Jump to content

Agencija za naplatu potraživanja i njihova "prava"


BlueLucy

Preporučene objave

Poštovani početkom 2019 godine glupo i naivno preuzimam karticu. 

Da ne duljim priču, računi su uredno plaćani dok se radilo, kasnije naravno nije išlo. Do današnjeg dana sam primila možda 2,3 poziva iz banke dok je vjerovnik još poslovao u hrvatskoj, te tu i tamo koju uplatnicu točnije nekakvu obavijest o dugu. Zadnje pismo mi je stiglo ako se ne varam prošle godine u 8 mj točnije bila je samo obavijest o dugu i uplatnica.

Eh sada, nakon cijele situacije sa korona virusom i ovrha a, prošle godine u 11 mj, otišla sam u FINU sa namjerom otvaranja zaštićeno računa budući da su krenule naplate ovrha. Gđa. Na šalteru mi objašnjava da moj račun nije blokiran, nije ovršen i da je sve u redu. P. S. od 8 mj 2020 godine nisam više zaprimila poštu od banke, no isto tako tijekom mojih posjeta banci me nitko od djelatnika nije ništa ispitivao vezano za dug, apsolutno nikada. 

Eh sada, dobijam ovo pismo od Agencije.  Na portalu e-građani u prerincu imam obavijest o rješenju o ovrsi na oglasnoj e-ploči, no prilikom otvaranja linka pojavljuje se greška 404, stranica nije dostupna.  Pisanu obavijest o gore navedenom nisam Nikad dobila na kućnu adresu. Te mi je plača 15.4. Normalno sjela. Otvaram finin očevidnik ispričavam se zaboravila sam cijeli naziv, priložiti ću sliku. Agencija me početkom travnja zvala više puta i trazila OIB, ja sam nakon te rečenice poklapala slušalicu. 

Svjesna sam svog duga i voljna sam ga otplatiti, ali iskreno radije bih to putem banke a ne nekakvom posredniku. Ono što mene najviše zanima da li Agencija ima pravo ovršiti moju plaču, ili će me samo uznemiravati dok ne krenem sa plaćanjem? Ne smatram se dovoljno kompetentnom da bih ulazila u rasprave sa njima jer mi je ovršni zakon totalna ne poznanica. Svaki savjet je dobrodošao, i unaprijed se zahvaljujem! 

 

IMG_20210504_075459.png

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! 

vjerovnik je dugovanje legalno ustupio/prodao sukladno ugovoru o cesiji Agenciji za naplatu potraživanja. 

Vjerovnik više nije vlasnik Vašeg dugovanja i s njima nemate više ništa! Vaš dug je ustupljen i oni ga sada mogu naplaćivati. Također, možete dobiti ovrhu.

Nazovite novog vjerovnika i raspitajte se o mogućnostima otplate na rate! 

Također, možete kontaktirati i prijašnjeg vjerovnika, pa neka Vam potvrde da su Vaše dugovanje uistinu poslali na naplatu, kao i od vjerovnika dobiti uvid u ugovor o cesiji, prije nego što uopće počnete s plaćanjima.

Jesu li Vam još što dostavili s ovom uplatnicom?

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Agencija za naplatu potraživanja i njihova "prava"

Za 

prije 9 sati , Analitichar je napisao:

Pozdrav! 

vjerovnik je dugovanje legalno ustupio/prodao sukladno ugovoru o cesiji Agenciji za naplatu potraživanja. 

Vjerovnik više nije vlasnik Vašeg dugovanja i s njima nemate više ništa! Vaš dug je ustupljen i oni ga sada mogu naplaćivati. Također, možete dobiti ovrhu.

Nazovite novog vjerovnika i raspitajte se o mogućnostima otplate na rate! 

Također, možete kontaktirati i prijašnjeg vjerovnika, pa neka Vam potvrde da su Vaše dugovanje uistinu poslali na naplatu, kao i od vjerovnika dobiti uvid u ugovor o cesiji, prije nego što uopće počnete s plaćanjima.

Jesu li Vam još što dostavili s ovom uplatnicom?

Za sada sam dobila samo obavijest o neplačenom dugu, riješenje o ovrsi i slično još nisam zaprimila 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Očito Vam je dostavljeno putem oglasne ploče.

U redu hvala, što mi je sada činiti? Trenutno u periodu svibanj i srpanj ću imati plaču visine duga, jer odrađujem sezonski dio posla u firmi. Mogu li oni meni skinuti cijelu plaču jer me sve strah što će me dočekati 15.5.?  I trebam li se obratiti FINI za otvaranje zaštićenog računa? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija