Jump to content

Ugovor o zakupu


blaumajzl

Preporučene objave

Ugovorom o najmu nekretnine jedna od točaka ugovora glasi da zakupac može graditi manje objekte,nadstrešnice, kolibice(bungalovi) itd.i da za isto mora pribaviti sve relevantne dozvole i suglasnosti nadležnih upravnih tijela,a raskidom ugovora od strane Zakupodavcu ima pravo na naknadu uloženog. Nadležni inspektorat konstatirao je da za sve izgrađeno nema nikakve dokumentacije, projekata niti suglasnosti,te pokrenuo postupak.Mora li u takvom slučaju nelegalne gradnje zakupodavac raskidom ugovora nadoknaditi štetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, blaumajzl je napisao:

ima li zakupnik pravo na bilo kakvu naknadu od strane Zakupodavca

Ne vidim osnovu za ovakvu naknadu.

prije 14 minuta, blaumajzl je napisao:

može li ga teretiti za štetu nastalu uklanjanjem nelegalnih objekata budući je iste Renato i ostvarivao prihode od rente

Vjerujem da može, ako ista postoji, te pogotovo ako ste se ugovorom obvezali vratiti nekretninu u stanju u kojem ste je i preuzeli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne vidim osnovu za ovakvu naknadu.

Vjerujem da može, ako ista postoji, te pogotovo ako ste se ugovorom obvezali vratiti nekretninu u stanju u kojem ste je i preuzeli.

Niste me razumjeli...zakupoprimac je nelegalno gradio i rentao objekte..inspekcija je naložila uklanjanje istih.Pitanje je može li zakupoprimac teretiti Zakupodavca za bilo koji oblik nastale štete prema njemu (zakupoprimacu)..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Posve sam razumjela Vaše pitanje i dalje je odgovor, ne.

Hvala na odgovoru..jako mi je bitno da ja kao zakupodavac nisam ni na koji način sudjelovao u nelegalnih gradnji i da nemam nikakve novčane posljedice prema zakupoprimcu ali prema nadležnim institucijama zbog njihovog uklanjanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija