Jump to content

Dozvola za drzanje i nosenje oruzja za osobnu sigurnost


Dalmatinac323

Preporučene objave

Postovani. Zrtva sam dva kaznena dijela prijetnje u kratom vremenskom razmaku. Od te dvije jedna je poprilicno ozbiljna (uz pokusaj izvrsenja iste) te je na kraju zavrsila na sudu. Optuzeni se brani sa slobode. Kakva su vasa iskustva ukoliko ih imate ili sazanja u vezi sljedeceg. Citao sam o tome kako se izdaje dozvola za drzanje i nosenje kratkog repetirajuceg vatrenog oruzja (pištolj) u svrhu osobne sigurnosti. Nisam naisao na nikakav tocan preduvjet u zakonu i jasnu definiciju gdje se stice dozvola za takvo sto. Osim da trebam dokazati da bi mi zivot mogao biti ugrozen nakon cega se razmatra moj zahtjev. Privatni sam poduzetnik, bavim se poslom gdje sam odvojen od ljudi i dosta radim sam izvan grada. Nebi bilo izvodljivo da me policija stiti 24/7 zbog karaktera mog posla. Tako sam i izlozen izvrsenju ovakvi prijetnji i kaznenih dijela vise nego sto bi netko drugi bijo. Meni dakako oruzje nije potrebno da izigravam Doc Hollideya vec iskljucivo u svrhu odvracanja ponovne moguce ugroze mog zivota i tijela. Naravno sa ovakvim nekim zahtjevom bi i zahtjevao dozvolu za oruzje. Sto mislite jeli moj zahtjev dovoljno opravdan i smislen? Ja svakako smatram da je al sam spreman cut i drugo misljenje i savjet. Trenutno zivim u takvoj neizvjesnosti da smatram to jedinim nacinom kako bi se mogao osjecati sigurnije u svojoj kozi. Nadam se da ce biti komentara i savjeta. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija