Jump to content

Povrat pologa za stan


Tudor

Preporučene objave

Pozdrav ljudi,

Nedavno sam se vratio iz inozemstva pa sam ostao zatečen situacijom koju mi je priredila sada već bivša stanodavka.

Naime, nakon valjanog otkazivanja stana u roku i iseljenja, nakon sumiranja troskova kojih se treba pokriti (racuni, steta nastala na vratima) i dalje vratila 300 umjesto preostalih 1300 kuna. S obrazloženjem da je 500 kuna platila postavljanje karniše, 200 čišćenje i 300 transport stvari koje je maknula iz stana. Naime nista od toga nije dogovoreno, niti po mojem mišljenju pravovaljano - prvenstveno zato sto nema niti nikakve racune za to. 

Uopce mi se ne radi o 1000 kuna, nego o principu. Te bi radije tih 1000 kuna donirao.

Pitanje glasi, mogu li i isplati li se uopce poduzimati Nesto ili je Bullying obicaj protiv koga se ne može boriti u Hrvatskoj?

 

Hvala i LP svima!

uređeno: od Tudor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, hvala na odgovoru.

Ugovorno je regulirano da se polog vraca nakon podmirenja svih dugova (tj. racuna i moguce nastale stete) - de facto nastalu stetu za koju smo organizirali popravak smo podmirili i racune nam je dostavila. Medjutim sada zeli jos pod nastalu stetu ubaciti transport njenih stvari natrag u stan i postavljanje karnisli(500 kuna).

Ono sto me iznenadjuje jeste da ona prakticki moze renovirati svoj stan i bez racuna naplacivati nekakve nebulozne cifre kojih ni u Svicarskoj nema. A agent za nekretnine mi je rekao samo da ona ima pravo na to ako moze dokazati nastalu stetu - na sta mi se nije dalo nastaviti razgovor s njim jer stavlja stetu i karnisle u istu recenicu. Stoga sam se ovdje obratio za pomoc jer me iskreno zanima mogu li postici nesto protiv ili je svaka utrosena minuta u ovu borbu uzaludan trud - rijeci agenta za nekretnine. 

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U zadržani iznos Akontacije (pologa novca) se uračunavaju stavke koje su unesene u Ugovor o najmu Stana.
Na način, da za svaku nastalu štetu koju je prouzrokovao Najmoprimac ili ne podmirene Režijske troškove, 
Stanodavac mora opravda ti Računom .
Ali, kako ste sami napisali, to je uzaludno gubljenje vremena i živaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija