Jump to content

Ovrha nad djecijim pokretninama???


Lilicrazy113

Preporučene objave

Eos je preuzeo od pbz moj kredit tj reprogram negdje 2016 madaa neznam vise nista dakle istovrijemeno smo i suprug i ja se i razboljeli i finansijski propao nam obrt u koji smo i ulozili te novce. ..Negfje 2019 sam im nest sitno sto su trazili uplacivala ali to je bilo kao kap vode u oceanu....dakle imam 1700kn mirovinu opca nesposobnost za rad...i od tog fina uzima 1/4 za blokade...takodjer je tu i eos sa ovim kreditom ali oni nece cekat red vec da im uplacujem....Sa obzirom da mi ostane 1300kn a imam 2 djece u O.Š.dakle mala djeca...ja nisam mogla vise 2020 da uplacujem nista niti sam im se javljala ...tskodjer suprug ima 9 stentova...i blokiran racun ne mogu se naplatit ni tu a on je solidarni duznik.Ni ja ni suprug nemamo nista na sebi tj.auto nekretninu nist se ne vodi na nas.....Zanima me sto sada oni mogu poduzet sa obzirom da zovu skroz i prosle god.su poslali kao da ce ic na provjeru pokretnina...pokretnine imamo samoo ono sto je potrebno za zivot i djecije stvari koje su djeca dobila racunalo saxofon sin svira dobio od moje mame.....dakleee nemamooo nistaa....mogu jedino kad dodju na red uzimat 1/4 mirovine .......a do tad moze proc dugooo jer ima duga ispred njih a uzima se samo 400kn mjesecno.... dakle moze proc i 5 godina da dodju na red.Ja nemam od cega placat i nisam kriva sto ssm bolesna imam MS i jos sve i svast....Sto oni nama mogu napravit sad??Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ovrha na pokretninama?
prije 2 minuta, InaT je napisao:

da li ja dobim rjesenje da je odobrena ovrha na pokretnine?

Da, donese Vam ga sudski ovršitelj kada dođe popisati pokretnine.

prije 3 minuta, InaT je napisao:

Dobim li kakvu obavijest tko i kada dolazi u kuću?

Da, zaključak o zakazanom uredovanju sudskog ovršitelja.

prije 3 minuta, InaT je napisao:

Što mi mogu uzeti u vrijednosti 6000 kn?

Sve što nije izuzeto od ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Lilicrazy113 je napisao:

Sto ako nema pokretnina a nekretnine nisu vrijedne uopce i uglavnom spadaju u pokretnine nuzne za zivot?

Ne razlikujete pojam pokretnina od nekretnina.

prije 15 sati , Lilicrazy113 je napisao:

Dakle mogu li ovrsit djrcije pokretnine tipa saxofon laptop ps pc ako su to djeca dobila na poklon...???

Smiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerojatno....jer ja sam isla kod javne biljeznice gdje smo htjeli ovjerit dokument gdje pise da navedene stvari nisu moje vlasnistvo....na sto je ona meni rekla da nitko ne moze uzet stvari koje nisuuuu moje vlasnistvo.....dakle pogotovu ne stvari od malodobne djece i recimo saxofon koji djete je dobilo na poklon i ide u glazbenu skolu......Nevjerojatno kod nas ustvari nitko nezna nist tocno ti rec.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

jer ja sam isla kod javne biljeznice gdje smo htjeli ovjerit dokument gdje pise da navedene stvari nisu moje vlasnistvo.

Takva izjava nema baš nikakav pravni učinak.

prije 6 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

na sto je ona meni rekla da nitko ne moze uzet stvari koje nisuuuu moje vlasnistvo.....

Posve netočno. Pogledajte čl. 59. Ovršnog zakona. Dapače, čak ni prigovor ne odgađa provedbu ovrhe na ovim predmetima.

prije 8 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

dakle pogotovu ne stvari od malodobne djece

To tek trebate dokazati u zasebnom sudskom postupku.

prije 9 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

recimo saxofon koji djete je dobilo na poklon i ide u glazbenu skolu

Ovaj instrument bi još mogli provući pod čl. 135. st. 1. toč. 1. Ovršnog zakona, ali ne i ostale predmete koje ste naveli.

prije 10 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

Nevjerojatno kod nas ustvari nitko nezna nist tocno ti rec.....

Ne bi Vam bilo na odmet malo pristojnosti u komunikaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nitkog uvrijedila i neznam po cemu sam nepristojna u komunikaciji??Napisala sam da mi je nevjetojatno iz razloga sto nam je javna biljeznica rekla da se stvari koje nisu moje vlasnisto ne mogu uzeti....da je dovoljno da osoba koja ih je kupila i darovala djeci kao treca strana samo to treba potvrdit....Iz tog razloga vise ni sama neznam vise sto je tocno a sto ne i tko mi 100% moze odgovorit.Ona tvrdi jedno a ovdje dobijem drugi odgovor.Dali se obratit osobno sudu i sudskom izvrsitelju za upit vezan za djecije stvari?Ili je najbolje da se ja odjavim sa te adrese i prijavim kao beskucnik ...jer ispada da gdje god se prijavis oni mogu doc i iz tog prostora uzet stvari cak i ak si podstanar....

uređeno: od Borbena7
Dupliranje objave
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo sada sam osobno razgovarala sa sudskim izvrsiteljem....rekao je da za vece dugove eos sigurno necee uzimat stvari ni djecije ni neke koje vrijede manje nego sto oni moraju platit kamion da to dodje pokupit itd....dakle sa obzirom da je u pitanju kredit tj veciii dug te sitne pokretnine koje imamo ja i djeca njima nist ne znace...oni bi isli na ovrhu nad autom itd...pa cak mozda ni to ako je auto ono 1000€ stari itd....i da ce morat cekat na fini kak su upisani svoj red za naplatu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

da je dovoljno da osoba koja ih je kupila i darovala djeci kao treca strana samo to treba potvrdit...

Točno, ali to se dokazuje u zasebnom sudskom postupku koji ne odgađa provedbu ovrhe.

prije 54 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

Dali se obratit osobno sudu i sudskom izvrsitelju za upit vezan za djecije stvari?I

Sudski ovršitelj ne vodi postupak.

prije 54 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

Ili je najbolje da se ja odjavim sa te adrese i prijavim kao beskucnik

Postoji cijeli niz razloga zašto Vam je potrebno prijavljeno prebivalište.

prije 54 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

jer ispada da gdje god se prijavis oni mogu doc i iz tog prostora uzet stvari cak i ak si podstanar....

Upravo tako.

prije 5 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

Evo sada sam osobno razgovarala sa sudskim izvrsiteljem....rekao je da za vece dugove eos sigurno necee uzimat stvari ni djecije ni neke koje vrijede manje nego sto oni moraju platit kamion da to dodje pokupit itd..

Netočno, a kamion nije potreban.

prije 6 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

dakle sa obzirom da je u pitanju kredit tj veciii dug te sitne pokretnine koje imamo ja i djeca njima nist ne znace.

Znače za vršenje pritiska na ovršenika, a s obzirom da su u redu čekanja za naplatu.

prije 7 minuta, Lilicrazy113 je napisao:

oni bi isli na ovrhu nad autom itd...pa cak mozda ni to ako je auto ono 1000€ stari itd....i

Vrlo rado bi išli na auto bez obzira na vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija