Jump to content

Povrat poreza (student/zaposlenik)


glolic

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje za povrat poreza iz 2020. godine. Naime, kvalificiram se za 100% povrat poreza, jer sam mlađi od 25 godina. Radio sam na studentski ugovor prvih 10 mjeseci 2020. godine, sa ukupnom netto zaradom od 57500 kn. Od 1.10. radim na ugovor o radu u istom poduzeću te su mi isplatili 2 plaće u 2020. godini, za 10. i 11. mjesec. Ukupno sam od te dvije plaće zaradio 20000 kuna brutto (13734 kn i 40 lp netto). Ukupan iznos predujma poreza na dohodak i prireza porezu na dohodak po osnovi nesamostalnog rada po svakoj plaći iznosio je 1132 kune i 80 lipa, znači ukupno 2265 kuna i 60 lipa. Očekivao sam puni povrat, znači svih 2265,60 kn, ali umjesto toga dobio sam 22,69 kune. Zvao sam lokalnu poreznu ispostavu te mi je gospođa objasnila da je izračun dobar, ali nije objasnila zašto. S obzirom da se ne razumijem u porez i financije općenito, zanima me zašto je takav povrat kakav je ako netko može pomoći i objasniti. Hvala i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija