Jump to content

Kako do kredita?


Mermaid020

Preporučene objave

Pozdrav svima! Moja situacija je slijedeća: Radim na određeno u vrlo uglednoj i stabilnoj firmi s više od 500 zaposlenih, godinu i 3 mjeseca. Zbog trenutne situacije s Covidom produljuje mi se ugovor svaka 3 mjeseca ( inače bi se produživalo na 6). Plaća je cca 6500 neto. Prije mjesec dana htjela sam izrealizirati nenamjenski kredit u iznosu 20.000 kuna u Reiffeisen banci gdje sam nakon sve priložene dokumentacije bila odbijena zbog bilješke u DOR-u o otkazanoj kartici. Radi se o Visa premium kartici gdje sam kasnila s plaćanjem 4 računa tijekom lockdowna kada jednostavno nisam imala kako do banke a online bankarstvo nisam imala. Kako god, zivkali su me, dogovarali smo otplatu koju sam na kraju podmirila u cijelosti. Nije došlo do ovrhe ali mi je u jednom trenutku rečeno da je predmet poslan odvjetničkom društvu kojemu sam na kraju krajeva i uplatila cjelokupno dugovanje. Zbog toga sam odbijena u gore navedenoj banci te zbog uvjeta da kao zaposlena na određeno mogu tražiti kredit tek nakon godinu i pol dana rada kod istog poslodavca. Inače nemam drugih neurednosti, kartica, nisam nikome jamac niti imam kredit, minus nemam na korištenje. Na ljeto planiram opet pokušati u drugim bankama, s tim da imam urednog i kreditno sposobnog jamca . Moja pitanja za vas su sljedeća: 

1) Postoji li banka/ štedionica koja ne gleda DOR ?

2) Hoće li činjenica da imam jamca olakšati situaciju? 
 

3) GDJE probati i isplati li se utrošiti vrijeme? 

Planiram dizati nenamjenski cca 35-40.000 kn na 3 godine. 
 

Hvala svima unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija