Jump to content

naknadno nađena imovina grob


tihi36

Preporučene objave

Molila bih Vas informaciju..

Nakon smrti dede 2002. godine u rješenju o nasljeđivanju nije uveden grob, iako je kupljen još 1986. godine(deda i baka su skupa imali pravo uređenja i ukopa).

Sada nakon smrti bake, grob je u rješenju o nasljeđivanju, ja sam jedini nasljednik(jer je mama umrla prije bake), i dobila sam potvrdu da imam pravo uređenja, ukopa i korištenja groba. Međutim sa gradskog groblja traže da se pokrene postupak naknadno nađene imovine, da se postupak nakon dede može zaključiti.

Ako su deda i baka skupa imali grob, koji po meni nije naknado nađen (al nisam stručnjak :) ), i plaća se cijelo vrijeme naknada Holdingu, nije mi jasno zašto sad taj postupak, i što on uopće podrazumijeva, od papirologije i  naplate, i je li to moguće izbjeći, s obzirom da već skoro 20 godina to nije zaključeno a mi svejedno koristimo grob za ukop.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 05. 2021. at 10:06, tihi36 je napisao:

Ako su deda i baka skupa imali grob, koji po meni nije naknado nađen (al nisam stručnjak :) ), i plaća se cijelo vrijeme naknada Holdingu, nije mi jasno zašto sad taj postupak, i što on uopće podrazumijeva, od papirologije i  naplate, i je li to moguće izbjeći, s obzirom da već skoro 20 godina to nije zaključeno a mi svejedno koristimo grob za ukop.


Ostavinska za "naknadno pronađenu imovinu" obično nije za nešto doslovno naknadno pronađeno (mada nekad stvarno i jeste tako), nego za nešto što se propustilo ili se namjerno nije stavilo u ostavinsku masu onda kad je trebalo; pa je naknadno potrebno obaviti taj postupak kako bi se mogli srediti papiri.
To je rutinska 'operacija', kratko traje i ne biste trebali ništa naročito platiti budući da se radi samo o jednom grobu. ... (Naravno, mogući su i čudni slučajevi da Vam se prijedlog za ostavinsku 'usidri' na sudu i ne mrda dalje od toga - ali mislim da je to bizarnost, koja se valjda samo meni može dogoditi :D)

Ovdje možete naći obrazac kako bi Prijedlog, koji trebate poslati sudu, trebao izgledati:

https://legalis.hr/files/file/33-naknadno-pronađena-imovina/

Ne znam da li znate ili ne, (ispričavam se ako 'otkrivam toplu vodu'), ono "posl. br. O-" se odnosi na ostavinsku iza djeda i broj ćete naći na Rješenju od ostavinske (djedove). A možete i nazvati ostavinsku pisarnicu suda i tražiti potrebne informacije.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija