Jump to content

Apsolutna zastara, kome, gdje, kada ?


gogeezg

Preporučene objave

Poštovani

Sukladno članku 12 ZPNS

A sa danom 4.8.2018. FINA je stopirala daljnjna potraživanja zbog nemogucnosti naplate duga

Imam 4 vjerovnika, svi dugovi su nastali prije 2008. godine

Za 2 vjerovnika čak nije moj dug već pri prodaji vozila treca strana je nalupala kazne za parking. Godina primitka 2015. na FINA-u

Isto i sa Holdingom, nemam zaista nikakvih dugovanja spram njima. Godina primitka 2012.

Ali ,nazalost upisano je.

Doduše za dvoje vjerovnika sam kriv. 

1. Republika Hrvatska gdje se nalazi i najveći moj dug (nije porezni) godina primitka 2015.

2. Teleoperater koji je po današnjem izvodu već prilikom dostave FINA-i poduplao dug već 2012. godine

Ukupno dugovanje je cca odnosno tocno 35tkn bez kamata koje nisu upisane, osim teleoperatera.

Sada da Vas ne davim o apsolutnim zastarama koje nastupaju nakon 10 godina, svjestan sam da moram naći odvjetnički ured, društvo koje bi mi pomoglo po tom pitanju.

Uglavnom dns sam saznao da nisam pod ovrhom od 2018. sta ne znaci da je nece ponovo pokrenuti jedan od vjerovnika.

Mslm da je zaista vrijeme da to riješim. Ukoliko imate kakav savjet za mene, jedan dio koji bi mogao sam rijesiti, priupitati al' opet da ne zeznem nešto molim Vas odgovor na moj upit.

Sa štovanjem

uređeno: od gogeezg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gogeezg je napisao:

Ukoliko imate kakav savjet za mene, jedan dio koji bi mogao sam rijesiti, priupitati al' opet da ne zeznem nešto

Nemate što zeznuti. 

prije 2 sati , gogeezg je napisao:

Imam 4 vjerovnika, svi dugovi su nastali prije 2008. godine

Nije bitno kad su nastali dugovi već kada su ovršne isprave stekle svojstvo pravomoćnosti, jer od tada teče zastrani rok.

prije 2 sati , gogeezg je napisao:

Ukupno dugovanje je cca odnosno tocno 35tkn bez kamata koje nisu upisane, osim teleoperatera.

Ako je ovo samo glavnica, možda bi za Vas bilo rješenje u stečaju potrošača?

prije 2 sati , gogeezg je napisao:

1. Republika Hrvatska gdje se nalazi i najveći moj dug (nije porezni) godina primitka 2015.

O kakvom je dugu riječ, jer od svih dugova koje navodite, jedino bi ovaj mogao biti pod zastarom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija