Jump to content

Rad uz obiteljsku mirovinu


palnini

Preporučene objave

Nakon smrti supruga predala sam zahtjev za mirovinu. On je bio 100%-tni HRVI I.skupine s pravom na tuđu njegu i pomoć i ja sam mu bila njegovateljica. U trenutku njegove smrti imala sam više od 40 godina (članak 46. ZOHBDR-a). Njegova djeca iz prvog braka su dobila mirovinu (školuju se), a ja sam dobila negativno rješenje i sad je žalba u postupku. U međuvremenu sam se vratila na fakultet i sad sam redovan student. Trenutno sam bez prihoda i imam mogućnost odraditi praksu uz naknadu.  Pitanje je: 1. Da li mi poslodavac kod kojeg ću odrađivati praksu, može platiti preko studentskog ugovora? :-) 2. Da li već sad mogu s poslodavcem sklopiti ugovor o djelu, dok je rješavanje mirovine u postupku? Odrađivanje prakse je intelektualni rad na određeni rok, ali u prostorijama poslodavca, uz naknadu. Kod ugovora o djelu, posao bi bio isto intelektualni rad, na određeni rok, ali ne u prostorijama poslodavca. Nakon diplomiranja, planiram "zamrznuti" mirovinu i raditi u struci. Dok god studiram, morat ću raditi, barem povremeno, jer iznos mirovine nije velik (jer mirovinu dijelim s djecom pokojnog supruga), ali je prihod redovan. 3. pitanje: da li kod ugovora o djelu postoji vremensko ograničenje koliko se može raditi i da li postoji neki maksimalni iznos naknade?

 

uređeno: od palnini
ispravljene gramatičke greške
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija