Jump to content

Predvidivi troskovi ovrhe


Anarhist1987

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam ovrhu koja je procesuirana po novom ovrsnom zakonu pocetkom godine i dobio sam rjesenje od javnog biljeznika samo sa nastalim troskom i preko FINA je otplacen cijeli dug sa nastalim troskom i zateznom kamatom.

 

E sad 1 mjesec nakon odvjetnik od ovrhovoditelja me trazi da podmirim i predvidivi trosak, tj. trazenje pravomocnost i predaju na FINA

 

sta nisu predvidivi troskovi ukinuti po novom ovrsnom zakonu? Dali se oni jos uvijek mogu naplacivat ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po novom zakonu bi izdavanje pradomovnosti trebalo bit automatski pa samim time nebi trebalo bit tog troska, samo trosak predaje na FINA. Jesam li u pravu?

 

koliko imace treba sudu da dosudi taj trosak i dal onda oni ponovno moraju ici na novu ovrhu da to naplate od mene ili a tom odlukom suda mogu direkno u FINA u red naplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Anarhist1987 je napisao:

po novom zakonu bi izdavanje pradomovnosti trebalo bit automatski pa samim time nebi trebalo bit tog troska, samo trosak predaje na FINA. Jesam li u pravu?

Naknada za izdavanje potvrde pravomoćnosti i ovršnosti je sastavni dio troška koji se priznaje javnom bilježniku i to temeljem čl. 5. Pravilnika o naknadi i nagradi JB u ovršnom postupku.

prije 4 sati , Anarhist1987 je napisao:

koliko imace treba sudu da dosudi taj trosak i dal onda oni ponovno moraju ici na novu ovrhu da to naplate od mene ili a tom odlukom suda mogu direkno u FINA u red naplate?

Ovisi o kojem sudu je riječ, a mogu se direktno naplatiti sa tim rješenjem na predmetu ovrhe koji odaberu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija