Jump to content

Podjela imovine


Okvir

Preporučene objave

Poštovani,

Živimo u stanu mama, tata, brat i ja. To je stan koji je naslijedio moj tata od svog oca koji je stan oporučno ostavio i mojim stričevima. Kad je djed umro mi smo ostali u tom stanu te smo stričeve morali isplatiti, tada mama diže stambeni kredit i isplaćuje stričeve te se upisuje u vlasništvo nekretnine 1/1 jer inače ne bi mogla podići kredit.

Roditelji imaju 70 god i zanima me kako će se dijeliti imovina između mene i brata? Može li tata svoj dio stana dati bratu jer njega favorizira i već mu je kupio auto a meni ništa?

Također imamo malu kuću na Krku koju je naslijedio tata koju je dao bratu da iznajmljuje a on sve novce uzima sebi.

Pošto tata favorizira brata on želi njemu prepisati kuću i svoj dio stana. Imam li ja ikakva prava na tu?

Ne želim da me se ovako degradira od strane oca koji sve želi dati bratu.

Hvala svima na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Okvir je napisao:

Može li tata svoj dio stana dati bratu jer njega favorizira i već mu je kupio auto a meni ništa?

Pravo vlasnika je da samostalno raspolaže svojom imovinom

 

prije 13 sati , Okvir je napisao:

imamo malu kuću na Krku koju je naslijedio tata koju je dao bratu da iznajmljuje a on sve novce uzima sebi.

Več rečeno, sa svojom imovinom može činiti što poželi, izvodeći to pravo iz prava vlasništva. 

 

prije 13 sati , Okvir je napisao:

Imam li ja ikakva prava na tu?

Za života oca, ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,ostavinska rasprava se vodi vec 5 godina i sve stojiniz razloga sta jedna sestra zivinu Bagdadu i donnje se nemoze doci iako je hrv drzavljanin i zivi tamo 40 godina a ja i brat zivimo u zajednickoj kuci koja je na sudu i treba podjeliti imovinu ..sta uciniti ako se sestra ne javlja na sud i ako se do nje nemoze doci,i da li sud bez nje moze donesti odluku 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija