Jump to content

Kako istjerati nepozeljne stanare (obitelj) iz stana


Željka2

Preporučene objave

Postavljam pitanje jer se moj sin (a i ja s njim jer me stalno trazi pomoc i zelim pomoci) nasao pred zidom. 

Pred 10-tak godina otac mu je darovnim ugovorom poklonio stan. Stan je bio bracna stecevina (sinova oca i mene). Nisam se bunila jer s njim (mojim sad vec Ex) dogovori nikad nisu bili moguci. Problem je jer tu je i moja kcer. Trazili smo nacine da i njoj ustupimo polovicu sto se jos nije papirnato rijesilo. Cini se trenutno i bolje da nismo! 

Funkcioniralo je to uz vise i manje problema, ali otac (na kojeg i dalje dolazi vecinu racuna) te racune najcesce ne placa. Kcer je otisla zivjeti vani.  Moj sin je po pitanju racuna nedavno poduzeo neke mjere u vodovodu i elektri sto nije problem jer ima vlasnicki list. S ocem su problemi jer je cesto u sukobu sa zakonom (i trenutno je u istraznom) Sa kceri je problem jer ne vidi stvari jasno (ne da na tatu) i dodatno komplicira stvari. 

Trenutno su na toj adresi  prijavljeni moj sin, kcer (nije se odjavila iako zivi vani) i njegov otac. 

Veceras je nastao goruci problem. Kcer stvarala probleme jer je trenutno u HR u tom stanu, dovela je nekog prijatelja (koji nema prijavu na adresu) bila je glasna i sin je zvao policiju. Oni su je upozorili ali kazu da ostalo nije u njihovoj nadležnosti. Sutra otac izlazi iz istraznog i moj sin ne zna sto bi jer s policijom ne moze nista rijesiti. 

S obzirom da je situacija vrlo neugodna, teska, a stan je ionako u derutnom stanju i pod dugovima moj sin zeli sto prije krenuti u sanaciju svega sto je trenutno gotovo nemoguće. Moje pitanje:

1. Na koji najbrzi i najbezboniji nacin njih sve izbaciti iz stana?  (Razgovor nazalost nije moguc jer ako se nesto i usaglasi to se prekrsi vrlo brzo). 

2. Zar policija ne bi trebala bar tog "prijatelja" koji nema tu adresu udaljiti?

Hvala 

 

uređeno: od Željka2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Željka2 je promijenio naziv u Kako istjerati nepozeljne stanare (obitelj) iz stana

Očito se novi vlasnik upisao u zk, ali je propustio u roku 15 dana sve režije prebaciti na svoje ime. Nejasno je zašto se od oca očekuje da plaća režije koje dolaze za stan koji je u vlasništvu sina? Zašto sin ne odjavi kćer i oca s te adrese ukoliko oni tu ne žive? 

prije 10 sati , Željka2 je napisao:

1. Na koji najbrzi i najbezboniji nacin njih sve izbaciti iz stana?  (Razgovor nazalost nije moguc jer ako se nesto i usaglasi to se prekrsi vrlo brzo). 

Sin želi sam živjeti u stanu? A otac?

prije 10 sati , Željka2 je napisao:

2. Zar policija ne bi trebala bar tog "prijatelja" koji nema tu adresu udaljiti?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, Borbena7 je napisao:

Očito se novi vlasnik upisao u zk, ali je propustio u roku 15 dana sve režije prebaciti na svoje ime. Nejasno je zašto se od oca očekuje da plaća režije koje dolaze za stan koji je u vlasništvu sina? Zašto sin ne odjavi kćer i oca s te adrese ukoliko oni tu ne žive? 

Sin želi sam živjeti u stanu? A otac?

Ne.

Tako je, propustio je. Ucinio je to sad. Rezije dolaze na ocevo ime jer on zivi u stanu i ne zeli izici, a sad niti kcer (sestra)  Kako ih sin moze odjaviti sa adrese? 

Sin (vlasnik) zeli zivjeti u stanu i dovesti stvari u red. Kako? 

prije 38 minuta, Borbena7 je napisao:

Očito se novi vlasnik upisao u zk, ali je propustio u roku 15 dana sve režije prebaciti na svoje ime. Nejasno je zašto se od oca očekuje da plaća režije koje dolaze za stan koji je u vlasništvu sina? Zašto sin ne odjavi kćer i oca s te adrese ukoliko oni tu ne žive? 

Sin želi sam živjeti u stanu? A otac?

Ne.

Ako tog 'prijatelja' koji nema adresu na tom stanu policija ne moze izbaciti tko moze???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija