Jump to content

Unagrđivanje okućnice


Rayne667

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam par nejasnoca, pa da mi se objasni prije nego idem u tuzbu..

U turistickom mjestu u Ninu kupila sam pola kuce, prednji dio, druga pplovica je u vlasništvu neurednog susjeda koji je sa stražnje strane.

Ispred moje polovice je park sa palmama i cvijecem i terasom i ispred toga 4 parkirna mjesta, 2 moja, 2 njegova.

 Taj susjed je na svoja parkirna mjesta stavio  4 palete drva  dasaka, smeca, starih bicikla, i nesto po mom parku ulazi i na mom parkingu. Ispred mog ulaza i sve okolo su srare daske, smece di god se okrenes.

Unagrđuje kucu totalno do mjere da ne mogu ni to iznajmiti jer jako ruzno izgleda.

Usmenim putem nista nismo rijesili, jos vise smeca dovede.

Sto mogu uciniti, on kaze da je to njegov parking i da on moze gore sta oce.

Da pozovem komunalne redare?

uređeno: od Rayne667
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Itekako je njihov problem. Nađete online Odluku o komunalnom redu grada iz 2019 (trenutno važeća) i pošaljete im dopis, pisano, preporučeno i s povratnicom. Tu navedete svoj problem pa neka izvole postupiti i obavijestiti vas o tome što su poduzeli u roku 15 dana temeljem Odluke, citirajući im odredbe čl. 11 st. 4, 5 i 6 (koliko im to nije dovoljno, možete navesti i čl. 2 te čl. 64.) te Zakona o općem upravnom postupku. Ukoliko vas ne obavijeste u tome roku podnesete prigovor čelniku tijela koji treba rješenjem odlučiti o prigovoru u roku 8 dana od podnošenja prigovora. A Ako na kraju niste zadovoljni ni tim rješenjem možete pokrenuti upravni spor.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 14. 05. 2021. at 11:55, Spitfire je napisao:

citirajući im odredbe čl. 11 st. 4, 5 i 6 (koliko im to nije dovoljno, možete navesti i čl. 2 te čl. 64.) te Zakona o općem upravnom postupku.

Tu mislite na članke iz odredbe o komunalnom redu?

 

Hvala Vam puno na odgovorima, javit cu tijek događaja 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija