Jump to content

Ugovor o kupoprodaji dijela nekretnine


Tarita

Preporučene objave

Kupujem dio čestice zemlje koja je upisana u četiri posjedovna lista. Dakle dva suvlasnika imaju u svom posjedovnom listu upisano da posjeduju 244m2, a dva da posjeduju 123 m2 od te čestice.  Njima u posjedovnim listovima piše za im je za ta 244 odnosno 123 m2 posjed 1/1. Napominjem da ova Katastarska općina nema formirane zemljišne knjige, tako da je za sve mjerodavan katastar. Suvlasnici na terenu znaju što tko koristi. Sada ja kupujem 67m2 čestice od suvlasnika koji ima 123 m2. Kako da to stavim u Ugovor? Da li će me katastar upisati?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Tarita je napisao:

Sada ja kupujem 67m2 čestice od suvlasnika koji ima 123 m2. Kako da to stavim u Ugovor? Da li će me katastar upisati

Na opisani način vas neće upisati, to stoga što vi kupujete dio k. č. izražen isključivo kvadraturom. Da bi upis bio provediv nužno je formirati novu k. č. od tih 67 m2, dakle parcelacija pod uvjetom da je ista dopuštena. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija