Jump to content

U ugovoru stoji "rates set out above are exclusive of VAT"


zoran123456

Preporučene objave

Pozdrav,

 

ovako, otvaram paušalni obrt jer sam sklopio ugovor s jednom firmom iz Irske. Ići ću kod knjigovođe da mi detaljno objasni proces izrade faktura za firmu, međutim ono što znam jest da nisam u sustavu PDVa (do 300,000kn godišnje prometa).
Dobio sam primjer ugovora i tamo između ostaloga stoji ova natuknica (The rates set out above are exclusive of VAT.). Što to točno znači? Ako ja njima fakturiram račun od 100€, i te novce dobijem na svoj žiro račun, da li ja na to moram platiti 25% ili oni plaćaju 23% (ili koliko je već PDV tamo). U ugovoru stoji da će oni meni mjesečno plaćati XY novaca za uslugu.

 

Ovo mi je jako bitno, puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit će te naj bolju Izvoznu Cijenu.

Kad vam na Račun sjedne uplata - vi će te 25% platiti, na ime  - PDV -a.

Da ste u Sustavu -  PDV - a, bili bi obavezni u idućem Mjesecu - za prethodni - platiti 25% PDV -a,

neovisno kad vam - Faktura, za proizvod ili Uslugu bude plaćena.

---------------------

Tu je samo razlika - ja, koji sam u Sustavu PDV - a za Račun koji sam izdao u prošlom mjesecu - od 1. do 31.

28. 04.  sam izdao Račun u iznosu 400.000.kn. - za uslugu rada sa mojim strojem - do danas - 3. 5.

moram platiti (do danas, zadnji rok ) - 100.000.kn - PDV -a - neovisno o tome, kada će meni biti plaćeno,

i, dali će mi uopće biti  i plaćeno - ja PDV -100.000.kn - po izlaznom računu na iznos - 400.000.kn - 

moram platiti.

Da nisam u Sustavu - PDV -a - PDV - na izlazni Račun - 100.000.kn - 25.000.kn -PDV -a plačam, tek kad mi navedeni Račun bude plaćen.  - @drot13 - nisam duže vrijeme u temi - U sustavu PDV -a i suprotno - dali sam dobro, obrazložio ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija