Jump to content

Porez na dohodak od rada za firmu iz SAD-a


amcervar

Preporučene objave

Bok ! Unaprijed zahvaljujem svima na odgovorima ili savjetima !

Trenutno radim za firmu iz SAD-a te me zanima koliki bi porez potencijalno trebao platiti u RH.

Boravit ću u SAD-u 10-11 mjeseci godišnje te se vraćati u RH na godišnji i posjetu rodbini.

Radim tek nešto više od 5 mjeseci ali doći će i dan kada će biti postavljeno (meni) pitanje vezano za plaćanje poreza.

Uredno sam se odjavio iz RH na MUPu, ispunio obrazac T1 te ga predao poreznoj. Nikakvu povratnu informaciju nisam primio od njih.

Iako sam "sve odradio kako spada" (koliko ja znam), zanima me kako se obračunavaju porezi ako kojim slučajem budem trebao platiti porez.

Moram li platiti puni iznos poreza za RH ili se plaća samo razlika u porezu u odnosu na SAD. Zanima me isto tako što je sa prirezom, mirovinskim i ostalim davanjima ?

Bilo kakva informacija, link ili savjet je dobrodošao/la !

 

Puno hvala,

Armin

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Miljko je napisao:

Ako je odjavljena rezidentnost onda nema dodatnog obračuna poreza na dohodak niti doprinosa. Čim je obrazac predan njima brisani ste iz registra rezidenata

Puno hvala na odgovoru.

Obrazac je predan u Siječnju osobno prije polaska u SAD. Brine me što nisam nikakvu povratnu informaciju primio nego samo kopiju istog obrasca sa datumom primitka. 

Znate li možda ako postoji neki službeni oblik potvrde ili je dovoljno ovo što imam ?

Hvala vam ! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, amcervar je napisao:

Puno hvala na odgovoru.

Obrazac je predan u Siječnju osobno prije polaska u SAD. Brine me što nisam nikakvu povratnu informaciju primio nego samo kopiju istog obrasca sa datumom primitka. 

Znate li možda ako postoji neki službeni oblik potvrde ili je dovoljno ovo što imam ?

Hvala vam ! 

Dovoljno je ovo što imate i na to se možete pozvati (samo obavezno ga čuvajte). Koliko ja znam ne postoji potvrda o ispisu iz registra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija