Jump to content

Plaćanje pristojbe uz tužbu


DunjaK

Preporučene objave

Što se dogodi ako tužitelj uz pravovremeno podnesenu tužbu ne plati pristojbu? Hoće li sud tužbu odbaciti ili se kreće u postupak prisilne naplate?

Zanima me jer sam sama podnijela tužbu (preporučenom poštom) i želim platiti pristojbu ali ne znam kako i kad.

Dobila sam obavijest o preporučenoj pošiljci ali pošto sam bila na dužem putu to se je vratilo pošiljatelju. Ne znam da li se poziv za plaćanje pristojbe na tužbu uopće šalje preporučenom poštom?

Trebam li kontaktirati sud ili pristojbu mogu platiti i kasnije u toku postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , DunjaK je napisao:

Hoće li sud tužbu odbaciti

Ne, iz razloga što bi se na taj način zadiralo u "pravo na pristup sudu" 

 

prije 8 sati , DunjaK je napisao:

ili se kreće u postupak prisilne naplate?

Sud će pozvati stranku koja treba platiti pristojbu, da je u roku od tri dana plati. U pozivu sud će stranci dati podatke o iznosu sudske pristojbe i broju računa prihoda državnog proračuna Republike Hrvatske na koji je potrebno izvršiti uplatu. Međutim, ako stranka ne postupi po pozivu, sud će donijeti rješenje o pristojbi kojim će stranku pozvati na plaćanje pristojbe u roku od osam dana od dostave rješenja uz dodatnu pristojbu na rješenje,pa tek ako se stranka ogluši na rješenje, slijedi ovrha. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Matrix je napisao:

Međutim, ako stranka ne postupi po pozivu, sud će donijeti rješenje o pristojbi kojim će stranku pozvati na plaćanje pristojbe u roku od osam dana od dostave rješenja uz dodatnu pristojbu na rješenje,pa tek ako se stranka ogluši na rješenje, slijedi ovrha. 

Po proteku roka za dobrovoljno namirenje i dostave dokaza sudu o ovakvom postupanju, sud pravomoćno i ovršno rješenje o pristojbi dostavlja Fini na provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija