Jump to content

kada se gubi pravo na grobno mjesto ?


Timo

Preporučene objave

Pocetkom  1996.g.  umrla  mi  je  mama  nakon  teske  bolesti  u  Domu za  starije osobe  u Zagrebu. Otac  se  iste  godine  ozenio  sa  gospodjom  iz  Doma  i  ostao  do  smrti  2000.g.  zajedno  u  Domu.  Na  groblju  Mirosevac  imamo  grobnicu  od  1980.g. i  u  ugovoru  sa  upravom  groblja  od  1980.  smo  upisani  otac,  mama  i  ja. Po  ostavinskoj  raspravi,  ocev  dio  grobnice  nasljedjujemo,  sestra ,  ja  i  druga  zena  i  prema  Rjesenju  suda  2007.g.  se  tako  upisujemo  u  evidenciju  uprave groblja.  Kada  je  umrla   druga  zena  2012.g.  mislio  sam da  je  njezin  skrbnik  (necakinja i  suprug)  su  je  dali  ukopati  u  grob  prvoga  muza  na  Mirogoju.   Medjutim,  dobio  sam  informaciju  od  pravne  sluzbe  da  na  podrucju  grada  Zagreba  nije  pokopana  2012.g.   druga  zena.  To  znaci,  da  je  pokopana  izvan  Zagreba  mozda  u  rodnom  mjestu  na  selu.  Pitanje :  1. Pravo  na  koristenje  grobnog  mjesta  od  druge  zene  dali   dobijaju  njezini  nasljednici (necakinja i  suprug)  ako  doticna  nije  pokopana  u  Zagrebu  (u  grobnici) ?      2. Kako  saznati,   dali  je  uopce  pokrenuta  ostavinska   rasprava  2012.g.  na  Sudu  u  Zagrebu,   iza   pok.  druge  zene   od  strane  njezinih  nasljednika (necakinja i  suprug).    Molim  savjet. Timo.  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Timo je napisao:

Pravo  na  koristenje  grobnog  mjesta  od  druge  zene  dali   dobijaju  njezini  nasljednici (necakinja i  suprug)  ako  doticna  nije  pokopana  u  Zagrebu  (u  grobnici) ?     

Da.

prije 2 sati , Timo je napisao:

Kako  saznati,   dali  je  uopce  pokrenuta  ostavinska   rasprava  2012.g.  na  Sudu  u  Zagrebu,   iza   pok.  druge  zene   od  strane  njezinih  nasljednika (necakinja i  suprug). 

Tražite Rješenje o nasljeđivanju od nadležnog Općinskog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija