Jump to content

Brisan d.o.o. zadnja plaća


Maxandpeacee

Preporučene objave

Lijepi pozdrav,

Ovaj problem sam probala riješiti unaprijed, po principu "bolje spriječiti nego liječiti", ali ipak mi se dogodio.

Znači firma je brisana pi skraćenom postupku bez likvidacije, sve prošlo OK, ali ja sam bila jedina zaposlena kao direktorica i uredno sve plaćala.

E sad, s obzirom da sud ne najavljuje brisanje, ( makar sam na sudreg.hr provjeravala da možda ipak neće mozda objaviti najavu brisanja) tako sam i ja vidjela 7.5.2021. Da je subjekt brisan po rješenju od 06.05.

Znaci sad imam situaciju da nemam isplaćene dopridoprinose za 03-05.05.2021.

Sto sad ? Naime, vanka mi je odmah 7.5. Ukinula racun, B2G uslugu, ne mogu pristupiti e-poreznoj, ni ništa..sto mi je opet jasno jer smo brisani ali sto s tim dugom za 3 radna dana. 

Odjava s mirovinskog i zdravstvenog sam napravila za sebe u d.o.o.kao obveznika s tim danom brisanja. 

Znaci, ja znam da me slijedeće godine PU bude teretila za te doprinose ali ja bih da sve bude čisto i OK sad na kraju i ne znam kako ovo riješiti.

Da li da sad vlasnik uplati sa svog racuna doprinose ili ja za sebe kao direktorica ili što ?

Također pošto više nemam pristup e poreznoj ni Fini, jako predajem zadnji PD, PDV i GFI za 01.01-06.05. ( koji jis nisu ni objavili novi obrazac)? Na papiru, osobno ?

Lijepo molim za savjet, ponavljam da sam pretpostavljala da ce doći do ove situacije ali nisam imala utjecaj na to.

Unaprijed zahvaljujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Pokušajte podnijeti JOPPD preko ePorezne u koju ćete ući sa tokenom banke ili osobnom. Ako to ne uspije tri opcije imate; pustiti poreznu da vam obračuna doprinose za ta 3 dana, otvoriti paušalni obrt na par dana da uplatite taman toliko doprinosa ili naći posao negdje pa će vam poslodavac uplatiit doprinose na ime plaće i porezna će u postupku utvrđivanja obaveze plaćanja utvrditi da je podmirena obaveza prema državi čime nećete morati platiti ništa.

2) PD I PDV se predaju osobno kod referenta, a GFI također osobno na šalteru. 

uređeno: od Miljko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Maxandpeacee je napisao:

svojim OIBom ? 

Otiđi te u Poreznu, kod vašeg referenta - objasnite im situaciju.
Dobit će te iznos koji morate nadoplatiti - Općom uplatnicom.
Kod plaćanja u rubriku - svrha uplate - napiši te dug xxx firme i njezin O.I.B.
U rubriku - gdje idu podaci Uplatitelja - uz vaše podatke, stavi te svoj O.I.B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija