Jump to content

Isplata suvlasnika


Pet1

Preporučene objave

Pozdrav,suvlasnik sam 3/4 obiteljske kuće,a moj brat1/4.Kuća se sastoji od prizemlja, kata i potkrovlja!Kući ima dvorište.Ja bih želio kuću prodati ili isplatiti brata, ali on želi etažirati svoj dio.Prema kvadraturi kuće bratu bi pripalo oko 60%jednog kata.Dali on ima pravo na etažuranje?Nebi li umanjilo vrijednost kuće?Veoma mi je važno da se kuća ne etažira,jer brat prijeti useljavanjem loših stanara na svoj dio!Tako da mojih 3/4 fizički(psihički)nebi mogao koristiti.

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Pet1 je napisao:

Nebi li umanjilo vrijednost kuće?

Etažiranje je postupak razdvajanja vlasništva na zasebne dijelove tako da ne može srušiti vrijednost kuće nego joj samo povećati jer se zna čije je šta, a ovako kad su idealni dijelovi ne. 

prije 4 sati , Pet1 je napisao:

Dali on ima pravo na etažuranje?

Etažiranje je postupak koji može pokrenuti brat

prije 4 sati , Pet1 je napisao:

Ja bih želio kuću prodati ili isplatiti brata, ali on želi etažirati svoj dio

U tom slučaju najbolja opcija je civilno razvrgnuće, nekretnina ide na dražbu na kojoj vi možete sudjelovati (i vaš brat) te u postupku nadmetanja možete kupiti nekretninu da bude 1/1 vaša.

prije 4 sati , Pet1 je napisao:

Kuća se sastoji od prizemlja, kata i potkrovlja!

OK, je li svaki kat koncipiran kao zasebna stambena jedinica ili je riječ o klasičnoj kući (kuhinja, dnevni boravak dole, a gore spavaće sobe + potkrovlje)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Miljko je napisao:

Etažiranje je postupak razdvajanja vlasništva na zasebne dijelove tako da ne može srušiti vrijednost kuće nego joj samo povećati jer se zna čije je šta, a ovako kad su idealni dijelovi ne. 

Etažiranje je postupak koji može pokrenuti brat

U tom slučaju najbolja opcija je civilno razvrgnuće, nekretnina ide na dražbu na kojoj vi možete sudjelovati (i vaš brat) te u postupku nadmetanja možete kupiti nekretninu da bude 1/1 vaša.

OK, je li svaki kat koncipiran kao zasebna stambena jedinica ili je riječ o klasičnoj kući (kuhinja, dnevni boravak dole, a gore spavaće sobe + potkrovlje)?

Riječ je o klasičnoj kući...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija