Jump to content

video nadzor na privatnom posjedu


camera2021

Preporučene objave

Poštovani,

Došao mi je inpektor Mup-a na kućna vrata i trazio ulazak na privatni posjed ograđenog dvorista i kuće ,a kako bi provjerio je li video nadzor postavljen prema zakonu,kako je rekao,a sve nakon pismene predstavke tvrtke sa susjedne parcele koji tvrde da se snima njihov dućan i prostor pred dućanom.

Dakako ne snima se njihov dućan niti njihova parcela,a sto sam i inspektoru rekla te sam napomenula da je ta predstavka po kojoj je došao neistinita i naprosto potpuno lažna.

Tvrtka je trazila od policije da pregleda nas video nadzor  prilažući snimke nase kuće i kamera u nasem dvoristu. Ta tvrtka postavila je kameru kojom snima nase dvoriste i kuću ,a sto sam rekla inspektoru,ali rekao je da to nije vazno već da zeli pregledati moj video nadzor.

Da li doista policija po nalogu tvrtke moze obilaziti i ulaziti na privatni posjed i vlasnistvo te prikupljati za tvrku sto pozeli?

Hvala,ako ima spremnih pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavila sam i ja tu tvrtku da kamera sa dućana snima moje dvorište i baš ništa drugo osim mene ,mojeg stana,prozora,mojeg dvorišta .Pa nista ne postupaju. 

Kakvo to kazneno djelo moze biti postavljanje kamere u svojem dvoristu? I zbog lazne predstavke traziti ulazak na privatni posjed.Zar je to normalno?

Kamere su vec oko 5 godina u mojem dvoristu .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerovatno . 

Kada točno policija moze traziti ulazak na privatni posjed i s kojim razlogom?

Zato sto ja imam kamere u dvoristu? Gdje piše da je to zabranjeno,postaviti kamere na svojem vlasnistvu i da policija ide u provjeru kamera po dvoristima i kućama ?

Dosao je inspektor za zaštitarske i detektivske poslove i jos rekao da je on plaćen za ovo sto radi.

Izlanuo je da je plaćen. Tvrtka ga je platila da obiđe i uđe u nas posjed i vlasništvo te dakako "provjerava" kamere.

A sve to kako bi tvrtka dovela bagere u nas dvor i razrusili sve ,a kako su pokusali 2015. pa sam eto postavila kamere zbog njihovih napada bagerom,alatima,uskakanja u nasš dvor sa masklinima itd.

I sad bi valjda htjeli da skinem kamere pa da neometano mogu bagerom raskopati dvor i porušiti nasu imovinu.Eto htjeli bi to da nitko ne zna i nitko ne snima. Ipak zar to nije tvrtka koja moze sto hoce kad plati .

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćen je u smislu da su mu ti nadzori redovan posao za koji prima plaću.

I nisi nikoga dužan pustiti na svoj posjed, pa niti inspektore, a ako imaju opravdan razlog, mogu to obaviti sudskim nalogom.

I što se tiče lažnih predstavki, kako da netko zna da je lažna bez da provjeri?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pa lažna je jer ja ne snimam ništa o čemu oni pišu u predstavci. Kamere moze kupiti svatko i sasvim je legalno postaviti ih na svoje vlasnistvo i snimati svoj dvor bez trazenja icije dozvole.

Ne trebam dozvolu Mup-a za snimanje dvorista,a samim time niti provjeru kamera da bi mi netko dao dozvolu koja mi nije potrebna.

Postavljanje kamere u svoj dvor nije kazneno ni prekrsajno djelo i sto tu treba provjeriti ,a da nije vec poznato?

Što treba provjeriti ,a da već nije poznato,očito,zakonito?

Gdje se opisuje zakonom da policija moze doći i provjeravati kamere na privatnom?

Ne trebam nikoga pitati mogu li hodati svojim dvorom,objesiti robu,posaditi cvijeće,sunčati se ili pak kupiti kameru i snimati svoj dvor.

Koga bi trebala pitati da dopustenje vršenja vlasničke i posjedovne vlasti u vlastitom dvoru ukljucujuci stavljanje kamere u dvor?

Policiju? 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , camera2021 je napisao:

Pa lažna je jer ja ne snimam ništa o čemu oni pišu u predstavci.

Pa to znaju samo ako dođu i provjere.

  

prije 8 sati , camera2021 je napisao:

Ne trebam dozvolu Mup-a za snimanje dvorista,a samim time niti provjeru kamera da bi mi netko dao dozvolu koja mi nije potrebna.

Postavljanje kamere u svoj dvor nije kazneno ni prekrsajno djelo i sto tu treba provjeriti ,a da nije vec poznato?

Što treba provjeriti ,a da već nije poznato,očito,zakonito?

Ne trebaš, ali opet, bez provjere se ne može znati što snimaš.

  

prije 8 sati , camera2021 je napisao:

Gdje se opisuje zakonom da policija moze doći i provjeravati kamere na privatnom?

Takve formulacije nema nigdje, ali policija može svugdje provjeravati ima li elemenata kaznenih djela ili prekršaja. Opet, nisi ih dužan pustiti na svoje, ali ako imaju razlog, dobit će nalog nadležnog suda i obaviti što trebaju.

  

prije 8 sati , camera2021 je napisao:

Ne trebam nikoga pitati mogu li hodati svojim dvorom,objesiti robu,posaditi cvijeće,sunčati se ili pak kupiti kameru i snimati svoj dvor.

Isto tako, ne smiješ raditi baš sve što ti je na pameti - npr. ako hodaš gol i netko te vidi s ceste, može se raditi o prekršaju "vrijeđanje moralnih osjećaja građana". To je benigna stvar, da ne govorimo o ostalim prekršajima i kaznenim djelima koja možeš počiniti na svojem, tj. gdje uopće nije bitno o čijem se radi.

  

prije 8 sati , camera2021 je napisao:

Koga bi trebala pitati da dopustenje vršenja vlasničke i posjedovne vlasti u vlastitom dvoru ukljucujuci stavljanje kamere u dvor?

Policiju? 

Ne trebaš pitati nikoga, ali inspektorat može provjeriti je li sve u skladu s propisima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvrtka nije dala i nema i ne moze imati nijedan dokaz svojih navoda u predstavci. Ukoliko nemaju dokaza da ih netko snima,ne mogu tvrditi da ih se snima. 

  

Ne trebaš, ali opet, bez provjere se ne može znati što snimaš.

Nema događaja  koji bi zahtjevao provjeru.Ne postoji nikakva snimka,ni snimanje na temelju kojih bi tvrtka sumnjala da ih netko snima. Po toj logici se moze zabraniti i koristenje kamera na mobitelu ili treba traziti dozvolu prije nego se ukljuci kamera na mobitelu.

  

Takve formulacije nema nigdje, ali policija može svugdje provjeravati ima li elemenata kaznenih djela ili prekršaja. Opet, nisi ih dužan pustiti na svoje, ali ako imaju razlog, dobit će nalog nadležnog suda i obaviti što trebaju.

Pitam po 10ti put---koje kazneno djelo ili koji prekrsaj je postavljanje kamere u svoj dvor?

Ne postoji kazneno djelo postavljanja kamere ,niti preksaj. Ako mislis da postoji ,onda napisite.

  

Isto tako, ne smiješ raditi baš sve što ti je na pameti - npr. ako hodaš gol i netko te vidi s ceste, može se raditi o prekršaju "vrijeđanje moralnih osjećaja građana". To je benigna stvar, da ne govorimo o ostalim prekršajima i kaznenim djelima koja možeš počiniti na svojem, tj. gdje uopće nije bitno o čijem se radi.

Ovo je besmisleno pisati izvan teme i pitanja,kakovo hodanje bez odjece ,pobogu..kakvi ostali prekrsaji i kaznena djela,pobogu...tema je postavljanje kamere i snimanje svojeg dvora. Sto je tu kazneno i prekrsajno djelo?

 

  

Ne trebaš pitati nikoga, ali inspektorat može provjeriti je li sve u skladu s propisima.

Inspektorat za zastitare i detektive ---ja nisam ni jedno ni drugo. Ja sam fizicka osoba,vlasnik nekretnine . Zakonom nije propisano da inspektor za zastitare i detektive hoda u privatno dvoriste i kamere za koje ne treba dozvola Mup-a. meni ne treba i zakon ne trazi da imam dozvolu za video nadzor . 

Ni kamera na mobitelu ne treba dozvolu Mup-a niti tko provjerava sto tko snima mobitelom.

--Zasto onda policija po mojoj prijavi ne provjeri kameru na dućanu tvrtke koja snima iskljucivo moj dvor i nista drugo. Inspektor kaze da to nije vazno.Nije vazno sto snima tvrtka .Zaposlenice dućana i šefica dućana svakodnevno 24/7 mogu promatrati mene u mojem dvoristu moje prostorije stana kad otvorim prozor.Tako narušavaju moju privatnost i snimaju me u u mojem zatvorenom i ograđenom prostoru,a sto je kazneno djelo.

Tvrtka cini kazneno djelo jer me snima iz dućana u ograđenom dvoristu,dijelom zasticenom od pogleda (stabla i biljke) te s visine nadvisuju kamerom stabla i biljke,snimaju moj dvor i moj stan kroz prozore i otvore stana. Kamera ducana je postavljena u pravcu mojeg stana i dvora na visini koja omogucava detalje zatvorenog prostora,pa cak me kroz prozor snimaju u kupaonici jer je tocno u pravcu kamere.

Znaci mene tvrtka moze snimati u kupaonici,wc,sobi ,kuhinji ,ograđenom dvoru i nema problema.Policija nece postupati.

Ja sam zeljepila selotejpom kameru koja snima moj dvor i meni treba slati inspekciju .

O cemu vi pricate? O čemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, camera2021 je napisao:

Tvrtka nije dala i nema i ne moze imati nijedan dokaz svojih navoda u predstavci. Ukoliko nemaju dokaza da ih netko snima,ne mogu tvrditi da ih se snima. 

Opet, ne može se nešto znati dok se ne provjeri. Npr., ako netko prijavi da netko zlostavlja svoju djecu i ne ponudi nikakav dokaz, tek će provjera pokazati je li to istina ili nije. Da ne bi opet bilo zabune, ne govorim da je to tu kod tebe slučaj, nego čisto kao primjer da se nešto može prijaviti i bez ikakvih dokaza, ali se ne može znati je li istina dok se ne provjeri.

 

prije 19 minuta, camera2021 je napisao:

Nema događaja  koji bi zahtjevao provjeru.Ne postoji nikakva snimka,ni snimanje na temelju kojih bi tvrtka sumnjala da ih netko snima. Po toj logici se moze zabraniti i koristenje kamera na mobitelu ili treba traziti dozvolu prije nego se ukljuci kamera na mobitelu.

Ne, to nije logika, jer su kamere video-nadzora vrlo različite od onih na mobitelu, a ako se sumnja da mobitelom radiš nešto nedozvoljeno, i to se može provjeriti. Npr., ponekad se prijavljuju osobe da snimaju golu djecu na plaži mobitelom i u tom slučaju se vrši i provjera mobitela, bez obzira što ga je legalno imati i koristiti bez ikakvih dozvola.

 

prije 19 minuta, camera2021 je napisao:

Pitam po 10ti put---koje kazneno djelo ili koji prekrsaj je postavljanje kamere u svoj dvor?

Ne postoji kazneno djelo postavljanja kamere ,niti preksaj. Ako mislis da postoji ,onda napisite.

Nisam napisao da j eto kazneno djelo ili prekršaj, ali stoji da prekršaj ili kazneno djelo tom kamerom mogu biti počinjeni i to isti oni u koje ti sumnjaš kad se radi o kameri trgovine.

  

prije 19 minuta, camera2021 je napisao:

Ovo je besmisleno pisati izvan teme i pitanja,kakovo hodanje bez odjece ,pobogu..kakvi ostali prekrsaji i kaznena djela,pobogu...

S obzirom da pišeš da na svom dvorištu možeš raditi što god želiš, samo sam ti dao primjer da to nije potpuno točno.

  

prije 19 minuta, camera2021 je napisao:

Zasto onda policija po mojoj prijavi ne provjeri kameru na dućanu tvrtke

To moraš pitati njih, ne znam. Kamere ne smiju biti tako postavljene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija