Jump to content

Poziv na ročište radi ispitivanja u prekršajnom postupku


Matan008

Preporučene objave

Pozdrav svima,

molio bih mali savjet :)

Primio sam pred koji dan poziv na ročište radi ispitivanja u prekršajnom postupku

Osim poziva i klasičnog upozorenja o pravima i dužnostima u tekstu poziva, zaglavlju stoji

poslovni broj
okrivljenik
prekršaj

E sad, pod prekršaj piše: iz članka 26. stavka 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama

Kako se u zadnje vrijeme nisam bavio obilježavanjem prijelaza preko željezničke pruge, niti se time bavim inače, očito je riječ o grešci.

Dio koji ne znam je, o čijoj se grešci radi, grešci onoga tko je tipkao poziv, ili o grešci onoga tko je sastavljao prekršajnu prijavu.

Ako dođem na sud da vidim što mi se točno stavlja na teret (a moje pretpostavke su članak 26. stavak 2 Odluke o prijevozu putnika u javnom prijevozu), mogu li odbaciti prekršajnu prijavu pozivajući se na netočan navod u Pozivu?

Pretpostavljam da ima veze s time kod koga je greška. Ako je sudski admin krivo nešto natipkao, teoretski mogu "odbaciti" ovaj poziv, ali ću samo generirati drugi za x mjeseci s ispravnim podatcima.

Uglavnom, pomoć, iskustva, savjeti itd su dobrodošli :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija