Jump to content

Otvoriti obrt ili firmu? (Hrvatska ili vani)


poduzetnik123

Preporučene objave

Poštovani,

bavim se kreacijom informativnih videa za svoje klijente (van Hrvatske) te bih htio započeti obavljati to na legalan način, znači obrt ili firma. E sad, u planu mi je da se ovaj posao skalira do velike cifre i da se sve to automatizira. Trenutno plaćam ljude na freelance stranicama da mi napišu skriptu i snime voiceover, a ja samo uređujem video. Kada se sva legalna pitanja riješe, otvaram web stranicu na kojoj ću prezentirati svoje usluge te ujedno i tamo prodavati sve preko kartičnih plaćanja, PayPala, Bitcoina itd...

Zanima me koja je najbolja opcija, otvaranje obrta ili firme u Hrvatskoj, ili izvan Hrvatske? Vidim da dosta ljudi otvara firmu u Velikoj Britaniji, pa me zanima da li ima netko kakvih iskustva s tim? Na koji način se plaćaju porezi pošto bi ja radio ovdje iz Hrvatske u slučaju da otvorim firmu u UK?

Stvarno ne znam koja bi bila najbolja opcija za moj tip poslovnog plana pa molim za pomoć ako neko ima iskustva.

Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali, što za vas znači - Velika Cifra - ?

Ako je to mjesečni - Promet, od nekih 500.000.kn, otvori te Firmu (gmbh) u Luxenburgu, nije vam ni daleko,

a velika je razlika u Porezu.

Tako radi većina TV - kuća - za naše >organe vlasti < oni program proizvode, vani

a na našem području, rade samo Re-emitiranje.

Ako pak namjerava te otvoriti nešto u Hrvatskoj - ako je promet u rangu, gore napisanog,

predlažem da otvori te (čisti) D.o.o - ništa - Jdoo ili Obrt.

---------------------

Ponavljam - sve vam ovisi o iznosu mjesečnog prometa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , poduzetnik123 je napisao:

Promet mi je trenutno $1000-$1500 mjesešno. U planu je to skalirati na barem $10,000 mjesečno. Hvala na prijedlogu!

Ali ako npr. otvorim firmu u Luxenburgu, a radim ovdje iz Hrvatske, zar se ne naplaćuje također razlika u porezu?

Ako vi sjedi te kod kuče, i posao rješavate informatički, na daljinu, to je posao van hrvatske - ako vam je 

firma - van <Hrvatske - plaćanja se obavljaju na tu firmu - nikakav problem.

Zamislite, da putujete svojim privatnim avionom, i putem interneta, vodi te poslove - pa, vodite evidenciju

šta ste radili putujući preko Bosne - Mađarske,,,itd.

Ako misli te otvarati firmu van Hrvatske, i prodaju vršiti preko interneta, uz sve prednosti, vezano uz poreze

Nekako drugačije utječe psihološki i sigurnosno,, ako kupac preko interneta, kupuje robu od firme, npr, iz 

Luxenburga - kao mi sad kad to isto radimo - prije ćemo odabrati firmu iz Slovenije,, nego iz Albanije,

čisto psihološki utjecaj , na neka prošla negativna vremena.

poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, poduzetnik123 je napisao:

Hvala! Da, prodaja bi se vršila isključivo preko interneta. Nikakva roba ili fizički proizvod se nebi prodavao, samo usluga odnosno "service".

To vam je - to. Ako budete, otvarali u Hrvatskoj - neka to bude čisti D.o.o - a, ako to budete radili, van Hrvatske , ima te velik izbor - od - GBH - LTD - KFT

-----------------------------------------------------------------------------------

                            NCS -je u Americi, nešto slično našem Obrtu - ali,, maximalno jednostavno - ne treba vam ni knjigovođa - ugovori te posao od 1.000 -& - klijent vam uslugu plati na račun NCS-a, Sistem sam skida 15% - ostalo je vaše - ali, ima neka ograničenja  čini mi se, da možeš imati samo 1 ili 2 radnika - naj teže je napravi ti >kolektivni< Ugovor sa Radnikom - jer ima 3. stavke - Kod koga radi - od koliko do koliko sati i koliko dolara je 1.h - rada - !  - veći biznis idr preko - LTD - Porez nije jedinstven - što više zarađuješ - veći porez plaćaš - evo, to bi bilo - to.

Sretno

uređeno: od frenki zg
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija