Jump to content

Opomena pred ovrhu


mirela26

Preporučene objave

Poštovani, u veljaci mi je ukinut Diners zbog neplacenih racuna, te mi je dosao cjelokupni racun za platiti. U ozujku me je kontaktiralo jedno odvjetničko društvo i u dogovoru s njima sam trebala uplacivati odredeni iznos mjesecno kako nebi doslo do ovrhe. Tako sam i uplatila,te sam planirala tako sad i u svibnju. Medutim danas sam dobila pismo od drugog odvjetnickog ureda, opomenu pred ovrhu i da imam odredeni rok od osam dana da uplatim cjelokupno dugovanje, inace ide dalje postupak. Kontaktirala sam odvjetnicki ured s kojima sam prvotno dogovorila otplatu, međutim rekli su da taj predmet vise nije kod njih..Zanima me zasto se to sad prebacilo sve,te odkud odjednom opomena pred ovrhu i koji je postupak za dalje? Jer ja te novce nemam da platim u tako kratkom roku.. A oni su nesto rekli da ako se prvotno ne plati, da ide u neki postupak, i nakon dva tri tjedna kad dode rjesenje, da mi onda mogu omoguciti placanje duga na rate.. Da ne ide odmah ovrha, nego da uplacujem mjesecno koliko mogu.. Pa me zanima jel tko bio u takvoj situaciji, sta to sve tocno znaci? Hvala

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Opomena pred ovrhu

Očito je vjerovnik opunomoćio druge odvjetnike i tu ne možete ništa, to je njegovo pravo. Također, i pregovori oko otplate ovisi o volji vjerovnika, tako da možete očekivati Rješenje o ovrsi o javnog bilježnika. A po pravomoćnosti istog, može doći do pokušaja prisilne naplate u daljnjem ovršnom postupku, ali ni ne mora tj. možda uspijete postići sporazum o obročnoj otplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, oni su rekli da kad dode Rješenje o ovrsi, da se onda može dogovoriti obročna otplata.. Pretpostavljam da ću sada imati i neke dodatne troškove, osim dugovanja po kartici? 

I koliko se čeka ta pravomoćnost rješenja? Moram prvo to čekati ili mogu odmah čim dođe rješenje u dogovoru s njima u otplatu, kao što su i rekli? Nisam bila nikad u toj situaciji pa neznam. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U redu, hvala Vam na odgovorima. Da li smatrate da je potrebno pisati prigovor, koliko se onda ceka ponovno odgovor i da li se može u međuvremenu nešto uplacivati da se smanji dug? Ili pak pustiti i čekati pravomoćnost, pa vjerovati da će mi dopustiti obročnu otplatu i tako riješiti? Sveukupni dug je oko 22000kn. Trenutno se nalazim na porodiljnom dopustu, bila sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći i smanjila su mi se primanja tada i nisam bila u mogućnosti platiti račune i tako je došlo nazalost do raskida ugovora. Mogu li se u prigovoru pozvati i na to ili? Znam da je porodiljni zaštićeno primanje i da me ne mogu trenutno ovršiti, ali ne bih htjela uopće ovrhu, nego to riješiti na drukčiji način, s obzirom da su mi sada primanja opet povećana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav...

Ne znam da li bih otvarala novu temu, kada je dosta više-manje isto...

Trenutno sam blokirana preko zadužnice (neplaćene 3 rate kredita), dobila sam zadnju opomenu pred otkazom ugovora o kreditu i pokretanju ovrhe na kredit i pozajmicu. Uza to imam prekoračenje na blokiranom tekućem računu.

Zanima me mogu li tražiti da se zamrzne ovrha kredita dok se ne otplati minus na tekućem računu?

Ili je bolja solucija "pustiti" sve da ide redosljedom koji oni odluče - prvo otplaćivati kredit (kada ovrha sjedne) pa minus otplaćivati kada dođe na red?

 

Isto tako me zanima sljedeće - kada mi sjedne ovrha radi kredita, da li ja nekako (ako ću biti u mogućnosti) mogu polako podmirivati i taj minus na tekućem računu (npr. da uplatim 200 kn/mj na blokirani račun)? Ili će se to automatski oduzimati za ovrhu koja će biti na redu?

Glavnice su:

kredit 98 000 kn, pozajmica 36 000 kn i minus na tekućem 18 800 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Ena27 je napisao:

Zanima me mogu li tražiti da se zamrzne ovrha kredita dok se ne otplati minus na tekućem računu?

Ne, nemate zakonsku osnovu za ovakav zahtjev.

prije 3 minuta, Ena27 je napisao:

Ili je bolja solucija "pustiti" sve da ide redosljedom koji oni odluče - prvo otplaćivati kredit (kada ovrha sjedne) pa minus otplaćivati kada dođe na red?

Ovrhovoditelj bira predmet i sredstvo ovrhe, tako da tu ne možete puno napraviti.

prije 4 minuta, Ena27 je napisao:

Isto tako me zanima sljedeće - kada mi sjedne ovrha radi kredita, da li ja nekako (ako ću biti u mogućnosti) mogu polako podmirivati i taj minus na tekućem računu (npr. da uplatim 200 kn/mj na blokirani račun)? Ili će se to automatski oduzimati za ovrhu koja će biti na redu?

Ne, nije moguće, jer se sredstva sa blokiranog računa uplaćuju ovrhovoditelju koji se nalazi prvi u redu čekanja.

prije 5 minuta, Ena27 je napisao:

Glavnice su:

kredit 98 000 kn, pozajmica 36 000 kn i minus na tekućem 18 800 kn.

Imate li kakvih pokretnina ili nekretnina u svom vlasništvu ili suvlasništvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima. Ispričavam se ako ponavljam nečija pitanja, nova sam u slučaju blokada, pa ne znam sve...

Imam automobil 2001.god u vlasništu, ali gospođa u poslovnici je rekla odmah odmahnula glavom kada sam pitala hoće li mi uzeti auto.. 😅

Rekla je da će ovrha biti na novčana sredstva sa svih računa, a kako imam samo taj tekući račun koji je već blokiran, to je to.

Trenutno imam redovita primanja i ugovor na neodređeno. Uzimaju mi 1/4 plaće za ovo za što sam trenutno ovršena, ali sa ovom plaćom će to biti isplaćeno.

Još jedno pitanje, da li ja trebam imati tu zadužnicu kod sebe?

Dobila sam kopiju zadužnice sada kada su pokrenuli ovrhu, ali inače nemam original.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Ena27 je napisao:

Ispričavam se ako ponavljam nečija pitanja, nova sam u slučaju blokada, pa ne znam sve...

Nema potrebe za isprikama...

prije 2 minuta, Ena27 je napisao:

Imam automobil 2001.god u vlasništu, ali gospođa u poslovnici je rekla odmah odmahnula glavom kada sam pitala hoće li mi uzeti auto..

Ne znam kolika mu je vrijednost, ali ako banka opunomoći odvjetnika, vrlo lako bi mogli imati ovrhu na motornom vozilu, jer ćete imati ovrhovoditelje koji će čekati u redu za naplatu i neće biti previše zadovoljni ovim statusom.

prije 4 minuta, Ena27 je napisao:

Još jedno pitanje, da li ja trebam imati tu zadužnicu kod sebe?

Ne, FINA-a ionako postupa po njoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, mi smo ga pokušali prodati još prošle godine, prije ovrha i svega, za cca. 1500 €..

Nismo ga prodali, još uvijek je kod nas...ima preko 250 000 km itd.

Zapravo ću biti dužna samo PBZ banci, kod njih je i tekući račun i kredit i pozajmica.

Mislite da bi mogla ostati bez automobila? Mislim, on nije luksuz, već potreba. Mada znam da to njima ništa ne znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Ena27 je napisao:

Zapravo ću biti dužna samo PBZ banci, kod njih je i tekući račun i kredit i pozajmica.

Da, jasno mi je, ali ne mijenja na stvari.

prije 2 minuta, Ena27 je napisao:

Mislite da bi mogla ostati bez automobila? Mislim, on nije luksuz, već potreba. Mada znam da to njima ništa ne znači.

Da, mislim. Auto može biti predmet ovrhe sve dok je u Vašem vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitala sam u nekom članku da treća osoba (član obitelji, prijatelj) može "otkupiti" moj dug za 30% ukupnog duga.

Zanima me za ubuduće, ako će biti moguće, da li je to stvarno izvedivo?

Pod brojem 9...

https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-sve-nacine-kako-legalno-izbjeci-ovrhe-lihvarskih-agencija-deset-koraka-kako-na-sudu-pobijediti-agencije-koje-su-ilegalno-kupile-vase-dugove-1715200/?fbclid=IwAR1DYoIsJz1qXlaDYHZYWl5djNciXhsFgVsEl0geXIjJU0EM68wukcosLE8

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ena27 je napisao:

 

 

Isto tako me zanima sljedeće - kada mi sjedne ovrha radi kredita, da li ja nekako (ako ću biti u mogućnosti) mogu polako podmirivati i taj minus na tekućem računu (npr. da uplatim 200 kn/mj na blokirani račun)? Ili će se to automatski oduzimati za ovrhu koja će biti na redu?

 

Minus po tekućem možete podmirivati direktno na šalteru u banci prema vašim mogućnostima i taj iznos neće vam otići na ovrhu, samo morate napomenuti da želite napraviti uplatu za smanjenje dugovanja po ukinutom minusu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija