Jump to content

Obavijest javnog bilježnika o ovrsi


sdoslic

Preporučene objave

Molim savjet!

- 20. travnja o.g. platio sam HEP-Elektri dugovanje po opomeni pred ovrhu koju su mi poslali sredinom ožujka o.g.

- 08. svibnja (prošli tjedan) u kasliću pronalazim Obavijest j.b. pisanu 09.04.2021. (poslana običnom poštom, bez datuma prijema na poštu), a kojom me isti obavještava da ukoliko u roku od 15 dana od dana pisanja Obavijesti ne podmirim dugovanje, donijet će rješenje o ovrsi temeljem prijedloga rješenja (priložen je uz Obavijesti). Prijedlog za ovrhu je kao punomoćnik HEP-a podnio njihov odvjetnik.

- Zovem info-telefon HEP-ove službe za reklamaciju i dobivam informaciju da je dugovanje podmireno (radi se o šestotinjak kuna), ali me instruiraju da se ipak obratim njihovom odvjetniku, tj. punomoćniku.

- U odvjetničkom uredu dobivam informaciju da sam još dužan podmiriti i trošak pisanja Prijedloga za ovrhu upućenu javnom bilježniku i to direktno na njegov žiro-račun (ukupni iznos 225 kn).

Pitanje glasi:

- Da li je taj trošak osnovan i po kom osnovu, obzirom da javni bilježnik nije niti donio rješenje o ovrsi jer je dugovanje podmireno 4 dana prije isteka roka koji je u Obavijesti naznačio?

 

Najsrdačnije zahvaljujem!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sdoslic je napisao:

donijet će rješenje o ovrsi temeljem prijedloga rješenja (priložen je uz Obavijesti).

Koji je datum slanja ovog prijedloga za ovrhu javnom bilježniku?

prije 13 sati , Anarhist1987 je napisao:

ako je odvjetnik napisao već prijadlog za ovrhu(a morao je da uopće pošaljue bilježniku) onda je po meni trošak opravdan.

Može i ne mora biti, ovisi o vremenu nastanka prijedloga i vremenu podmirenja duga.

prije 13 sati , Anarhist1987 je napisao:

samo mi nije jasno kako može lova ići direktno na njegov račun, a ne ovrhovoditelju???

Može, stvar dogovora između ovrhovoditelja i punomoćnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 11. 05. 2021. at 11:37, Borbena7 je napisao:

Može, stvar dogovora između ovrhovoditelja i punomoćni

dal se mogu onda ovrhovoditelj i punomocnik dogovoriti da punomocnik svoje usluge naplacuje direktno od ovrsenika?

dal je to inace praksa ili je praksa da ovrhovoditelj naplacuje pa onda placa opunomoceniku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Anarhist1987 je napisao:

dal se mogu onda ovrhovoditelj i punomocnik dogovoriti da punomocnik svoje usluge naplacuje direktno od ovrsenika?

Mogu, na način da se dio troška koji pripada punomoćniku uplaćuje u korist njegovog računa.

prije 5 minuta, Anarhist1987 je napisao:

dal je to inace praksa ili je praksa da ovrhovoditelj naplacuje pa onda placa opunomoceniku?

Nema pravila, ima i jednog i drugog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija