Tako je i sdrugim cenzusima....sve su oni to izprogramirali da bi bilo njima za vozni park i mobitele a djecu i njihove osnovne potrebe kao što su prehrana u školi su zanemarili . Meni je recimo 400 kn za dvoje djece puno dati za obrok u školi tako da i ne idu u školsku menzu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13087

 

A u dnu stranice sa linka se može skinuti i Nacrt pravilnika (u PDF-u).

 

Ček, ček malo; ja sad tu ništa ne kontam. Pa zahtjev za besplatne udžbenike (naknadu) sad za mojia dva srednjoškolca predao u siječnju.

 

Je li to sad treba ponovo podnositi zahtjev??

 

PS. bez zamjerke; prije sat vremena sam pušten s odjela Psih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PS. bez zamjerke; prije sat vremena sam pušten s odjela Psih.

 

Nema zamjerke. Ali nisi se baš odmah trebao uhvatiti interneta ;-)

 

Zahtjevi se podnose nadležnom uredu državne uprave u županiji

 

- za osnovne i srednje škole od 15. lipnja do zaključno 01. studenoga tekuće kalendarske godine;

 

Pravo na besplatne udžbenike ostvaruje se u vidu novčane naknade u visini prosječne cijene koštanja kompleta obveznih udžbenika za svaki razred osnovne škole odnosno jedinstvena novčana naknada za sve razrede i sve srednje škole.

 

Za visoka učilišta od 01. siječnja do zaključno 30. travnja tekuće akademske godine.

Pravo se ostvaruje u vidu novčane naknade u iznosu prosječne cijene koštanja kompleta obveznih udžbenika jedinstvene za sve razrede i sve srednje škole, uvećane za 20%.

 

E, sada se nješta mijenja, a sačekaj do sredine travnja pa ćemo vidjeti.

 

BTW, vidi tamo sa liječnicima, glede terapije, PTSP-a......(znaju oni i promašiti terapiju pa čovjeku prepišu pogrešne tabljete). ;-)

 

Živ, zdrav i veseo bio.

 

 

Ne znam kakvu si dokumentaciju predao Uredu državne uprave...vidi kod kuće i posloži papirologiju.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E, izgleda da sam opet pobrkao stipendije i besplatne udžbenike. Al, ubiše me s terapijom, u pravu si : Seroquel 100mg 0,0,1;Fevarin 100mg 1,0,0; Calixta 45mg 0,0,1; Deapakine Chrono 500mg 1,1,0; Rivotril 0,5mg 1,1,1+1pp i Cerson.

PS. Ne znam jel sam u pravu, totalno sam ausvinkl; za što sam ja predao zahtjev u siječnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hahahahahah, a mi još nismo primili novce ni za prošlu godinu za udžbenike, a od 15.06. idu već novi zahtjevi.....hahahahahahahahah.......čekamo novce od 9.mj. i svaki mjesec ista priča.....bit će.....strpite se.....

Treba biti uporan.

Svaki dan zvati i pitati ali doslovno svaki dan.

 

Tu nešto u vašem slučaju dobrano ne štima.

Ja sam novce za udžbenike dobio odmah mjesec iza od predavanja zahtjeva za školsku godinu 2013/2014. A zahtjev sam predao dok je već počela škola, znači negdje krajem 09. mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba biti uporan.

Svaki dan zvati i pitati ali doslovno svaki dan.

 

Tu nešto u vašem slučaju dobrano ne štima.

Ja sam novce za udžbenike dobio odmah mjesec iza od predavanja zahtjeva za školsku godinu 2013/2014. A zahtjev sam predao dok je već počela škola, znači negdje krajem 09. mj.

 

 

u pravu ste, ne štima.... mi smo predali u 8.mj. i dobili rješenje i reagirali, doduše u 10.mj. ali se gđa iz zg ministarstva (ne lokalna) tek u 1.mj, udostojila "istražiti slučaj" i kaže da nešto s računom nije u redu, bili u banci, u pošti, račun ok jer invalidnina svaki mjesec sjeda ispravno ali novci za udžbenike ne....i tako 2.mj. nije u redu račun, 3. mjesec smo dali drugi račun za uplatu, nema novaca, a bogme i ovaj 4. ista priča, još uvijek ništa....tko zna šta se događa. Poslali smo službeni dopis u ministarstvo i sad čekamo odgovor....valjda bude....izgubila sam svaku volju i nadu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo s stranica minist. obrazovanja .Javna je rasprava trebala biti otvorena do 14. travnja 2014. godine, ali zbog velike zainteresiranosti javnosti produžava se do 20. travnja 2014. Pa tek onda treba biti donešen taj famozni Pravilnik o uvjetima za udžbenike . Ima prijedlog tog pravilnika stavio Mrljavac u temi za udžbenike . Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Vjerojatno za srednju školu. Kod nekih je "zaškripilo" pa nisu dobili novac niti za srednju školu za prošlu godinu.

 

A za študente će uskoro biti raspisan natječaj za udžbenike, za nekoliko dana.

Nazvao sam telefonom i dobio takvu informaciju.

 

Naravno, kasne godinu dana i za stipendije, a i za udžbenike.

 

Pa ti sada školuj djecu, a dobiješ lovu unazad za jednu godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je li to novac za srednju školu ili za studenta,mi smo za srednju dobili lani krajem godine, a za studenta još nema ni natječaja?

 

Da, za srednju školu.....navodno je problem jer su te stvari (udžbenici, stipendije) iz ministarstva branitelja prebačene u ministarstvo obrazovanja, pa je tu zaškripilo....samo ne znam dokle...užas..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da evo kopiram da i drugi vide što piše .

 

Natječaj Fonda za stipendiranje bio je objavljen u razdoblju od 7. siječnja do 7. veljače 2014. godine i na njega je pristiglo 11.213 prijava te su sve obrađene i pripremljene za objavu rezultata.

 

Sredstva za financiranje stipendija i naknade dijela troškova školarine poslijediplomskih studija osiguravaju se iz dijela trećine dobiti od ulaganja koje ostvari Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

 

Budući da je Upravni odbor Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji 21. svibnja 2014. godine donio odluku o raspodjeli trećine neto dobiti za 2013. godinu, ista je upućena na suglasnost Vladi Republike Hrvatske koja, sukladno Zakonu o Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, o tome donosi odluku. Odluka o suglasnosti Vlade Republike Hrvatske očekuje se na sljedećoj sjednici.

 

Po donošenju odluke o davanju suglasnosti, Fond za stipendiranje može objaviti rezultate natječaja s obzirom da oni izravno ovise o iznosu sredstava koji će biti dodijeljen Fondu za stipendiranje.

 

Odmah po objavi rezultata, budućim korisnicima stipendija bit će dostavljeni ugovori o stipendiranju. ETO DANAS JE SJEDNICA VLADE . možda se pokrene nešto .pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da evo kopiram da i drugi vide što piše .

 

Natječaj Fonda za stipendiranje bio je objavljen u razdoblju od 7. siječnja do 7. veljače 2014. godine i na njega je pristiglo 11.213 prijava te su sve obrađene i pripremljene za objavu rezultata.

 

Sredstva za financiranje stipendija i naknade dijela troškova školarine poslijediplomskih studija osiguravaju se iz dijela trećine dobiti od ulaganja koje ostvari Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji.

 

Budući da je Upravni odbor Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji 21. svibnja 2014. godine donio odluku o raspodjeli trećine neto dobiti za 2013. godinu, ista je upućena na suglasnost Vladi Republike Hrvatske koja, sukladno Zakonu o Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, o tome donosi odluku. Odluka o suglasnosti Vlade Republike Hrvatske očekuje se na sljedećoj sjednici.

 

Po donošenju odluke o davanju suglasnosti, Fond za stipendiranje može objaviti rezultate natječaja s obzirom da oni izravno ovise o iznosu sredstava koji će biti dodijeljen Fondu za stipendiranje.

 

Odmah po objavi rezultata, budućim korisnicima stipendija bit će dostavljeni ugovori o stipendiranju. ETO DANAS JE SJEDNICA VLADE . možda se pokrene nešto .pozdrav

 

Gdje ti to vidiš da će danas biti sjednica Vlade RH?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas , sutra ili ovaj tjedan samo da bude . Prelisto sam na Sjednice Vlade i ne vidim to u točkama , ali oni to ubace nadam se . Već je krajnja vrijeme da vidimo na čemu smo . Bojim se da će biti malo novaca , a to znači u natječaju da će biti podignut prosjek ocjena u školovanju kako i piše da , ako bude manje novaca diže se prosjek ocjena , i sam sam ostao bez stipendije za 1 ocjenu više , čitajte Natječaj za 2014. . Pozdrav .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa što se čudite što nema objava rezltata, jednostavno nema para, većina vas prodala dionice a svi čekamo stipendije, usto cijena dionice t-coma pala na 167 kuna, dividenda za početni paket 500 kn .... sumnjam da svi novci od dividende budu dovoljni za isplatu stipendija

 

pa ako nema love što ne iziđu s time u javnost nego zavlače ljude,4 mjeseca je prošlo od završetka natječaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam zvao i tip mi veli da nemaju pojma kad če objaviti rezultate, sve u svemu tragikomično

 

... danas sam i ja zvao 01 2380853 i gospodin mi veli uskoru će rezultati, ODMAH i ugovori koje je potrebno ovjerit kod JB te nazad poslat u ministarstvo . Stari korisnici imaju " prednost " jer već imaju otvorene račune pa će im CIJELI iznos stipendije sjest na račun kao i ostalim korisnicima koji će se nači na listi ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... danas sam i ja zvao 01 2380853 i gospodin mi veli uskoru će rezultati, ODMAH i ugovori koje je potrebno ovjerit kod JB te nazad poslat u ministarstvo . Stari korisnici imaju " prednost " jer već imaju otvorene račune pa će im CIJELI iznos stipendije sjest na račun kao i ostalim korisnicima koji će se nači na listi ..

 

 

daj Bože da se više pokrenu s mrtve točke mi smo lani ugovore poslali 24.6 a novci sjeli brzo 10.7

nadam se da će ove godine bit isto jer oni nisu normalni ,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok svima, upravo sam zvala ministarstvo za rezultate i gos. mi je rekao da će biti rezultati kroz ovaj ili drugi tjedan(dosta opsežna informacija).

 

Ažurirano

 

bok svima, upravo sam zvala ministarstvo za rezultate i gos. mi je rekao da će biti rezultati kroz ovaj ili drugi tjedan(dosta opsežna informacija).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lako moguće da su dizali prosjek ali to ne znamo dok se ne jave neki na forumu . Koji prosjek ti je dijete imalo i koja škola da li srednja? U natječaju stoji srednja škola 3.75 najniži prosjek , a da će dizati prosjek ako bude manje novaca . Ne bi oni napisali službeno odmah već neka si ljudi misle što im se dogodilo .Meni je pretprošle godine izmakla stipendija jer su digli prosjek ocjena. Pozdrav svima i sretno .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lako moguće da su dizali prosjek ali to ne znamo dok se ne jave neki na forumu . Koji prosjek ti je dijete imalo i koja škola da li srednja? U natječaju stoji srednja škola 3.75 najniži prosjek , a da će dizati prosjek ako bude manje novaca . Ne bi oni napisali službeno odmah već neka si ljudi misle što im se dogodilo .Meni je pretprošle godine izmakla stipendija jer su digli prosjek ocjena. Pozdrav svima i sretno .

 

 

stavio sam samo one koji su popunjavali obrazac A provjeri na stranicama mobms za druge obrasce ukupno su odobrili preko 6000 stipendija što učenicima što studentima mislim da je za niži prosjek ocjena obrazac D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za obrazac A (srednja škola) podigli su prosjek ocjena na 3,93!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nemaju novaca (važno je ipak da se naš "ministar za polaganje vijenaca" slikao sam Bradom Pitom).

 

A, Robi, ti vjerojatno nisi poslao sve što je bilo potrebno od dokumentacije za natječaj.

 

U svakom slučaju, nazovi MOBMS na onaj broj koji ti je korisnik sportas70 napisao pa se informiraj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ja sada došla iz grada na stanju nema love, pa možda bude poslije ako je bila prošli mjesec 1.8. možda bude danas pišite ako saznate .

 

Ažurirano

 

ja sada došla iz grada na stanju nema love, pa možda bude poslije ako je bila prošli mjesec 1.8. možda bude danas pišite ako saznate .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja prošli tjedan zvala traže ime i prezime djeteta i kažu ti kad je isplata.Meni su rekli početkom 9.mjeseca ja se nadam danas .Nisam bas sigurna zato što oni jedno govore a drugo rade.Kod njih nikada ništa na vrijeme čekam pola godine da dobijem na ono što imam pravo .pišite ako tko dobije novce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja prošli tjedan zvala traže ime i prezime djeteta i kažu ti kad je isplata.Meni su rekli početkom 9.mjeseca ja se nadam danas .Nisam bas sigurna zato što oni jedno govore a drugo rade.Kod njih nikada ništa na vrijeme čekam pola godine da dobijem na ono što imam pravo .pišite ako tko dobije novce

zvala sam sada valjda 40puta ali nitko da se javi, mi vratili ugovore 6.8.pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija