Jump to content

Troškovi oko duga koji ne postoji


steng

Preporučene objave

Pozdrav,

molio bi savjet oko sljedeće situacije:

- HT izdaje račun u lipnju 2020. godine za ponovno uključenje internet/maxtv/telefon usluge, iako usluga nije ponovno uključena nego je bila u kvaru godinu dana (što je priča za sebe) pa su kod popravka to probali naplatiti kao ponovno uključenje

- ja se žalim na taj račun i to prihvaćaju, nisam ga platio i na računu iz kolovoza 2020. imam jasno napisano da nemam prethodnih dugovanja prema HT-u

- veljača ove godine stiže dopis od EOS Matrixa da su preuzeli dugovanje za taj isti račun iz lipnja 2020. (HT se uopće više nije oglašavao oko tog računa u međuvremenu)

- pošto od 8.7.2019. sporim svaki račun od HT-a jer mi do danas nisu isporučili uslugu u punom obujmu, nemam se ni živaca ni vremena natezati sa EOS-om i njima platim taj račun koji su mi poslali samo da se njih riješim

- EOS-u sam platio par dana nakon primitka njihove obavijesti ali svejedno mi u travnju šalju prijedlog za ovrhu, službeni razlog je da nisam platio u roku od 15 dana

- ja sam pročitao 10 puta njihov dopis, na njemu stoji samo datum izdavanja ali rok od 15 dana za plaćanje se nigdje ne spominje niti je poslano preporučeno koliko vidim. sudeći po tome je moglo iz njihovog ureda izaći 15 dana nakon datuma koji su stavili za izdavanje, ne vidi se nikakav dokaz kada je poslano uopće

- prijedlog EOS Matrixa je da im platim još i troškove javnog bilježnika za koje me terete i da dalje to sve riješavam direktno sa HT-om

- obzirom da nisam bio dužan ni u startu, obzirom da sam i EOS-u platio i da nigdje nije naveden rok na njihovom dopisu u kojem moram platiti, ja se tu ništa ne smatram krivim i pogotovo mi se još ne plaća i trošak javnog bilježnika

 

Molim savjet što sada učiniti:

- da li je realno očekivati da će HT pokriti sve troškove koje mi je svojom greškom stvorio? Više-manje sam siguran da će priznati grešku oko krivo izdanog računa ali sumnjam u trošak javnog bilježnika ako ga platim?

- kako sporiti EOS Matrixu da sam im kasnio s plaćanjem obzirom da nigdje ne piše koji je rok plaćanja i nema dokaza kada nam je to stiglo? Već sam razgovarao s njima i od toga nema ništa. Kako je moguće izdavati račune bez da je napisan ikakav rok plaćanja? Zar je to legalno?

 

Sve skupa se radi o cca 300kn koje ni kriv ni dužan moram dati, ali ako je već tako onda bi ih radije platio nekom tko to može osporiti i dugovanje i troškove i za EOS i za HT. Barem da imam neku zadovoljštinu iz toga svega.

 

Za sve preporuke i savjete sam vam unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , steng je napisao:

imam jasno napisano da nemam prethodnih dugovanja prema HT-u

To je bio odgovor na Vaš prigovor na račun?

prije 4 sati , steng je napisao:

nemam se ni živaca ni vremena natezati sa EOS-om i njima platim taj račun koji su mi poslali samo da se njih riješim

Pogrešno, trebali ste pustiti da pokrenu ovrhu i uložiti prigovor sa dokazima.

prije 5 sati , steng je napisao:

šalju prijedlog za ovrhu, službeni razlog je da nisam platio u roku od 15 dana

Je li prijedlog poslan javnom bilježniku prije plaćanja glavnice? Što se potražuje po tom prijedlogu? Jeste uložili prigovor na prijedlog za ovrhu  i poslali dokaz o uplati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

To je bio odgovor na Vaš prigovor na račun?

Pozdrav, prvo zbilja Vam hvala na izdvojenom vremenu i pomoći.

Telefonski sam napravio prigovor, obavijestili su me povratno telefonski da je uvažen i na sljedećim računima imam napismeno da nemam prethodnih dugovanja.

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Pogrešno, trebali ste pustiti da pokrenu ovrhu i uložiti prigovor sa dokazima.

svjestan sam toga sada, mislio sam da će mi biti lakše samo platiti da se ne moram i sa njima natezati jer od 8.7.2019. traje moja situacija sa providerom, umoran sam više od prigovora i žalbi a nemam nikakvu suvislu alternativu za promjeniti operatera.

da li bi sada onda ispravan korak bio pustiti da naprave ovrhu za troškove javnog bilježnika pa onda uložiti prigovor sa dokazima? i što bi točno bili dokazi? imam potvrdu o plaćanju glavnice koju sam im odmah poslao i poslao sam im presliku računa od operatera iz kolovoza na kojem piše da nemam prethodnih dugovanja a EOS me tereti za račun od lipnja, što je najbolje tada uslugu uopće nisam koristio jer je još uvijek bila u kvaru nego tek od 1.7.

 

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Je li prijedlog poslan javnom bilježniku prije plaćanja glavnice? Što se potražuje po tom prijedlogu? Jeste uložili prigovor na prijedlog za ovrhu  i poslali dokaz o uplati?

da, prijedlog je poslan 2 dana prije nego sam platio EOS-u, ali opet kažem tu je bio maksimalno prostor od 2-3 dana od primitka do plaćanja. kako je moguće da takve obavijesti mogu biti nepreporučene pošiljke bez ikakvog dokaza kada su poslane i kada su isporučene? i na samoj obavijesti o ustupanju dugovanja se ne spominje nikakav rok od 15 dana. zar je takav način zbilja u skladu sa zakonom?

Da li to onda u teoriji znači da EOS može napisati obavijest sa nekim datumom, držati je kod sebe u ladici npr. 10 dana i onda tek poslati i na taj način generirati prihode "svojim" odvjetnicima i javnim bilježnicima?

hvala!

uređeno: od steng
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 23. 04. 2021. at 15:27, steng je napisao:

da, prijedlog je poslan 2 dana prije nego sam platio EOS-u, ali opet kažem tu je bio maksimalno prostor od 2-3 dana od primitka do plaćanja

Ovo bi Vam mogao biti problem.

Na 23. 04. 2021. at 15:27, steng je napisao:

zar je takav način zbilja u skladu sa zakonom?

Da.

Na 23. 04. 2021. at 9:45, steng je napisao:

ja sam pročitao 10 puta njihov dopis, na njemu stoji samo datum izdavanja ali rok od 15 dana za plaćanje se nigdje ne spominje niti je poslano preporučeno koliko vidim. sudeći po tome je moglo iz njihovog ureda izaći 15 dana nakon datuma koji su stavili za izdavanje, ne vidi se nikakav dokaz kada je poslano uopće

Ovrhovoditelj Vas uopće nije bio dužan obavijestiti da će pokrenuti ovrhu i u kojem roku to namjerava učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija