Jump to content

Deblokada računa - zakonski rok


Filipal

Preporučene objave

Pozdrav,

PBZ mi je blokirao račun po zadužnici jer dužnik nije platio 3 rate kredita. Dio duga skinuli su s mog računa dok je ostatak platio dužnik. Iako je dug podmiren prije tjedan dana moj račun je i dalje blokiran. Zanima me u kojem vremenu je banka dužna Fini dostaviti dokumentaciju i povući blokadu i kako i kome prijaviti banku kada to ne napravi u zakonom predviđenom roku.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovisi o tome što je banka zatražila od FINA-e da sve provede?

Gdje to mogu vidjeti? U dokumentu na e-blokade se vidi iznos koji treba podmiriti. Meni po nekoj logici mora postojati rok u kojem banka mora povući blokadu ako su njihova potraživanja podmirena. Isto tako, banka bi trebala Finu obavijestiti ukoliko dođe do promjene u iznosu koji nije nastao ovrhom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Filipal je napisao:

Gdje to mogu vidjeti?

U ispravama koje su dostavljene Fini na provedbu.

prije 7 sati , Filipal je napisao:

Meni po nekoj logici mora postojati rok u kojem banka mora povući blokadu ako su njihova potraživanja podmirena

Ako su podmirena po zahtjevu, tada Fina sama prestaje sa postupanjem. Ako su podmirena izvan zahtjeva koji je dostavljen Fini, tada banka može i ne mora povući zahtjev, a ovršenik svoja prava može potraživati u protuovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Borbena7 je napisao:

Ako su podmirena izvan zahtjeva koji je dostavljen Fini, tada banka može i ne mora povući zahtjev, a ovršenik svoja prava može potraživati u protuovršnom postupku.

Eto, nakon 8 dana banka se udostojila poslati papire Fini. Hvala na pomoći

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija