Jump to content

Kriva adresa kupca na kupoprodajnom ugovoru


Prodavatelj

Preporučene objave

Imam situaciju i trebam pomoc. Prodala sam automobil prije godinu dana i ostavila sam registracijske oznake kupcu. Sklopljen je kupoprodajni ugovor i sve uredu, a onda su pocele stizat kazne, prvo je stigla kazna za prebrzu voznju na sto sam samo poslala prigovor i kupoprodajni ugovor i nitko se nikad vise za to nije javio, a onda su pocele stizat par dana za redom kazne za parkiranje iz Pulaparking na sto sam slala opet kupoprodajni ugovor i nitko nista nije odgovorio. Početkom mjeseca je dosla specifikacija svih neplacenih kazni za parking na sto opet saljem kupoprodajni ugovor i dobivam odgovor da pise kriva adresa kupca i da oni ne mogu izvrsiti promjenu vlasnika vozila. Zanima me sto mogu napraviti? Ja pitam sto Vi predlazete da ja platim kaznu? A oni cijelo vrijeme odgovaraju da ne mogu promijeniti vlasnika vozila s krivom adresom na kupoprodajnom ugovoru. Da se razumijemo adresa je kriva u 2 slova, da probaju poslat kaznu kazna bi i dosla na odrediste jer su postari pametniji od njih, jasno mi je da im sustavno mora ocito bit dobra adresa, ali ne znam kakve ja veze imam s tim ako nisam vlasnik vozila, a nisam Bogami niti iz Pule. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Prodavatelj je napisao:

ali ne znam kakve ja veze imam s tim ako nisam vlasnik vozila

Jeste jer auto nije prepisano na novog vlasnika pa dokle god je tako za prekršaje se tereti vlasnik u prometnoj. Sudovi i policija imaju razumijevanja ako se dokaže da je auto prodan ali komunalna poduzeća ne. Da je auto prepisan ne bi vam dolazilo ništa

Jedino što možete sad jest tražiti u STP da se ukine registracija (podnese se tamo zahtjev i priloži kopija kupoprodajnog ugovora) i platiti te kazne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Prodavatelj je napisao:

Prodala sam automobil prije godinu dana i ostavila sam registracijske oznake kupcu. Sklopljen je kupoprodajni ugovor i sve uredu, a onda su pocele stizat kazne, prvo je stigla kazna za prebrzu voznju na sto sam samo poslala prigovor i kupoprodajni ugovor i nitko se nikad vise za to nije javio, a onda su pocele stizat par dana za redom kazne za parkiranje

Da, ništa čudno i često se dešava. U ovome slučaju imate dva izbora, platiti kazne pa iznos potraživati od kupca.

Drugi izbor je taj da dokazujete da u trenutku nastanka kazni niste bili vlasnik vozila za što bi vam trebalo nekoliko činjenica i malo sreće. Naime, u svim Općim uvjetima za korištenje i naplatu parkiranja (pa isto tako i kod navedenog organizatora parkiranja), stoji da se korisnik koji podliježe naplati dnevne karte smatra osoba koja je kao vlasnik evidentirana u odgovarajućim evidencijama MUP-a. Moguće da je isti voljan prebaciti kaznu na novog vlasnika ali to ne može zbog adrese, a isto tako je moguće da odugovlači jer će u međuvremenu ustupiti tražbinu agencijama za naplatu potraživanja koji će tu tražbinu pokušati naplatiti ovrhom, ili će sam organizator parkiranja to napraviti. U tome slučaj bi po prigovoru ušli u parnicu gdje bi trebali dokazati, da u samom ugovoru postoje odredbe prema kojima kupac postaje vlasnik samom predajom u posjed (čl. 115 ZVDSP-a) te se obvezuje prebaciti vlasništvo na sebe u zakonom propisanom roku (čl. 250 ZSPC-a), da su svi prigovori s ugovorom poslani s povratnicom kao dokaz o primitku, te bi vam trebalo i malo sreće (o kojoj ne bih javno jer ide u korist organizatora) inaće će sud zbog pozitivnih propisa pokloniti vjeru tužitelju a vas uputiti u ono isto što sam naveo na početku, da to potražujete od kupca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija