Jump to content

Ovrha


Gorko

Preporučene objave

Iz odvjetničkog društva koje zastupa banku prema kojoj imam dugovanje rečeno mi je da je rješenje o ovrsi pravomoćno ali da neće slati na Finu  jer smo trenutno u pregovorima oko obročne otplate dugovanja.... 

E sad me zanima dali će i ostati tako ukoliko od dana kad mi je poslano rješenje otplaćujem dug mjesečno koliko mogu... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, novi sam na forumum.Nisam uspio naći odg.temu pa ću pitanje postaviti ovdje jer jer vezano za ovrhu.

Dobili smo rjesenje o ovrsi i pravovremeno uložili prigovor JB.

Po epredmetu vidim da je sud sačinio pismeno ali nemam uvid u isto.

Pod vrsta donesene odluke piše "spis završen po čl.462 SP"

Što bi to moglo značiti?

Prigovor je predan 2.dan od primitka rješenja osobno u JB uredu.

Da li je mozda prig.odbijen jer ga je predao sin ovršenika?

Da li u tom slučaju imamo neki rok za podnošenje novog pravovaljanog prigovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Tomo2309 je napisao:

Pod vrsta donesene odluke piše "spis završen po čl.462 SP"

Radilo bi se o čl. 462. Sudskog poslovnika, ali starog. Isti kaže, da će se predmeti u kojima je doneseno rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojnih isprava ili rješenje po pravnim lijekovima, prijedlozima i zahtjevima u postupcima na temelju vjerodostojnih isprava označit kao konačno riješeni nakon što je odluka izrađena i otpremljena bez obzira na to, da li je pravomoćna. Pa bi to značilo da možete očekivati dostavu sudske odluke. 

prije 20 minuta, Tomo2309 je napisao:

Da li je mozda prig.odbijen jer ga je predao sin ovršenika?

Bitno je da ga je ovršenik potpisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,to sam uspio naći..ali nisam uspio skontati o čemu je rječ.

Sad sam vidio kopiju prigovora.Ovršenik ga nije potpisao.

Jer moguce da je to odluka o odbijanju prigovora?ako je jer imamo neki rok novi pravovaljani prigovor ?

upravo sad, Tomo2309 je napisao:

Hvala,to sam uspio naći..ali nisam uspio skontati o čemu je rječ.

Sad sam vidio kopiju prigovora.Ovršenik ga nije potpisao tj potpisao ga je sin ovrsenika koji je  predao isti.

Jer moguce da je to odluka o odbijanju prigovora?ako je jer imamo neki rok novi pravovaljani prigovor ?

1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, sud Vas mora pozvati na dopunu prigovora tj. da potpišete isti, a sve sukladno čl. 351. Zakona o parničnom postupku.

Hvala Vam puno.Znaci ipak nemate predodzbu zasto bi spis bio zavrsen isti dan kad ga je sudac zaprimio?

Prig je ulozen 1 dan nakon primitka R.O.O.O. tako da nije rok probijen.

Da li na tu odluku imam pravo ocitovanja-zalbe?

Zao mi je sto gnjavim ali ne pada mi napamet o cemu bi se radilo.

 

Pada mi napamet da je mozda s obzirom da su bila 2 rjesenja a na svako je ulozen zaseban prig da mozd sud ta 2 prig mozd nije spojio u 1 i dodjelio ga 1 sucu?

Isti je ovrhovoditelj a u oba sl dug prema istom teleop samo sto je 1 ovrha za 1 broj a druga za 2.broj?

uređeno: od Tomo2309
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Znači ja radim 8 mjeseci u jednoj firmi i pod ovrhom sam,ima 3 ovrhe,sve zajedno je iznos bio 6600kn.Svaki mjesec mi EOS Matrix skida otprilike 900 kuna mjesečno,gledam na e blokade prvi mjesec mi skinuli sa 6600 na 5700 i to samo na jednoj ovrhi.Ove ostale ovrhe se nisu ni malo smanjila a ta ovrha se samo još jednom smanjila za nekih 120 kuna.Osam mjeseci poslije dug mi je nekih 5720 kuna iako novih ovrha nema.Sve se vidi na platnim listama koliko mi je EOS skidao ali stanje se praktički ne mijenja.Ta dva puta kada mi se dug skinuo mi piše kako je novac uplaćen na normalni račun.Ovaj mjesec se dogodila slična situacija,prebacito 520 kuna na normalni račun, tristotinjak kuna mi uzeo EOS matrix.Ja više to ništa ne shvaćam,vidi se na platnim listama da mi skidaju a dug stalno preko 5000 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači iznos ovrhe mi je bio 6600 i nešto kuna u 6om mjesecu,sada osam mjeseci poslije iznos je 5700 kuna duga.To je vjerojatno glavnica a što se tiče kamate i troška to ne znam.Imam osjećaj da bi ovo moglo potrajati dosta dugo ako bude išlo ovim tempom.Piše mi svaki put po kojoj ovrsi mi EOS Matrix skida,zadnji mjesec mi je odbijeno 364 kune po ovrsi 2029/16,na zaštićeni mi sjelo 3942kn a ostalo je ovaj put otišlo na normalni račun,zadnji put kad sam imao sličnu situaciju ovrha mi se smanjila ali još uvijek ne shvaćam šta mi to skidaju,ako je trošak i kamata onda su troškovi i kamate skoro u rangu glavniceIMG_20220219_155839.thumb.jpg.ccede84221eaeddf4d03bc3dce8b93bf.jpg

IMG_20220219_151758.jpg

IMG_20220219_151915.jpg

IMG_20220219_153438.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija