Jump to content

Darovanje novca clanu obitelji


carolebaskin

Preporučene objave

Postovanje,

 

porezni sam obveznik drzave s kojom Hrvatska ima Sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Planiram darovati odredjeni iznos majci za kupnju nekretnine. Iznos je simbolican, oko 25 tisuca eura. Zanima me dali je moja majka u tom slucaju obvezna platiti porez na darovani iznos te kakav dokaz je potreban pribaviti u svrhu dokazivanja porijekla novca Poreznoj Upravi? Dali je Izjava o darovanju dovoljna ako je ovjerena kod Javnog Biljeznika te jesam li ja u obvezi popunjavati Izjavu o porijeklu novca takodjer? I ako da kojoj jurisdikciji to saljem? Hrvatska, strana drzava?  

uređeno: od carolebaskin
Ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša Majka neka otvori Devizni račun u nekoj Banci - vi sa svog računa uplati te navedeni iznos.
Novac će biti na njenom Deviznom računu - ako želi podiči svoj novac, najavit če to u Baci dan ranije.
Ako želi novac sa deviznog prebaciti na kunski račun - reči če joj, vrijednost ns taj dan, ako se ona složi sa kursom,, novac ide na njen kunski račun.
Na primljeni iznos, ona ne plača nikakav porez.
Mogu joj u banci , dati da potpiše - da novac nije namijenjen - da ne nabrajam u koje nezakonite radnje.
Vi, na transakciji - ako postoji opcija - svrha uplate - napiši te - darovanje.
Kad budete dolazili, a možete i poštom, pošalji te joj svoj primjerak - transakcije - može i kopija.
To je sve,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija