Jump to content

Prenamjena zemljišta


Pravo i krivo

Preporučene objave

S obzirom da ne mogu kupiti gradovi ako zemljište po tržišnim cijenama došao sam na ideju da kupim 1000 kvadrata poljoprivrednog zemljišta kako bi ga prenamijenio u građevinsko.Negdje sam pročitao da to poljoprivredno zemljište mora biti u građevinskoj zoni pa me zanima slijedeće:

-nije li zemljište u građevinskoj zoni automatski građevinsko bez obzira što je upisano kao oranica,pašnjak,livada itd?

Od koga se traži prenamjena,općine,županije ili države?

Koliko košta takav akt?

Može li se graditi prije riješenje o prenamjeni?

I kako biti siguran da se zemljište može prenamijeniti jer zadnje što mi treba je da kupim zemljište koje mi neće služiti ničemu!?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 18. 05. 2021. at 17:37, Pravo i krivo je napisao:

S obzirom da ne mogu kupiti gradovi ako zemljište po tržišnim cijenama došao sam na ideju da kupim 1000 kvadrata poljoprivrednog zemljišta kako bi ga prenamijenio u građevinsko.Negdje sam pročitao da to poljoprivredno zemljište mora biti u građevinskoj zoni pa me zanima slijedeće:

-nije li zemljište u građevinskoj zoni automatski građevinsko bez obzira što je upisano kao oranica,pašnjak,livada itd?

Od koga se traži prenamjena,općine,županije ili države?

Koliko košta takav akt?

Može li se graditi prije riješenje o prenamjeni?

I kako biti siguran da se zemljište može prenamijeniti jer zadnje što mi treba je da kupim zemljište koje mi neće služiti ničemu!?

 

Prvo morate predati na općini pod koju zemljište spada zahtjev za lokacijsku informaciju. Kada to dobijete tamo piše u kojoj je zoni zemljište tj. jel spada u polj.,građ.,ind.itd. Ako je građevinsko sve je u redu za vas, ako nije morate vidjeti da li spada pod prostorni plan ili urbanistički (GUP),to će vam pisati u lok. informaciji . Onda samo čekati izmjene tih planova na tom području i dajete zahtjeve za prenamjenu zemljišta i obrazlažete zašto to tražite. Oni će vam usvojiti ili neće primjedbu. Morate znati da te izmjene nisu česte i nitko vam ne garantira da ćete dobiti prenamjenu. Lp

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija