Jump to content

legalizacija isprava u međunarodnom prometu


nadalina2111

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

moram legalizirati sveučilišnu diplomu u svrhu korištenja u inozemstvu, točnije u Vijetnamu, kako bih mogla dobiti radnu dozvolu.
Procedura legalizacije diplome stečene u Hrvatskoj a za korištenje u međunarodnom prometu ide, jelte, u nekoliko koraka - prevođenje na engleski jezik i ovjera sudskog tumača, ovjera pri općinskom sudu na čijem se području nalazi sjedište tijela koje je izdalo javnu ispravu, nadovjera pri Ministarstvu pravosuđa i naposljetku nadovjera Ministarstva vanjskih i europskih poslova. Sve je jasno objašnjeno i navedeno.
Međutim ključni problem je što sam ja umom i drumom u Vijetnamu, dakle nisam fizički prisutna u svojoj matičnoj državi. 


U tom slučaju, kako da legaliziram svoju muku, svoju diplomu, ima li uopće šanse da se to riješi? Tko se time može baviti, da li odvjetnički uredi, kakve specijalizirane agencije, kome se obratiti?
Nikad se ne susretoh sa sličnom situacijom i potpuni sam laik  po pitanju sudova, prava, zakona......pa ukoliko je krivo usmjerena tema, unaprijed se izvinjavam.
Svaka pomoć, savjet, stručno mišljenje, usmjerenje je dobrodošlo .... ljudi pomagajte, ne znam koga više da pitam

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija