Jump to content

Tko sudi ?


Ljudska Prava

Preporučene objave

Sutkinja me presudom proglasila krivim za kazneno djelo koje nisam počinio. Nakon sto sam se žalio me ista sutkinja nakon par godina ponovo osudila za isto kazneno djelo koje nisam počinio. Kad se sad opet žalim i tražim da se njezina presuda ukine i vrati na ponovljeni postupak, dali onda po treći put ista sutkinja sudi ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

O tome odlučuje viši sud - nekada vrate po žalbi istom sucu, a nekada izričito kažu da se mora dodijeliti drugom sucu.

Hvala, budem u zalbi trazio drugog suca. Znam da ovo zvuci nestvarno, ali me sutkinja presudom proglasila krivim za kazneno djelo koje nisam pocinio i to bez da me uopce pozvala na sud i pitala dali sam kriv, samo mi postom poslala presudu. Nakon sto sam se zalio, me pozvala i pitala dali sam kriv, i to jedno deset puta, kroz tri godine Nakon cega me opet proglasila krivim identicnom presudom kao i prije. Zato mi je jasno da ona nikako nece priznati da je krivo sudila ako opet bude sudila u istom postupku. 

Imam jos jedno pitanje. Dali moja zalba sto posto ide na visi sud ? Ili mogu dozivjeti da kazneni sud sam ukine presudu i nastavi postupak gdje je stao ?

 


 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , drot13 je napisao:

Uvijek ide na viši sud.

Hvala Bogu. Onda barem postoji mogucnost da me sudi sudac koji me nije prvo presudom proglasio krivim, pa onda poslje presude godinam toboze vodi raspravu oko vec unaprijed donesene presude.

Budem se nakon svega, zbog ovoga i vise stvari u postupku obratio sudu za ljudska prava. Nisam nikad prije bio pred kaznenom sudu i sokiran sam postupanjem prema meni. Doista nisam kriv, a i da jesam bio kriv, postupanje sudkinje prema meni nije ljudski. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Ljudska Prava je napisao:

Hvala, budem u zalbi trazio drugog suca. Znam da ovo zvuci nestvarno, ali me sutkinja presudom proglasila krivim za kazneno djelo koje nisam pocinio i to bez da me uopce pozvala na sud i pitala dali sam kriv, samo mi postom poslala presudu.

Vjerujem da se radilo kaznenom nalogu, dakle presudom vam je izdan kazneni nalog na prijedlog DORH-a, a u takvim situacijama okrivljenika se ni ne zove na sud, to je naime, uobičajena procedura u takvim situacijama. Vi ste nalogu očito prigovorili i sad se vodi postupak.

U žalbi možete i sami zatražiti promjenu sutkinje, pa će viši sud reći svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , G-man je napisao:

Vjerujem da se radilo kaznenom nalogu, dakle presudom vam je izdan kazneni nalog na prijedlog DORH-a, a u takvim situacijama okrivljenika se ni ne zove na sud, to je naime, uobičajena procedura u takvim situacijama. Vi ste nalogu očito prigovorili i sad se vodi postupak.

U žalbi možete i sami zatražiti promjenu sutkinje, pa će viši sud reći svoje.

Uobicajna procedura ? Neznam kako se nekoga moze proglasit krivim bez da se uopce pita dali se osjeca krivim. I to jos kao u mojoj situaciji osobi koja uopce nije pocinio kazneno djelo. Da budem trazio promjenu sutkinje ovo sto sam dozivio je suludo.

Drugo pitanje, sutkinja mi vec procitala presudu na sudu. Ali je sad moram cekat da opet dobijem presudu postom ili u pisarnici i tek onda se mogu zaliti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 04. 2021. at 16:21, Ljudska Prava je napisao:

Uobicajna procedura ? Neznam kako se nekoga moze proglasit krivim bez da se uopce pita dali se osjeca krivim.

Tvoj osjećaj tu nije puno bitan, nego objektivne okolnosti, a što se tiče samog kaznenog naloga, vidi od čl. 540. KZ-a nadalje.

 

Na 29. 04. 2021. at 16:21, Ljudska Prava je napisao:

Drugo pitanje, sutkinja mi vec procitala presudu na sudu. Ali je sad moram cekat da opet dobijem presudu postom ili u pisarnici i tek onda se mogu zaliti ?

Moraš dobiti pismeno da bi se žalio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Tvoj osjećaj tu nije puno bitan, nego objektivne okolnosti, a što se tiče samog kaznenog naloga, vidi od čl. 540. KZ-a nadalje.

 

Moraš dobiti pismeno da bi se žalio.

Sokanto ovo da te presudom mogu proglasit krivim bez da te pitaju dali si kriv, osobit kad uopce nisi kriv. Jadni oni koji se nezanaju ili nemogu braniti i uzvratit ovakoj nepravdi. Mislio sam da se svakoga prije pita dali se osjeca krivim na sudu.

Ipak budem ubacio ovo uz sve ostalo kad se na kraju budem obratio sudu za ljudska prava.

Cekam onda pisano, pa javim kakvu odluku visi sud donese. Do sad je proslo cetri godine od kad sam navodno pocinio svoje prvo kazneno djelo u zivotu, a imam skoro sesdeset godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opisana procedura je zamišljena na način da se ubrza tijek postupka, međutim to ne negira vaše pravo na prigovor protiv kaznenog naloga i "prebacivanje" predmeta u fazu rasprave gdje ćete imati sva ZKP-om zajamčena prava, koja ima okrivljenik.

Ovakva procedura ne povređuje vaše pravo na pristup sudu ukoliko ste u tom smjeru mislili ići s ustavnom tužbom (kasnije i tužbom ESLJP-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 05. 2021. at 11:46, G-man je napisao:

Opisana procedura je zamišljena na način da se ubrza tijek postupka, međutim to ne negira vaše pravo na prigovor protiv kaznenog naloga i "prebacivanje" predmeta u fazu rasprave gdje ćete imati sva ZKP-om zajamčena prava, koja ima okrivljenik.

Ovakva procedura ne povređuje vaše pravo na pristup sudu ukoliko ste u tom smjeru mislili ići s ustavnom tužbom (kasnije i tužbom ESLJP-a).

E da je to tako G-man, ja se mozda i nebi toliko ljutio. Ja ne samo da sam proglasen krivim, bez da me je sutkinja pitala dali sam kriv, sto absolutno nisam, u ni kojem smislu. Nego je, i na vise nacina, krsila moja ljudska prava, kad sam dosao na sud, da se ispravi kriva presudu. Od prava nije bilo nista, samo se sprdala samnom i maltretirala me na razne nacine. Cak i na vjerskoj razini, slala mi je za Bozic policiju na vrata, i tako uznemirila mene i moju obitelj. Njezino mjesto je na dnu pakla. Nikakva prava ja kod nje nisam imao, ona je samo svoju krivu presudu branila. Zasto sam takvog vraga sreo, samo Bog zna. Prijetila mi je pritvorom i novacanim kaznama. Sve samo zato sto je jedan drugi vrag (mozda njezin prijatelj ?) slagao da sam ja pocinijo neko kazneno djelo.

Novo pitanje: Ustavnom tuzbom se ide protiv neke presude. Ali ja bi se obratio sud za ljudski prava zbog nepostivanja moji ljudski prava u proteklom procesu, ne zbog presude. Dali ja, i zbog toga, se prvo moram obratiti Ustavnom sudu ? Vec je unaprijed jasno, da ce sad visi sud, nakon moje zalbe, vratiti sve natrag na ponovljeni postupak, gdje ce se najvjerojatnije postivati moja ljudska prava. Sto neznaci, da moja ljudska prava nisu bila krsena, u prvom postupku, kod ove arogantne sutkinje.

uređeno: od Ljudska Prava
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
Dana 02. 05. 2021. u 11:46, G-man je napisao:

Opisana procedura je zamišljena na način da se ubrza tijek postupka, međutim to ne negira vaše pravo na prigovor protiv kaznenog naloga i "prebacivanje" predmeta u fazu rasprave gdje ćete imati sva ZKP-om zajamčena prava, koja ima okrivljenik.

Ovakva procedura ne povređuje vaše pravo na pristup sudu ukoliko ste u tom smjeru mislili ići s ustavnom tužbom (kasnije i tužbom ESLJP-a).

Žalbom postupak nije vraćen prvostupanjskom sudu na ponovni postupak, pred drugim sucem. Predmet je sad u radu na Ustavnom sudu, prije tužbe na Europski sud za ljudska prava. A budem i  predao zahtjev za obnovu postupka, prvostupanjskom sudu. Taj njihov ubrzani postupak će trajati 10 ili više godina (sad smo na 5) Na kraju će im biti jasno, da nemogu samo tako ubrzano (olako) mene proglasit krivim za kazneno djelo koje nisam počinio. Mogli su prvo lijepo pitat: Jesi kriv ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija