Jump to content

Automobili na moje ime.


DD96

Preporučene objave

Pozdrav !

Ja iskreno ne znam gdje ova tema pripada ali evo pokusat cu ovdje.

Probat cu najkrace moguce opisati svoju situaciju.

Dakle; prije 4-5 godina ja sam svojem tadasnjem "prijatelju" dala punomoc u kojoj je stajalo da on moze kupovati/prodavati,registrirati aute,obavljati tehnicki pregled itd itd. I sad,ja sam taj papir od punomoci izgubila u selidbi,a kod javnog biljeznika to vise nema u arhivi jer oni to cuvaju 2-3 godine. E sad,ja sam odlucila da opozovem tu punomoc jer prvo s tim doticnim vise ne razgovaram jer nije normalan a drugo ne zelim imati nista na sebi sto nije moje. Kontaktirala sam doticnog,no medutim on ne zeli cuti za tu soluciju mirnim rjesavanjem ove situacije,vec se prijeti razno raznim glupostima,vrijeda,prati me itd itd.Ja sam svjesna da je taj dio za policiju ali doci cemo i do toga.
Ja nemam pristup tim vozilima koji glase na mene,nemam kljuceve,niti imam kopije prometnih dozvola,dakle nemam pristupa tim automobilima. Ja jedino sto imam su registarske oznake automobila i broj polica osiguranja posto je i to na mene,i naravno njegove (od doticnog) podatke.
Uputili su me da idem u STP izvaditi dokaz o vlasnistvu,i da nakon toga to posaljem u centar za vozila sto sam i ucinila,i sad cekam da oni moj predmet razmotre.
Pitanje; moze li se to ikako na drugaciji nacin rijesiti,jer sam upoznata da se uskoro blizi registracija tih vozila ?
I recimo,da se rijesi taj opoziv, sto se nakon toga dogada s tim automobilima koji su na moje ime i prezime ? Razumijem da se onda automobili moraju odjaviti itd itd,ali sto da ja radim s njima nakon opoziva ? Da li se onda automobili moraju prenijeti na njega ili sto ? Taj dio ne razumijem,sto nakon opoziva..

Hvala na bilokakvom savjetu/pomoci !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi biste svakako trebali opozvati tu punomoć koju bivši prijatelj ima, i ovjeriti opoziv kod javnog bilježnika.

istu punomoć bi onda svakako bilo mudro poslati nekome u CVH i stanici za tehnički pregled ukoliko znate gdje taj prijatelj obavlja tehnički.

time biste ga onemogućili u namjeri da registrira nova vozila, produžuje registraciju/tehnički i slično.

vjerujem da nakon toga bi dotična osoba bila prisiljena sklopiti s vama ugovor o darovanju tih vozila te ih na taj način prenijeti na sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutro ! 

Hvala na Vasem odgovoru.

Jucer mi je zena iz centra za vozila rekla da mi je evedentiran opoziv punomoci u sustav i da nece moci on vise nista sto se tice registracija itd itd. 

O tome sam i ja razmisljala,o darovnom ugovoru ali posto on nije normalna osoba s njime se ne moze nista lijepo dogovoriti.. znaci i nakon opoziva ja sam i dalje tehnicki vlasnik automobila.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,i dalje sam vlasnik i sada nastaje problem kako se tih automobila rijesiti.

Dakle,niti mogu do tih automobila,niti do kljuceva,niti do tablica da bi ih mogla odjaviti jer eto,doticni gospodin ne zeli suradivati. Prijeti se da ce aute odvesti na javnu povrsinu,da ce mi dolaziti kazne itd itd,sto shvacam da se ro moze jer auti glase na mene,ali evo kako se izvuc iz situacije u kojoj druga strana ne suraduje nego se samo zna prijetiti i glumiti lokalnu budaletinu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 05. 2021. at 8:54, DD96 je napisao:

Da,i dalje sam vlasnik i sada nastaje problem kako se tih automobila rijesiti.

Dakle,niti mogu do tih automobila,niti do kljuceva,niti do tablica da bi ih mogla odjaviti jer eto,doticni gospodin ne zeli suradivati. Prijeti se da ce aute odvesti na javnu povrsinu,da ce mi dolaziti kazne itd itd,sto shvacam da se ro moze jer auti glase na mene,ali evo kako se izvuc iz situacije u kojoj druga strana ne suraduje nego se samo zna prijetiti i glumiti lokalnu budaletinu ?

mogu dolaziti kazne, a u kaznama će se tražiti podatak o tome tko je vozio. a vi ćete kao vlasnik vozila dati njegove podatke i problem riješen, te će tako kazna stići upravo dotičnoj osobi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novost je ta,da je doticni ostavio aute na parkingu Kovinske 4 (STP),uzeo kljuceve,prometnu,sve.

Ja do auta mogu samo ovako fizicki doc tj.do parkinga,ne mogu ga niti odjaviti ni nista i samo se sve komplicira.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , DD96 je napisao:

Novost je ta,da je doticni ostavio aute na parkingu Kovinske 4 (STP),uzeo kljuceve,prometnu,sve.

Ja do auta mogu samo ovako fizicki doc tj.do parkinga,ne mogu ga niti odjaviti ni nista i samo se sve komplicira.

A da skinete tablice sa automobila i prijavite krađu prometnih dozvola? Ako su dozovole vase, a on ih ne zeli vratiti, znaci da ih je otuđio. 

Uvijek mozete objaviti da ste izgubili staru prometnu, tablice imate i mozete zatraziti novu. Vozilo je vase. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze li mi netko objasniti,kako se to moze zaobici sustav i svejedno prijaviti aute na mene ? Jer evo doticna budala mi je ovo upravo napisala: -> "S druge strane kad ovo zavrsi ja znam nacin kako zaobici sustav i opet cu staviti aute na tebe tak da uzalud ce ti biti trud" ?

Ovo mi je doticni upravo poslao,istina on zna sve moje podatke zbog prijasnje punomoci koja je sada opozvana,ali molim Vas ako netko zna kako se to moze zaobici sustav i staviti auto opet na nekoga ? Pa po tome,svatko moze stavljati aute na koga zeli ?! Ja ne razumijem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija