Jump to content

Otac zeli maknuti djetetu prezime


Žgoljo1212

Preporučene objave

Poštovani,

Samohrana sam majka djevojčice od 1 god. Otac djeteta je upisan u maticu rođenih i dogovoreno je da Ce djete nositi njegovo prezime. Otac bi sada da djete nosi moje prezime a ne njegovo iz nekih samo njemu opravdanih razloga. Ima pravo vidanja djeteta i plaća alimentaciju. Da li on moze tek tako uskratiti svom djetetu njegovo prezime? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada je samo usmeno to zatrazio kao iz razloga kad ide u skolu itd u budućnosti da je pravedno da nosi moje jer kao zivi sa mnom. I kao on Bonda to potpisano u czzs na sto sam rekla da sva druga djeca nose ocevo prezime i idu najnormalnije u skolu. 

Na koju foru on uopće to može njoj zatraziti promjenu prezimena?

 

I što bi za djete značilo micanje njegovog prezimena? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, Ancica je napisao:

je l otac vaseg zajednickog djeteta suicidalan?

ocevi se obicno grcevito bore da djeca nose njihovo prezime.

s obzirom na cinjenicu da prica o "pravednosti" i da ce potpisati sto treba i da je zapravo sam to inicirao - ovo je vrlo neobicna situacija.

Koliko ga ja poznajem nije suicidan.

Pa da i ja sam ostala zatečena njegovim prijedlogom, koji otac ne zeli da djete nosi njegovo prezime. 

 

prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Možda bi ga bilo najbolje ignorirati na navedenu temu i ne upuštati se u nikakve rasprave, moguće da samo traži pozornost.

Ma da odgovorila sam da bi ona bila jedino djete takvo u okolini i da ne vidim razloga da nosi moje prezime. Da zna i on mnoge djece koje zive sa majkom i nose ocevo prezime. I vise na tu temu necu sa njim. 

Brine me samo sto ako on to zatrazi pravnim putevima? Što to znaci za djete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,  da ne otvaram novu temu:

 

bivši suprug i ja razvedeni smo (sporazumno) već nekoliko godina, zajedničko maloljetno dijete živi samnom, otac ne sudjeluje previše u djetetovom životu, unatoč standardnoj odluci o zajedničkoj roditeljskoj skrbi CZSSa. 

Dijete nosi njegovo prezime i nedavno je počelo izražavati želju da se preziva drugačije (zbog očevog doživljava ruganje u školi i društvu).

Koja je procedura i je li uopće to moguće sprovesti u djelo? Pretpostavljam da trebamo očevu suglasnost? Kako ju dobiti?  Tko predaje zahtjev? Da li je racionalno to učiniti sada ili čekati da dijete bude punoljetno i samo pokrene takav postupak? 

 

Unaprijed zahvaljujem na pojašnjenjima. 

uređeno: od malerica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija