Jump to content

Predugovor o kupoprodaji nekretnine


Hello2

Preporučene objave

Poštovani,

Ponuđen mi je predugovor za kupnju moje nekretnine, pa me zanima ako bi mi mogli pojasniti 2 članka iz istog koja mi nisu jasna:

Članak 12.

Prodavatelj se obvezuje založiti Nekretninu u korist poslovne banke Kupca koja će nakon upisa tog zaloga u zemljišne knjige, isplatiti izravno Prodavatelju dio kupoprodajne cijene sukladno članku 3. ovog predugovora.

Članak 13.

Svi sporovi koji proizađu iz ovog predugovora ili s njim u vezi, uključujući i sporove koji se odnose na pitanja njegovog valjanog nastanka, izmjene, povrede ili prestanka, kao i na pravne učinke koji iz toga proistječu, riješit će se arbitražom Arbitražnog sudišta ----------------, sukladno njegovim pravilima o ustroju i radu, objavljenima na: www...hr, važećim u trenutku podnošenja tužbe.

Nikad nisam čuo za navedeni sud pa me zanima da li je nesto legitimno u pitanju ili ne, i dali članak 12 znači da se banka kupca koji ide preko APN-a prvo upisuje u zk stana pa mi onda tek isplačuje sredstva i koji je rok za to?.

Puno hvala na vremenu.

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodatak, upravo sam uspio pročačkati na inernetu da se radi o društvu s ograničenom odgovornošću registriranoj u Zadru za obavljanje

* Izdavačka djelatnost
* Umnožavanje računalnih zapisa
* Računalne i srodne djelatnosti
* Istraživanje i eksperimentalni razvoj u društvenim i humanističkim znanostima
* Istraživanje tržišta i ispitivanje javnog mnijenja
* Kupnja i prodaja robe
* Trgovačko posredovanje na domaćem i inozemnom tržištu
* Djelatnost organizacije za mirenje
* Djelatnost arbitražne ustanove
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Hello2 je napisao:

 

Članak 13.

 

Svi sporovi koji proizađu iz ovog predugovora ili s njim u vezi, uključujući i sporove koji se odnose na pitanja njegovog valjanog nastanka, izmjene, povrede ili prestanka, kao i na pravne učinke koji iz toga proistječu, riješit će se arbitražom Arbitražnog sudišta ----------------.

Ovaj članak je pun pravnih nejasnoća, zavrzlama i klopki a to može biti jako loše za vas.

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Zakonski je propisano da je kod ovakvih sporova isključivo nadležan sud na čijem području se nekretnina nalazi.

Znači li to da uopče nebi moglo doći do realizacije glavnog ugovora i realizacije kredita kupca od banke? (pokušavam shvatiti ako je u namjeri nekakva namjerna prevara dali je modus: predugovor i odmah problem)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Hello2 je napisao:

Znači li to da uopče nebi moglo doći do realizacije glavnog ugovora i realizacije kredita kupca od banke? (pokušavam shvatiti ako je u namjeri nekakva namjerna prevara dali je modus: predugovor i odmah problem)?

Ne, ne bih rekla da ne može doći do realizacije glavnog ugovora. A što kažu daljnje odredbe tog predugovora? Što kada se spor ne može riješiti arbitražom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, ne bih rekla da ne može doći do realizacije glavnog ugovora. A što kažu daljnje odredbe tog predugovora? Što kada se spor ne može riješiti arbitražom?

Ne spominje se u daljnjim člancima što ako se ne može riješiti, ali pregledom linka koji je naveden u predugovoru u gore navedenom članku 13 nailazim na sljedece navedeno na njihovoj web stranici:

Odluka arbitražnog suda je obvezujuća
Ono što je kod državnih sudova presuda, u arbitraži je pravorijek. Pravorijek obvezuje stranke kao pravomoćna sudska presuda. Žalba na pravorijek nije dopuštena.
O čemu stranke mogu same odlučivati?
Stranke se mogu dogovoriti tko će suditi dođe li do spora, o broju arbitara (jedan ili tri), mjestu suđenja, pravilima postupka i dr. Ako se stranke o tome ne dogovore, postupa se prema pravilima.
uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Hello2 je napisao:

Ne spominje se u daljnjim člancima što ako se ne može riješiti, ali pregledom linka koji je naveden u predugovoru u gore navedenom članku 13 nailazim na sljedece navedeno na njihovoj web stranici

Na ovo se obvezujete potpisivanjem ovakvog Predugovora, jer s njim prihvaćate njihove uvjete poslovanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, danas sam rekao da ne želim potpisivati nadležnost gore navedene firme, već nadležnog Općinskog suda, i dobio sam sljedeći ugovor u prilogu.

Ako bi mi mogli protumačiti, dali je ugovor pravovaljan, i dali u njemu ima ikakvog prostora da druga strana može oštetiti mene kao prodavatelja neispunjavajući svoje obaveze?

Puno Vam hvala unaprijed na vremenu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija