Jump to content

Molim odgovor


Janjadel

Preporučene objave

Htjela bih znati kad mogu u mirovinu?Imam stalni HRVI i 32g i 4mj radnog staža i status dragovoljca!!! 1960 sam rodjena!!! Lijep pozdrav!!

Htjela bih u braniteljsku invalidsku,da li postoje neki uvjeti,navela sam ono sto imam kao podatak!!

Sto trebam donijeti na mirovinsko od papira,dokumenata da bih dala zahtjev za braniteljsku invalidsku

i da li to mogu!Neznam da li sam bila dovoljno jasna!!Mogu dodat da imam više od 200 dana borbenog sektora,prva crta!!

Da, 7god. staža nije u RH. Da li je to bitno ako idem na braniteljsku invalidsku,mislim da mi drugo ne preostaje,

jel civilna je informativno izuzetno mala,1000 i nesto kuna,htjela sam provjerit i civilnu,bolje da nisam!!

Hvala unaprijed!!

Janja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Janja,

nije mi poznat put odlaska u braniteljsku invalidsku mirovinu iz vašeg statusa, trajni HRVI, taj odgovor bi trebao dati vaš izabrani doktor kao i neko od kolega sa foruma koji je to upravo prošao.

Jeste li trenutno zaposleni ?

Iznosi vaših potencijalnih minimalnih invalidskih braniteljskih mirovina su:

 

Janja Izračun mirovine.jpg

Janja braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana ako imate HRVI za trajno vi možete u braniteljsku invalidsku na način da kod svog obiteljskog liječnika zatražite da vas s uputnicom IN 2 pošalje na vještačenje koji će te s trajnim rješenjem HRVI dostaviti u zavod za mirovinsko. Sad ne znam napamet što još trebate u mirovinskom ali svakako napomenite i staž izvan RH. Zatim mirovinski šalje vaš predmet u ZOSI zavod za vještačenje koji vam određuje omjer RAT-MIR. Poslije toga ZOSI šalje predmet u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo i ako je kod njih sve uredu vraća predmet u mirovinsko koje onda traži vaše zvanje od MORH ili MUP-a te pristupa izračunu i rješenju mirovine. To vam je ukratko ovako nabrzinu. 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 27. 04. 2021. at 12:55, Janjadel je napisao:

Htjela bih znati kad mogu u mirovinu?Imam stalni HRVI i 32g i 4mj radnog staža i status dragovoljca!!! 1960 sam rodjena!!! Lijep pozdrav!!

Da, 7god. staža nije u RH. Da li je to bitno ako idem na braniteljsku invalidsku,mislim da mi drugo ne preostaje,

 

jel civilna je informativno izuzetno mala,1000 i nesto kuna,htjela sam provjerit i civilnu,bolje da nisam!!

 

Hvala unaprijed!!

Janja

Dali ste ovih cca 200 dana provedenih u DR vec uracunali u ovih 32 godine i 4 mjeseca radnog staza (kao poseban staz u dvostrukom trajanju) ili...

Ako ste jos u radnom odnosu vi bi do kraja 2021.god. navrslili i uvjete za "prijevremenu starosnu mirovinu" po opcem mirovinskum zakonu ZOMO-u (po prijelaznom periodu za zene), sad vam nedostaje 5 mjeseci radnog staza za taj uvjet, isto se odnosi i na "prijevremenu braniteljski mirovinu" po ZOHBDR-u, jedino sto se takva mirovina penalizira-umanjuje.

Sto se tice ovih 7 boldanih godina iz vaseg posta za staz iz druge drzave, taj razmjerni dio mirovine za taj staz i uplate u mirovinski fond te drzave morat cete zatraziti iz te drzave ali po uvjetima potrebnog staza za odlazak u mirovine u toj drzavi, o kojoj se to drzavi radi.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija